Сина ми има гадна хрема. Дайте съвет, моля.

  • 48 377
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 835
Антибиотични са да. На нас лекар УНГ ни ги е изписвал. По 1к., за вашата възраст, доколкото се ориентирам, по снимките. Не са ни пускали изследвания преди да ни ги изписват, а пък и не мисля, че при всяка хрема, трябва да се правят такива изследвания.

# 16
  • Мнения: 3 835
Съжалявам, че е започнало да го боли ушенцето, дано не се окаже вируса, за който говори Radda. За ушенцето незнам какво да те посъветвам, защото не сме имали проблеми с ушите. Ще следя темата, ако мога да ти помогна с нещо друго.  Praynig

# 17
  • Мнения: 1 858
Антибиотични са да. На нас лекар УНГ ни ги е изписвал. По 1к., за вашата възраст, доколкото се ориентирам, по снимките. Не са ни пускали изследвания преди да ни ги изписват, а пък и не мисля, че при всяка хрема, трябва да се правят такива изследвания.

Снимките са те объркали Grinning. Сина ми е на три и половина години. Снимките са като беше на 6/7 месеца.

# 18
  • Мнения: 14 654
ако можеш да намериш листенце от дебелец (дебела мара се нарича още), някои баби го гледат в керемиди, капни му 2 капчици сок от листенцето в ушето
малко стопли листенцето преди това - помня, че все така ни лекува ушните възпаления едно време

# 19
  • София
  • Мнения: 1 546
Ако имаш капки Отипакс или някакви други му капни, също може и топли компреси на ухото. Нашият УНГ това ни съветваше когато се мъчехме да се оправим без АБ.Явно сега си има някакъв такъв вирус защото и моят син е със задна хрема, кашлица и хъркорене в гърдичките. Все си мисля, че това е от секрета и дано да е така, защото иначе....това ми замирисва на спазъм. Правя и аз инхалации (даже тема съм пуснала за тези инхалации). Гласът му от няколко дена се по промени иначе и при нас гърлото е спокойно. Това е с тия ДГ ама като няма начин... ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 578
И моят син почна със задна хрема, после ухото.
Ние сме на Аб пер ос, Тобрекс /3*2к/ в носа и Берлицитин/3*2к/ в ушите. За месец и половина 3-ти път сме на АБ Tired, явно недоизлекуван от предния път. Ако можеш вземи му Берлицитин за ушите. По добре е с локален АБ.

# 21
  • Мнения: 1 858
И моят син почна със задна хрема, после ухото.
Ние сме на Аб пер ос, Тобрекс /3*2к/ в носа и Берлицитин/3*2к/ в ушите. За месец и половина 3-ти път сме на АБ Tired, явно недоизлекуван от предния път. Ако можеш вземи му Берлицитин за ушите. По добре е с локален АБ.

Аз имам не отварян Фуроталгин и се чудя дали да му сложа но ме е страх след темата на Бърди за капките в ушите.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 578
Не сме ползвали Фуроталгин. И не съм чела темата за капките newsm78. Само знам, че възпаление в ушите се лекува с АБ, затова ти казах, че е по-добре да почнете с локален. Ние сме се абонирали за Берлицитин. Капем и Отипакс, но те само ни увеличават секрета.

# 23
  • Мнения: 1 858
Таня благодаря и на теб! Много благодаря на всички, които се включват. Подкрепата ви е много важна за нас сега! Отново, МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!

# 24
  • София
  • Мнения: 4 578
За нищо. Дано се оправите бързо.
Между другото, пием и Вентолин и Зиртек Confused. Без изследвания, просто пием 100 неща, може пък от някое да ни мине Tired.

# 25
  • Мнения: 3 835
Имах проблеми с интернет, затова чак сега се включвам пак. Щом сте вече на 3.6г., нямаш проблеми с капките. Както те е посъветвала Таня, може и по 2-3к. Забравих да ти кажа само, че като ги капеш, да сложиш детето да легне, със силно отметната глава назад, и така капваш, и да поседи така поне 30сек. Аз я карам дъщеря ми да брой едни микимаусчета на пердето зад нея. Също и топла вана или душ, банята да стане в пара, действа добре, в такива случай, освен всичко останало.

# 26
  • Мнения: 1 116
Не слагайте отипакс или фуроталгин в ушите, няма смисъл. Вземи няколко дозички Тонимер или Назо либеро и промивай вместо стеримар преди да сложиш капките в носа.Така очакваш по-добър ефект. След като капнете Тонимер или Назо либеро почистете нослето хубаво (най-добре с помпичка) и след това сложете Тобрина.

# 27
  • Мнения: 1 858
Има ли разлика м/у Стери мар и Тонимер? Аз съм използвала и двете но съм по-доволна от Тонимер. Листовката на Тонимер беше на английски и всъщност не знам какво точно има в него и има ли разлика м/у двете. А иначе капки в ушите няма да слагам. Може и да съм сбъркала но му сложих една две капки олио и така заспа. Иначе много пищеше от болка и не можеше да диша.

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
той иде...

# 29
  • Мнения: 1 526
 maatete дано бързо се оправи детенцето  Hug  Peace! Стискам палци!
И мойте имаха отит преди около месец един след друг. И АБ не ни се размина. За болката може би му дай Нурофен или Панадол. Да не го боли докъто спинка.

Общи условия

Активация на акаунт