Колко често чистите основно банята?

  • 5 322
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 125
Мивката, смесителите и WC-то с Циф основно се изтъркват два пъти седмично, а плочките, стелажа със шампоани и др. подобни-поне веднъж месечно Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 5 605
И аз я мия веднъж седмично основно, иначе почти всеки ден. А ак къпете децата си във ваната, с какво я миете? Аз с циф по принцип, но не е ли вредно за бебчетата?

# 17
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Веднъж седмично с Доместос. След ползване винаги попивам. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 934
Нямам си точно определени дни, когато имам настроение я чистя основно. Тоалетната ми е отделно  Grinning
За препаратите, използвам Pulirapid - страхотно попадение с/у варовик най-вече, има и един български, казва се Фаянс /в оранджево шишенце/, малко гадничко мирише, но пък прави чудеса с фугите Peace
И при мен е така а от време на време ползвам и Медикс за баня.

# 19
  • Мнения: 1 059
всяка седмица

# 20
  • Мнения: 701
Не си давам зор хич, плочките са стари /от на свекър ми времето/ и не подлежат на измиване както би ми се искало.
Почиствам на 3-4 месеца веднъж. Като направим ремонт, ще си я търкам както подобава, но сега- не  Naughty

Peace Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 180
Всяка седмица.

# 22
  • Мнения: 2 759
Веднъж седмично... След ползване винаги попивам.
     Peace. Тя си е много чистичка, но въпреки това и обръщам 5 минутки внимание седмично. Натърквам я цялата с една голяма гъба с препарати според настроението ми. След известно време влизам да се къпя и я изплаквам. Веднъж месечно слагам и препарат за канали. При нужда - забърсвам и огледалото.
      Но съм забелязала, че самата вода има голямо значение за чистенето. В предишния апартамент ежедневно лъсках баня с вана и пак беше незадоволителна хигиената Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 5 647
Всяка седмица. Налага се, защото банята и тоалетната са заедно и като не се подсуши пода, стават петна. А и по принцип обичам да ми е чисто навсякъде. 

# 24
  • София
  • Мнения: 1 228
Душкабината - веднъж седмично, ако пропусна, следващото миене ми излиза през носа.
С препарати мия веднъж на 2 - 3 дни - първо дезинфекция с ЦИФ, после с разтворим препарат за почистване на плочки - тук вземам каквото ми попадне: Мистър Пропър, Медикс, Бене ....
Случва се и по - често да мия - примерно след като сме имали гости, понеже имаме само една баня/тоалетна.
Тоалетната чиния я минавам почти всеки ден.
Нашата баня обаче е малка и като изключим душкабината (която е прозрачно стъкло и всякак капчица личи  Mr. Green, но пък пази сухо и е красива, та я приемам като необходимо зло  Wink), се мие за нищо време. Просто си взимам парцалите като влизам да се къпя  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 362
Един път в седмицата.
Използвам предимно Циф.

# 26
  • Мнения: 3 576
Всеки ден мивката, WC и пода; ваната, аксесоарите, огледало - веднъж седмично, а плочките някъде веднъж месечно защото ни е голяма бянята и ми отнема поне час да измия всички фугички  Close

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 239
всяка седмица,а мивката и WC през ден Peace

# 28
  • Мнения: 1 205
Всяка седмица с Pulirapid, но имам сифон само в душкабината и ми е зорно. Ако не измия стават страхотни варовикови петна.

# 29
  • Мнения: 655
И нашата баня е нова и сега я лъскам непрекъснато - душкабината и тоалетната чиния на няколко дена, а пода всеки ден с Медикс за баня. Но не ми отнема време ,защото банята е малка. Иначе старата баня много мразех да я чистя. Close

Общи условия

Активация на акаунт