Имахте ли странични реакции след прием на Достинекс?

  • 10 014
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Въпроса ми е към мамите пили Достинекс за спиране на кърма, а и ако са го ползвали за друго. Аз кърмих година и малко и накрая ми изписаха Достинекс, но по - голяма доза от стандартните 2 хапчета. Хич не се почувствах добре като изпих първото хапче.....при вас имаше ли странични ефекти?

# 1
  • Мнения: 723
Аз имах .....и то при прием едно на ден,
сърцебиене ужасно ,а кръвното ми налягане изравняваше границите,
чувствах се ужасно, повръщаше ми се и ме втрисаше  Sick,

защо такъв прием ти са предписали,
аз прочетох ,че се препоръчва да се взема по половинка два пъти на ден Simple Smile

# 2
  • Мнения: 188
Нямах странични ефекти, обаче нямаше и ефект - от тях кърмата не ми спря. Мисля, че го пих по половинка на ден, но не си спомням точно. Но съм чувала от познати, че не се понася добре понякога.

# 3
  • Мнения: 3 066
Аз пих веднага след раждането и  не ,нямах неприятни и странични ефекти!

# 4
  • Мнения: 2 746
Наложи се да го пия на 3-тия и 4-тия ден след раждането поради ред проблеми при мен и некомпетентност на персонала да ми окаже помощ. Имах неприятните странични ефекти - сърцебиене, присветваше ми като светкавица от фотоапарат пред очите, и ми се повдигаше. Това беше за 1 ден, после вече бях добре. Пак в рамките на ден-два огромните и пълни с кърма гърди се върнаха в състоянието си от преди раждането. Къде отиде тази течност /според лекарката общо към 500 мл от двете гърди/ не можах да си обясня.....Честно казано, притеснявам се не толкова от временните странични ефекти, отколкото от вредата в дългосрочен план. Какво да се прави, понякога всичко се обърква.....

# 5
  • Мнения: 223
При положение , че съм с ниско кръвно , а тия хапчета още повече го свалят , за късмет нямах нито един страничен ефект.

# 6
  • Мнения: 9 442
И Достинекса и Бромокриптина са доста коварни лекарства.
Аз пиех Бромокриптин и на 5-я ден го спрях,защото просто не издържах.Трябваше да го пия 15 дни ooooh!
За Достинекса,отзивите са същите!

# 7
  • Мнения: 142
 ooooh!  неприятно, и аз бях със сърцебиене, хем го изпих преди лягане за да избегна неприятното усещане, пък и не можах да заспя така...а уж Достинекса го считат за много по - изчистено лекарство откъм странични ефекти в сравнение с Бромокриптин и още нещо имаше подобно май Парлодел ако не се лъжа.

Общи условия

Активация на акаунт