Сина ми има гадна хрема. Дайте съвет, моля.

  • 48 383
  • 55
  •   3
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 858

Кой иде бе Лиорена? Ако имаш в предвид Бърди можеш да си сигурна, че тук няма да се включи!

# 31
  • Мнения: 3 835

Аз пък в първия момент, си помислих за Дядо Коледа.  Laughing Flushed Еми тъй де, вече съм в коледно настроение.  madnoel  madnoel

Извинявай Maatete, за отклонението.  bouquet

# 32
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
И ние май пипнахме тоя вирус Sad
Малкия беше с ниска темп. преди няколко дни. Сега има жестока водниста хрема. А вашата каква е? Знам, че Тобрекс са само за бактериална хрема, защото са с антибиотик. А бактериалната хрема би трябвало да е зелена  newsm78 , поне така си мисля. Капя Виброцил, давам КОризалия/ без ефект и от двете/.Чудя се да не е алергия, обаче всичко започна с температура. Сега от време на време кашля, но много рядко. Проблема е като спи, че прави някакви гадни пристъпи на кашлица , може да откара по половин час даже. А понякога минаваме и без тях. Личната изписа АБ , но аз не го дадох - нито гърлото беше червено, нито гърдичките хъркаха. Само постоянната хрема,лека кашлицата , леко спаднал глас , и единствено първия ден температура 37.3. Дано не съм сбъркала, и да се разминем без АБ. Praynig
Слава Богу , на ушите нищо им няма!
При вас имали  ефект от Тобрекса? newsm78

# 33
  • Мнения: 3 835
Maatete, как сте? Ходихте ли на лекар?

# 34
  • Хасково
  • Мнения: 726
Към Ксилометазолин  или олинт слагаш една ампула гентамицин 0,4 и една ампула метилпреднизолон от 0,8 - ефекта е страхотен . Синът ми често страдаше от подобна хрема докато ходеше на градина, без антибиотик не се е разминавал. Дано вие успеете.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 578
Към Ксилометазолин  или олинт слагаш една ампула гентамицин 0,4 и една ампула метилпреднизолон от 0,8 - ефекта е страхотен .
Хм, а колко трае разтворът и как се съхранява? Със същия успех ползвам Гаразон /с гентамицин са/.
maatete, как сте днес?

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836



п.п. Пускам тази тема сега защото от утре няма да имам Интернет а много държа да Ви благодаря! newsm51


това "от утре" е днес.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 101
И ние го изкарахме. Цялата мъжка част от фамилията кашля, а аз като диригент на хор - тичам с "палката" и гранулките а при единия, а при втория, а при третия.

Ние сме на хомеопатия, но това което мога да кажа е - на тримата лекарствата са различни. Едвам ги намерих. Сега чакам да се оправят, че да ме почне мене.

# 38
  • Мнения: 377
Ще ви кажа една изпитана рецепта за хрема -поне на нас ни помогна.1 пакетче чай от лайка се залива с около 100мл.вряла вода слага се на върха на кафяна лъжичка сол и сода за хляб и малко мед.Капе се по половин капкомер в едната ноздра и още толкова в другата за 2 дни на Гого му минаха сополите след 4 дневно лечение с Виброцил.Тая отвара не се сърди като му я слагам за разлика от другите капки за нос.А забравих да пиша че се консултирах с педиатър за тая рецепта и я одобрава но ви съветвам и вие да се консултирате  с вашия ако желаете.

# 39
  • Мнения: 449
Маги е с отит и бронхит. В неделя имаше Т между 37.3 - 38. Има от тези гадните зелени сополи. Лекарката й изсписа АБ Аугментин, капки Отипакс и сироп за кашлица Еуроспал. Нищо не ни изписа за носа  Rolling Eyes
ХиТкО, защо да не слагаме капки Отипакс, би ли ни казал  newsm78

# 40
  • Мнения: 1 858
Току що мъжа ми е платил Интернета. Ходихме на лекар и тя каза "детето е добре няма да правим изследвания" да но снощи повръща за световно а днес има Т.
Сега отивам в специализирания детски кабинет, в който работят лекари от болницата. Не се съмнявам, че ще му направят всички изследвания + снимка на бял дроб, че вече свиркаме като гайда.

# 41
  • Мнения: 3 835
 Praynig Стискаме ти палци.

# 42
  • Мнения: 397
И Рада така повърна едната нощ - това е от храчките. Нея толкова я болеше гърлото, че като кашляше плачеше. И си стискаше храчките. затова повърна.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 578
Отивайте за изследвания. Длъжни са да ви ги направят.
Ние днес ходихме на снимка и кръвни изследвания. Оказа се, че Наско е с бронхит /усложнен/, а сега отиваме при док за нови лек-ва Tired.

# 44
  • Мнения: 1 858
Пневмония е момичета Sad. Доктора от болницата само като го чу и каза " в отделението".
Сега сме на венозен АБ и сме в болницата. Вечер ще се прибираме да спим вкъщи, че там е ужас...

Общи условия

Активация на акаунт