Забелена пишка. Как да облекча болката му?

  • 21 756
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757
Срещала съм мъже, които са ми споделяли, че до пубертета пишките им не били забелени и те сами лека полека са си ги забелили без травмиращи манипулации. Но пък не са имали проблеми с гной и възпаление. Така че.... не знам... Наистина ако се появи проблем трябва да се иде на доктор. Но излишно стресиране мисля не е нужно. Според мен самата майка може при всяко миене лекичко в топла вода да придръпва кожичката. Може би с времето ще се оголи лека полека newsm78

# 16
  • Мнения: 5 026
 Може би пропищява,защото пишка и му щипе. Обливай с реванол и ще мине  Hug

# 17
  • Мнения: 398
Риванол и Erythran сутрин и вечер след къпане.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 283
Акосте ходили при д-р Момчилов той трябва да ви е казал че ще го боли 1 до 2 дни. когато пишка. Ние освен да мажем по 2 пъти с Дефламол няколко дни (10-15) докато кърваво червения звят стана като другиия розов нищо повече не правихме, но моилото палка само 1 ден   

# 19
  • Мнения: 832
Не се забелва и не се пипа до една годинка на детето!!! Докога ще има варварски манипулации в БГ???? Има закована тема тук относно фимозата, четете, бе, хора  ooooh! ooooh! ooooh!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37873.0

Доста е спорен този въпрос. Наистина в някои страни, педиатрите казват до годинка да не се пипа, а тук - точно обратното. Но май не пипането до годинка се оказва по - варварско, защото на ние ако я бяхме "пипали" по настоятелно можеше да се забели сама малко по малко, а не както стана днес - намеса на хирург, болки, рев и т. н.

# 20
  • Мнения: 4 156
Щом пищи аз бих му дала calpol или панадол бебе.
Иначе нашата педиатърка каза да му слагаме компрес с реванол и после да се сложи памперса.
Дано му мине скоро.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 884
Моля ви някой да ми кже, защо след като е забелен и пак зарастне става по-лошо Praynig

# 22
  • Мнения: 832
Моля ви някой да ми кже, защо след като е забелен и пак зарастне става по-лошо Praynig

Според мен по - лошо е заради това че детето трябва пак да преживее забелването. Иначе не виждам защо заради друго да е по - лошо.

# 23
  • плевен
  • Мнения: 1 249
imam bebence na 10meseca.Ot vtoria mesec mu zabelvame pishleto vsiaka vecher kogato go kupem,za po-lesno i bezbolezneno go natarkvame sas sapun,a dva pati v sedmicata go tushirame s revanol.Do sega niamame nikakvi problemi ,probvai ako iskash,prosto triabva da si postoianna v zabelvaneto-vsiaka vecher.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 884
А ако вече е залепнало?

# 25
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ох,милото, така ми стана жал Sad Дано се оправи по-бързо и не го боли вече!
И аз на моят син му я дърпам по малко всяка вечер, но ме е страх да дръпна повече! Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 480
Моля ви някой да ми кже, защо след като е забелен и пак зарастне става по-лошо Praynig

Заведете го на лекар. При вторично възникнала фимоза понякога се стига до операция. А това което някои пед. наричат гной и  бързат да забелят заради него е смегма.
Фимоза - мит и реалност, Автор Доц.д-р Огнян Бранков, Детски хир … Н.И.Пирогов"

# 27
  • Мнения: 2 865
Мажете задължително с нещо мазно (бебешко олио например) за да не се слепи наново. Бялото което се отделя не е гной.

# 28
  • Мнения: 180
Изчетох всичко и МНОГО съжелявам за милото момченце.... Дано не го боли много. Моят мъж е Ирландец- евреин и по еврейска традиция, бебетата още първите дни трябва да се... (забравих как се наричаше процедурата, но им режат излишната кожа и не се налага забелване). Чудя се при това полужение ние дали ще имаме подобни проблеми...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт