Терапия с Достинекс - висок пролактин

  • 109 097
  • 156
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 84
Миле , кое те накара да смениш бромокриптин с достинекс .Аз все още съм на кръстопът и не знам кое да започна да пия. При достинекса ме притеснява голямата доза която се пие веднъж седмично, а при пролактина многото странични ефекти и това че повечето момичета от форума са се отказали от него. Също така пия противозачатъчни могат ли да се пият заедно с тях?

# 91
  • Мнения: 4 700
Ами предложи ми го проф. Павлов. Каzа, че достинексът е по пречистен и по добрият вариант. Аz попитах ендокриноложката ми в Германия и тя каzа, че ако искам да го сменям бромото с достинекса. Може да се комбинира с противоzачатъчни, но все пак го обсъди с гинеколога си.
Кой каzва, че се пие висока доzа? АЗ поддържах пролактин в норма с половин таблетка на 14 дни. СТранични ефекти никога не съм имала. ИмаШе педиот, преz който наистина гълтах по 2 таблетки на седмица и пролактина ми беШе почти 0. Това по съвет отново на проф. Павлов, но е факт, че след това аденомът ми се смали мноооого. После пак си минах на половинка на 14 дни. Живот и zдраве след таzи бременност пак смятам да съм на достинекс, ако се налага.

# 92
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Живот и zдраве след таzи бременност пак смятам да съм на достинекс, ако се налага.
Много мами с пролактином споделят, че след бременността, раждането и периода на кърмене, аденомът им преставал да секретира чудовищни нива пролактин. Дано и при теб се получи така Simple Smile

# 93
  • Мнения: 4 700
Да, това и аz го наблюдавам при много мами. Дай Боже, ама с моя късмет ме съмнява тая работа. Че нали при мен ниЩо не е както трябва.  Crazy

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И при мен след раждането Пролактинът ми е в норма, но аденома все още не съм проследила. Обаче аз не се радвам, защото ме е страх да не би аденомът да расте, а да не секретира Пролактин ooooh!

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Цеци, не се притеснявай.Моя пролактином няма динамика от преди бременността въпреки раждането и  двегодишното кърмене.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Не е много по темата, но при мен нищо не се получи с кърменето Confused А си мислех, че като съм имала завишен Пролактин ще има мляко в изобилие.

# 97
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Не е много по темата, но при мен нищо не се получи с кърменето Confused А си мислех, че като съм имала завишен Пролактин ще има мляко в изобилие.
При задържани плацентарни частици секрецията на пролактин се подтиска.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Кайрен, благодаря за разяснението. И аз предполагах, че липсата на кърма е свързана с гинекологичните проблеми, но не бях сигурна.А аз доста си постоях в това опасно състояние, но не по моя вина ooooh!

# 99
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Здравейте и от мен,момичета!Реших и аз да споделя не малкия си опит с Достинекса...
След невъзможност да забременея в продилжение на година и 7-8 месеца,отидох на гинеколог,за да започна необходимите изледвания,с които да се установи причината.Едно от първите неща,които ми предписа Д-р Кирилова беше изледване на куп хормони и тогава цъфна високо ниво на Пролактин и на Андростендион.Последва направление за ендокринолог (Д-р Сарджева) и тя ми изписа Достинекс.Причината обаче за високия пролактин не ми беше посочена...Прегледа беше само физически,при което Д-р Сарджева сметна,че всичко с хипофизата е наред и няма нужда от по-задълбочени изследвания.Както и да е,доверих и се...От декември,2009г. си пия Достинекса,като схемата постоянно беше променяна,в зависимост от показателите на изследването.В един момент от много висок,падна под долната граница...Сега вече хормона е в норми,но всички лекари ме съветват да не спирам Достинекса.Пия си го,макар и в много малки дози.
Иначе,бременност така и не се случи.Вече никой не знае защо...Няма видима причина,но все пак не съм направила всички съществуващи на света изследвания,нали?Макар и да съм направила за тези 3 години невероятно много такива...
Вече сме записани за Инвитро и си чакаме реда,а междувременно продължаваме с опитите luvbed
От Достинекса иначе нямам оплаквания и странични ефекти.Единствено сега като се замисля,наистина откакто го пия,продължителността на цикъла ми намаля от 29-30 дни на 26,но това не ми е проблем.

# 100
  • Мнения: 84
Kali_tod а каква ти е схемата на Достинекс към момента? Най-вероятно щом като са ти взели документите за фонд ин витро значи има някаква причина която лекарят ти е посочил в епикризата.

# 101
  • Мнения: 1 000
Кали, аз имам подобен опит с Достинекса, въпреки че се води за по-доброто и скъпо  лекарство, много по-пречистен от Бромокриптина, на няколко пъти се налага коригиране в дозата, защото Пролактинът падаше под минимума. Съветвам те да го следиш по-често затова и да не го спираш рязко, а постепенно, защото при рязко спиране  скача Пролактинът драстично. Аз сега съм на Бромокриптин от 1 г. половин таблетка вечер и ми е винаги в норма. Успех и то скоро!

# 102
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Kali_tod а каква ти е схемата на Достинекс към момента?
Схемата много отдавна е: три седмици поред в понеделник и четвъртък по 1/4 от таблетчица;на четвъртата седмица - в понеделник 1/2,а в четвъртък 1/4
Кали, аз имам подобен опит с Достинекса, въпреки че се води за по-доброто и скъпо  лекарство, много по-пречистен от Бромокриптина, на няколко пъти се налага коригиране в дозата, защото Пролактинът падаше под минимума. Съветвам те да го следиш по-често затова и да не го спираш рязко, а постепенно, защото при рязко спиране  скача Пролактинът драстично. Аз сега съм на Бромокриптин от 1 г. половин таблетка вечер и ми е винаги в норма. Успех и то скоро!
Аз нямам намерение да го спирам въобще...Правя си изследвания периодично и Пролактина си е в норма.Лекарите ми смятат,че с тази малка доза няма смисъл да рискуваме и да го спираме.

# 103
  • Мнения: 84
Момичета, а знаете ли какви са идеалните стойности на Пролактина когато става въпрос за забременяване /при съответните реф.стойности на лабораториите/.? newsm78

# 104
  • Мнения: 4 700
АЗ zабременях с пролактин на горна граница. Когато бях на висока доzа достинекс и пролактинът ми беШе почти нула лекарят ми смятаШе, че не е проблем да zабременея. Мисля, че е важно да не е zавиШен, zаЩото тогава пречи на овулацията.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт