Генно-модифицираните храни

  • 11 836
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 238
Тук при нас редовно в супера има едни грамадни пиперки по три в опаковка- червена, жълта и зелена. Едни такива дебели и яки, мама мия! Идват по принцип от Холандия. Също и едни такива грамадни червени домати и и краставици. Де да знаех как ги произвеждат тези неща в Холандия  newsm78 newsm78 Shocked Shocked Ама купувам де...де ще ида...харесвам не харесвам тва е положението. Друго няма. Всъщност има и екологични и съм купувала, но честно- не виждам разлика.......поне на вкус няма разлика. За мене де.

# 76
  • Мнения: 511
Тук при нас редовно в супера има едни грамадни пиперки по три в опаковка- червена, жълта и зелена. Едни такива дебели и яки, мама мия! Идват по принцип от Холандия. Също и едни такива грамадни червени домати и и краставици.

Оооох колко добре ги познавам, колко "пълнени чушки" съм правила.Права си, че няма много избор, но ако имаш възможност си купувай органик и избягвай Холандско производство, те са на първо място в Европа по използване на азотни торове и всякакви други химии.

# 77
  • Мнения: 85
Хайде и аз да се включа.
Тази тема за генномодифицираните храни нас много ни вълнува, от както пристигнахме в Канада станахме спецове по органик храна и генномодифицирана Mr. Green . Месо не ядеме пак по същата причина, хапвахме риба, обаче сега след проучване Laughing разбрахме че и рибата си хапва генномодифицирани работи в развъдниците и честно казано съвсем се обърках, щеше ми се поне нея да оставим в менюто, толкоз неща изключихме Laughing Дайте съвет за качествена риба Laughing
А за хормони в доматите досега не бях чувала #Crazy защо и хормони?! След разбъркването на гените или преди ги слагат #Crazy

PS. Между другото за млечните произведения и яйцата най-добре да са сертифайт органик, щото за другите въобще не е ясно какво слагаш в устата си.

# 78
  • Мнения: 636
da organig osna4ava 4e e free ot vsi4ko ne naturalno,naprimer plodovete i selen4ucite se otglejdat na po4va koiato e sus strog kontrol i isiskvania.ni6to ne se praska s vredna ximia ,opasni preparati i otrovi.t.e.otglejdat se  i se predpasvat 4res naturalni i besvrsdni na4ini.satova i cenata im rasbira se e po skapa,no truda na tesi xora vse pak si struva.mojete da vidite www.whyorganic.org

На теория. На практика обаче, чрез опрашването и други естествени процеси има постоянна обмяна между модифицираните и "немодифицираните" плодове и зеленчуци, почвата също. Казват, че едно модифицирано семенце да попадне при натуралните, последните вече са заразени. Затова едва ли вече може да се говори за натурална храна  ooooh!

В доматите, за да се запази свежестта им дълготрайно, имало хормони от паяци бляк  Sick

# 79
  • Мнения: 1 238
Цитат
В доматите, за да се запази свежестта им дълготрайно, имало хормони от паяци бляк

Добре де, аз редовно слушам какви ли не гнусотии! И не само относно генномодифицираните храни. Всички други продукти, които са произведени във фабрики, всички боамачи, които продават като полуфабрикати, замразени пици, манджи, манджи на прах, супи на прах, бульончета на прах изобщо къде е качеството днес по принцип? Индустрията вече ни е превзела! Кой от вас използва само и единствено сол и пипер за яденето си и евт. някоя суха подправка? Не ползвате ли разните му там миксове от подправки, бульони и изобщо Господ знае какво друго. Питам се, има ли изобщо нещо в този свят днес, което да е 100 процента естествено, ей така расло в дивата природа? Не. Въпросът е, че никой не може да даде гаранция до колко всички тези химии, които ядем са опасни за здравето ни. Може би човекът ще привикне към всичко с времето си. Щом казват, че човешката възрастова граница се е повишила, значи няма да умрем току тъй утре.

# 80
  • Мнения: 2 292
Цитат
В доматите, за да се запази свежестта им дълготрайно, имало хормони от паяци бляк

Добре де, аз редовно слушам какви ли не гнусотии! И не само относно генномодифицираните храни. Всички други продукти, които са произведени във фабрики, всички боамачи, които продават като полуфабрикати, замразени пици, манджи, манджи на прах, супи на прах, бульончета на прах изобщо къде е качеството днес по принцип? Индустрията вече ни е превзела! Кой от вас използва само и единствено сол и пипер за яденето си и евт. някоя суха подправка? Не ползвате ли разните му там миксове от подправки, бульони и изобщо Господ знае какво друго. Питам се, има ли изобщо нещо в този свят днес, което да е 100 процента естествено, ей така расло в дивата природа? Не. Въпросът е, че никой не може да даде гаранция до колко всички тези химии, които ядем са опасни за здравето ни. Може би човекът ще привикне към всичко с времето си. Щом казват, че човешката възрастова граница се е повишила, значи няма да умрем току тъй утре.

полzвам сол, пипер, ким , канела и ..., zехтин , българска чубрица, сушен джоджен (от бг) ... други подправки в кухнята нямам. Ако нещо ми потрябва вzимам естествените смлени подправки или пресни ... магданоz, копър, джоджен ...

# 81
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз много повече се притеснявам за хормоните и антибиотиците в месото, отколкото за ГМ. Нали ядем домати, ядем и риба  - ми то е все едно да ги ядем заедно  Mr. Green Mr. Green
А иначе, бабата на Женския пазар, не я знаеш - може да си гледала доматите в Бухово или Кремиковци. А отдолу под доматите и има хранилище за радиоактивни отпадаци. Според мен това е по-опасно.
Аз лично вече трета година си гледам доматите и краставиците за салатата - ей ама и аз една фермерка се извъдих  Mr. Green Mr. Green, баща ми не може да повярва  Hug


Въобще не съм съгласна с теб, ами ако си алергична към риба? Автоматично развиваш алергия към доматите Close, ето тук е основния проблем, за това последните 10-15 години има бум на алергиите. Едно е да кръстосаш два сорта за да подобриш единия, друго е да кръстосаш риба и домат.
Продуктите на пазара поне се надяваме, че някой ги проверява  или чисто и просто ще си купя домати юни, а не януари и ще съм сигурна, че не са с хормони и нитрати.
Колкото да това, че си отглеждаш сама зеленчуците, също не е сигурно че семената не са генно-модифицирани.

# 82
  • Мнения: X
В тази тема не съм се записала още.... Peace

# 83
  • Мнения: 5 713
всички боамачи, които продават като полуфабрикати, замразени пици, манджи, манджи на прах, супи на прах, бульончета на прах изобщо къде е качеството днес по принцип? Индустрията вече ни е превзела! Кой от вас използва само и единствено сол и пипер за яденето си и евт. някоя суха подправка? Не ползвате ли разните му там миксове от подправки, бульони и изобщо Господ знае какво друго.
Не, не ползвам нищо от това, което си изброила. Свиква се, а и не ми липсват. Даже солта и черния пипер съм намалила, да не кажа изключила. Но пък сухи подправки имам около 30 вида. Simple Smile

В тази тема не съм се записала още.... Peace
То и аз.

# 84
  • Мнения: 486
Цитат
В доматите, за да се запази свежестта им дълготрайно, имало хормони от паяци бляк

Добре де, аз редовно слушам какви ли не гнусотии! И не само относно генномодифицираните храни. Всички други продукти, които са произведени във фабрики, всички боамачи, които продават като полуфабрикати, замразени пици, манджи, манджи на прах, супи на прах, бульончета на прах изобщо къде е качеството днес по принцип? Индустрията вече ни е превзела! Кой от вас използва само и единствено сол и пипер за яденето си и евт. някоя суха подправка? Не ползвате ли разните му там миксове от подправки, бульони и изобщо Господ знае какво друго. Питам се, има ли изобщо нещо в този свят днес, което да е 100 процента естествено, ей така расло в дивата природа? Не. Въпросът е, че никой не може да даде гаранция до колко всички тези химии, които ядем са опасни за здравето ни. Може би човекът ще привикне към всичко с времето си. Щом казват, че човешката възрастова граница се е повишила, значи няма да умрем току тъй утре.

полzвам сол, пипер, ким , канела и ..., zехтин , българска чубрица, сушен джоджен (от бг) ... други подправки в кухнята нямам. Ако нещо ми потрябва вzимам естествените смлени подправки или пресни ... магданоz, копър, джоджен ...

Доматите знам, че имат добавен ген от рибата flounder (не се сещам как се казва на български Embarassed), който предпазва от измръзване.

Аз също не ползвам полуфабрикати, готови сосове, бульони и т.н. Днес обаче четох, че се отглежда ГМ захарно цвекло #Cussing out, тъй че ще трябва да се замисля и за захарта. За тези които използват олио от рапица  - също масово е генно-модифицирана.

# 85
  • Мнения: 85

 Кой от вас използва само и единствено сол и пипер за яденето си и евт. някоя суха подправка? Не ползвате ли разните му там миксове от подправки, бульони и изобщо Господ знае какво друго.

Аз използвам само и единствено сол /морска/ и черен/ червен пипер, кимион, канела, джоджен и чубрица, не купувам никакви смески, прахчета сосове и тем подобни вегети бегети ........ полуфабрикати, пици и др.
И на мен не ми липсват и не се чуствам ощетена.
  А за сиренето имате ли някаква информация? Купуваме от гръцки магазин но забелязахме, че е произведено в Канада/Албърта а се води гриик стайл!?

# 86
Като чета,направо ми се изправят косите,ми то нищо не става,за ядене; Angry
Как може и бебешката храна,и тя ГМ,/за щатите говоря/,има ли въобще"чиста"формула newsm78

# 87
  • Мнения: 720
ами това озна4ава само едно не6то -да консумираме само екологи4но 4иста храна.по4ти вси4ко което пазарувам е organic food,от захарта (кафявя),вси4ки зелен4уци и плодове,млякото,яицата ...до хляба и олиото.по скъпо е разбира се но и контрола и ка4еството са на доста по голямо ниво.просто идеятя и философията на еко продукцията е то4но това колкото може по натурално ,колкото може по естествено и природосъобразно.тук в англия в момента има все по голям избор и предлагане на еко храни,а и не само храни.аз дори скоро си поръ4ах по интернет еко козметика ,а децата си къпя от 3 години само с органик 6ампоан и сапуни.там положението е съ6тото като при храните-натъпкано с вредни парфуми и химия.про4итали ли сте съдържанята на козметиките  #Crazy.....

# 88
  • Мнения: 486
Има вече и organic formula, почти навсякъде се продава тази на Similac , а има и други.

# 89
  • Мнения: 720
да HIPP е органик формула мляко,те произвеждат и бебе6ки органик храни и ка6и4ки.

Общи условия

Активация на акаунт