Колко често чистите основно банята?

  • 5 328
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 761
Като чета колко много чистите и се хванах за главата.

Тоалетната и банята ни са отделно.Имаме вана,която е отделена от мивките ( 2 бр) със завеса.Водата от душа няма как да намокри пода,ако нарочно не насоча струята и не дръпна завесата.Имаме вентилатор,който суши,когато се налага.Ваната мия,когато видя,че е мръсна.Но понеже я ползваме само аз и мъжа ми,а и двамата чистим,ако има какво,не се налага да търкам кой знае колко.Имам мус за баня на циф-напръсквам и избърсвам и е като нова.Пред мивките имам килим за баня,пера го веднъж месечно и тогава мия и пода.Веднъж седмично,когато чистя целия апартамент с прахосмукачка почиствам и пода на банята и тоалетната и тупам килимчето.То е бяло и си личи,ако е станало за пране.Шампоани,маски и други козметики стоят в метални кошнички,окачени на стената,но недостъпни за намокряне по време на къпане.Имаме голям шкаф (окачен),в който държа сапуни,лепенки,памук,разни пяни за вана и душ-гелове.Той няма как да се намокри,чистя го веднъж-два пъти годишно.Под него имам кош за пране.

В тоалетната също имам килимче,и там чистя,когато пера килима.Има малка мивка,която чистя,ако видя,че е мръсна.Мъжа ми също чисти,ако види нещо мръсно.Ползвам Бриф и Циф,сложила съм ароматизатор, и вентилатор има.Не се налага да лъскам.


Според мен,създадените навици за поддържане на чистотата спестяват много от работата на домакинята.Откакто ме болят ръцете (имам карпъл тунел синдром) съм си улеснила домакинството максимално,ако трябва да лъскам до несвяст ще умра от ужас,не само от болка.

# 76
  • Мнения: 5 317
На една-две седмици.

# 77
  • Мнения: 902
Веднъж в седмицата, както и цялото жилище(но то не е голямо)
Мивката по 4есто,заради наслоявания и петна от паста за зъби...

# 78
  • Мнения: 1 546
Веднъж на 10тина дни, иначе минаваме с мопа след всяко къпане, а мивката и тоалетната чиния по-често.

# 79
  • Мнения: 9 095
по принцип всяка седмица и всичко, но сега малко разместваме и ще се чисти чак след ремонта Peace

# 80
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да речем - на десетина дена я почиствам основно. Тоалетна и баня са заедно и тоалетната чиния всъщност я мия всяка вечер.

# 81
  • Мнения: 7 723
ОООООООООхххххх, тази тема ми напомня, че идва КОЛЕДА и е време пак да измия банята. Когато я мих за ВЕЛИКДЕН си казах:
- Уф, сега до Коледа- почивка  #Crazy #Crazy #Crazyно ето че идва еееееееееее, пак ли #Crazy #Crazy

Майтапче Party Party- мия я всяка седмица, а тоалетната- всеки ден Shocked

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Основно, май на 2 седмици. С Циф или Доместос.   Simple Smile

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Всяка седмица - основно, мивката - по-често.

# 84
  • Мнения: 126
Всяка седмица

# 85
  • Мнения: 2 270
и аз - обикновено в неделя

# 86
  • Мнения: 460
 Hug
привет момичета и аз съм една от вас,бих казал малка маниачка на тази тема!мн.мразя мръсна баня и почти винаги когато има възможност я чистя!

# 87
Леле ooooh! Аз съм най-мързелива Laughing Веднъж в месеца да чистя банята как ти се струва? Ама банята и тоалетната са отделно, положението е различно Laughing
   PeaceПри това е винаги мокра.Ама ако взема да я подсушавам вс.вечер, то кой ще ми гледа детето и ще ми храни бабата.Нямам време, а и тя е доста голяма и с голяма вана ooooh!.И кенефа е там, но той лесно се почиства и по-често.

# 88
  • Мнения: 125
веднъж седмично

Общи условия

Активация на акаунт