Стачкува ли или се отбива? Моля ви за помощ

  • 1 081
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 547
Момичета,
стачка е било  Grinning !!!

След 5 дни нерви и притеснения днеска Марти като ме видя възкликна все едно вижда най-прекрасното нещо на света и направо се впи в мен.

Много ви благодаря на всички за подкрепата и съветите   bouquet!

Да напиша все пак как се преборихме - може на някоя мама да й е полза.
Не съм го държала гладен, просто му намалих твърдата храна. Давах му само по 1 на ден и то около 50-60 гр. колкото да не му е празно коремчето /благодаря ти Мери/. През останалото време му давах размразена кърма с биберон за новородени с 1 дупка, за да не свикне с шишето. /размразена, защото ако той не суче аз със помпата нищо не мога да изкарам. Не е както в началото - изобилие/.
Сукането на сън при мен не помогна, защото той се будеше и в момента, в който ме видеше по цица пред него...  Shocked, започваше да пищи. Аз се отказах от този вариант, няма да му докарвам стрес за цял живот като види цици да бяга ... момче е все пак  Laughing.
Това, което подейства при мен бяха силиконовите зърна. Като беше малък имах жестоки рагади и около 2 месеца го кърмих само с тях ... Сега за щастие пак ми помогнаха. Първо му стана интересно и второ формата им наподобява малко на биберон или залъгалка и той се хвана на въдицата.
Сега има друг проблем, но се надявам с негова активна помощ да го разрешим. Кърмата ми е страшно намаляла и не винаги потича, даже и след 5 минутно сукане /дано Марти не се откаже/. Вчера пробвахме кравешката поза и проработи, но той доста се нервира. Сега започвам да пия лецитин, бирена мая и лактогонен чай. Трябва да се наспя...

Май стана много дълго ... просто исках да споделя.
Момичета още веднъж благодаря на всички ви  Hug, страхотни сте  Heart Eyes !

# 16
  • Мнения: 4 242
Браво за успешното справяне с този не лек проблем! И за напред дано нямате повече стачки!  bouquet
Сега за да увеличиш кърмата знаеш, слагай по-често на гърдата, дори да пропуска или отказва твърда храна понякога, не се тревожи. Дъщеря ми изкарва втори постоянен кътник, отказва почти всичко, освен на мама млякото. С предния кътник, преди месец, изкара 3 седмици само на кърма и някоя и друга солетка, не е отслабнала никак, дори е качила мъничко.
И врно се наспи, това е невероятен лек за душата, а кърменето е най-вече в главата! Wink

# 17
  • Мнения: 490
eli_gu, искаш да кажеш, че от навършване на 1 месец при почти всяко кърмене бебето се дърпа и пищи? И така вече две седмици? Това не ми прилича на стачка newsm78 Би ли описала по-подробно!  Heart Eyes
Мъни, благодаря! Оказа се, че детето е гладно. Кърмата май никога не ми е стигала, но не знам защо през тия 2 седмици реших, че няма да дохранвам и че е достатъчно. Сега ако пропусна 1 кърмене имам за следващото и детето е доволно. А може би се изнервя и от тънките струйки...
И браво на мама Криси, че се справи!

# 18
  • Мнения: 867
Ели гу,ако пропускаш кърмене за да се "събере" кърма най-вероятно ще ти намалее кърмата. Ако искаш да си я увеличиш, напротив - давай през половин час ако трябва. След само няколко дена ще забележиш резултата. Ти си решаваш, но опитай според мен. Hug

Криси, браво че си се справила, ние тепърва май ще минаваме през такива периоди, дано се справим успешно. Аз все си мислех че най-трудното е минало, а то..... Thinking

Тонибо не съм съгласна с :" И на твоето бебе няма да му стане нищо ако му даваш АМ", напротив скоро имаше една мама която до пирогов стигнаха при инцидентно даване на АМ, като детенцето получило алергична реакция. И това не е единичен случай, чувала съм и за други подобни. Не е шега даването на Ам.

Не съм съгласна и с това да слуша педиатъра, напротив, какви ли не налудничави неща съм чувала именно от лекари.

И никой не налага мнение. Аз си казвам моето. И то е че съвсем си далеч от истината по много въпроси, но защо объркваш момичето само? Иначе ти си постъпвай както решиш съсъ своето детенце. Естествено всяка майка си решава....
Поздрави  bouquet

# 19
  • Мнения: 3 760
eli_gu, кърмата се образува в процеса на сукане. Разбира се известно количество се произвежда и натрупва между две кърмения, но част от него се резорбира обратно, ако кърменето се пропусне. Освен това организмът получава сигнал, че произвежда излишно количество кърма и намалява производството.... Както е казала синео4ка, начинът да увеличиш кърмата е, чрез често слагане на бебето на гърда. Всъщност при скок в растежа е най-добре майката и бебето да се превърнат в "скачени съдове" за няколко дни  Laughing
Пищенето и дърпането от гърдата сами по себе си не са индикации за глад. Гледа се друго - най-вече броят напишани памперси в денонощието. Също нааканите такива; общото състояние на детето - жизнено ли е, спокойно ли е през повечето време... наддава ли и т.н. Ако искаш пиши тук или на лични как са при вас тези показатели, каква ви е организацията на кърмене (на поискване ли е, даваш ли вода, залъгалка и т.н.) и ще помислим дали може да се направи нещо  Hug
Криси, сори, че ти ползваме темата  Embarassed Стискам палци всичко при вас да е екстра  Heart Eyes   bouquet

# 20
  • Мнения: 6 461
Момичета, имам спешна нужда от съветите ви.
Марти е на 8 месеца и от няколко дни отказва да суче през деня. Като го сложа на гърдата дори не иска да захапе зърното, веднага се обръща на другата страна и започва да се сърди и плаче. Ако му дам кърма от шише я пие с удоволствие, също си хапва и пюретата и кашите.
От мен суче само сутрин и вечер преди лягане, но от притеснение ли от какво, кърмата ми потича много бавно и той започва да нервничи. Изобщо влизаме в някакъв омагьосан кръг...
Това признаци на стачка ли са или просто няма нужда от повече кърмения?
Ако го кърмя само 2 пъти на ден няма ли да се отбие като се откаже и от тях много бързо? Какво ще ме посъветвате да направя?
Като чета това.........  newsm78Ние така се отбихме ... Sadточно на 8 месеца.Жалко че тогава нямах възможност да влизам във форума...... Tired

# 21
  • Мнения: 2 159
и аз да използвам темата Embarassed
и при нас от 3 дни има дърпане и гърчене от гърдата. може и да е от коликите, защото си захапва, суче спокойно и на 10-тата мин се почва. оригвам я, давам и другата гърда тя я засуква, после я връщам на първата или я оставам на втората докато не започне пак да реве и се гърчи. накрая ме хваща нервата и спирам да я храня. все се чудя дали се храни, чакам с нетърпение прегледа при педито, но той е на 23-ти Sad това което ме притеснява е че едновременно с това започнахме да акаме по 3 пъти на денонощие, а понякога и по 2 пъти. преди акахме след всяко папкане. newsm78

# 22
  • Мнения: 3 760
barabana, най-вероятно са колики. За да ги намалиш недей да редуваш гърдите, а предлагай само едната в рамките на 3 часа (дори 4) независимо колко пъти суче бебето. Също продължавай да ригваш няколко пъти на хранене. Предното мляко е по-богато на лактоза (, която дразни червата) и когато редуваш гърдите през 10 минути ти всъщност увеличаваш приема на лактоза и предно мляко за сметка на по-мазното задно мляко.

# 23
  • Мнения: 2 159
мерси мъни, ще опитам съвета ти Hug

Общи условия

Активация на акаунт