Образ и подобие

  • 3 057
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
Хъм, хъм, хъм, понякога имам острия език на Беатриче от "Много шум за нищо"  Laughing
гореуказаните ул. "Консервна", лимонада със сем. Глас и пламтящите чаршафи на А. Нин също бих посетила, но май въпросът беше друг, а без идентификация завяхва половината удоволствие от четенето, така че списъкът е въздългичък.
Тука четат и мои познати, бива ли да се компрометирам толкова...
--а, сега ЛС се обади, че съм приличала на Лейди Чатърли...  Laughing

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ах, лейди Чатърли, но само понякога  Blush

# 17
  • Мнения: 2 161
Аз съм мила, фина и  нежна. С моментни включвания на тъмната ми половина  Grinning
Нещо като романа на Стивън Кинг Тъмната половина ли? Grinning

# 18
  • Мнения: 3 818
За филми не се сещам.
Иначе се изживявам като смесица между Мартин Идън и Арагорн Laughing

# 19
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз съм прототипът на Ния Глаушева Flutter
Дотолкова животът ми повтаря нейния, че чак се плаша...
Бреййй,чак настръхнах,като си представя за какво става дума.Ужас.

# 20
  • Мнения: 1 629
Да, идентификацията я пропуснах, да видим: Итън Хоули от Зимата на нашето недоволство, не е точно героиня, но ме описва добре.

# 21
  • Мнения: 2 161
Аз съм прототипът на Ния Глаушева Flutter
Дотолкова животът ми повтаря нейния, че чак се плаша...
Бреййй,чак настръхнах,като си представя за какво става дума.Ужас.
Ужас ли?Защо?

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Чак ужас не. Тя е имала вълнуващ и пълен живот. При все обратите в него.

# 23
  • UK
  • Мнения: 3 959
Искам да разгледам Тар Валон, Кемлин, Кайриен, искам да съм принцеса Лея или Моарейн, или Сюан, ама без частта с усмиряването... Искам да съм Авиенда, Мери Попинз или Джейн Банкс, Минерва Макгонъгол или (нищо общо) Елизабет Бенет. Мда...

# 24
  • Мнения: 14 491
мисля, мисля /доколкото е възможно в събота сутрин след учене до късно вечерта/ и май няма героиня от книга или филм с които да се отъждествявам изцяло. от всяка по нещо, но няма образ който да се припокрива с мен. както казва Зелда Фитцджералд: "Аз съм истинска само когато съм някой друг, когото съм надарила с чудесни качества, родени от моето въображение" Това изречение ме описва доста добре, или поне доскоро. в момента съм в период /завръщането на сатурн го наричат някои/ в който преоценям голяма част от решенията си, намеренията си и т.н.
а понеже питаш и евентуално за песен - "оранжево небето" може би?!

# 25
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз съм прототипът на Ния Глаушева Flutter
Дотолкова животът ми повтаря нейния, че чак се плаша...
Бреййй,чак настръхнах,като си представя за какво става дума.Ужас.
Ужас ли?Защо?
Ами,ако си чела книгата може да разбереш.За мен живота на Ния,както е писала и Ваня е бил много вълнуващ,но не е бил много щастлив.Много труден и много голям урок.Написах ужас,защото за миг си представих Ваня,по стъпките на Ния,и то в началото на семейния и живот.За това,иначе не съм имала в предвид,че е УЖАС.

# 26
  • Мнения: 2 161
Аз съм прототипът на Ния Глаушева Flutter
Дотолкова животът ми повтаря нейния, че чак се плаша...
Бреййй,чак настръхнах,като си представя за какво става дума.Ужас.
Ужас ли?Защо?
Ами,ако си чела книгата може да разбереш.За мен живота на Ния,както е писала и Ваня е бил много вълнуващ,но не е бил много щастлив.Много труден и много голям урок.Написах ужас,защото за миг си представих Ваня,по стъпките на Ния,и то в началото на семейния и живот.За това,иначе не съм имала в предвид,че е УЖАС.
Аз книгата съм я чела,но мисля,че ти трябва пак да я прочетеш.Точно началото на семейният й живот е най-хубавата част изобщо от животът й.Съжалявам,че разводних хубавата тема.

# 27
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Последно от мен.Не мисля,че намеците на една свекърва,че не можеш да имаш деца е най-приятното в семейния живот.И постоянното натякване за това,не би могло да ме радва.Няма значение.Всеки си има различно мнение,кое е хубаво и кое не.Приключил е въпросът за мен. Peace Peace Peace

# 28
  • Мнения: 2 161
Последно от мен.Не мисля,че намеците на една свекърва,че не можеш да имаш деца е най-приятното в семейния живот.И постоянното натякване за това,не би могло да ме радва.Няма значение.Всеки си има различно мнение,кое е хубаво и кое не.Приключил е въпросът за мен. Peace Peace Peace
Намеци!Султана Глаушева в по-късен етап от книгата е безкрайно жестокакъм снаха си.Но когато прочетох,че Де Ваня се оприличава на нея,по-скоро си припомних колко много Лазар обичаше Ния,как я боготвореше и колко силна беше тази жена,отколкото как свекърва й я е тормозила...Връзката между тези жени е силна,припомни си как Султана помогна на снаха си да роди,всеки път плача,когато чета тези пасажи.Разглеждаш повърхностно романът на Талев.Айде,последно включване от мен.

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Но когато прочетох,че Де Ваня се оприличава на нея,по-скоро си припомних колко много Лазар обичаше Ния,как я боготвореше и колко силна беше тази жена,отколкото как свекърва й я е тормозила...Връзката между тези жени е силна,....

Ахам...Султана обичаше Ния, да. И Ния изстрада детето си, да. И Лазар беше винаги с нея, да. Това е.
Все пак това са литературни герои. Не се задълбочавайте върху евентуалното развитие на живота ми. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт