Генно-модифицираните храни

  • 11 816
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 109
Въобще не съм съгласна с теб, ами ако си алергична към риба? Автоматично развиваш алергия към доматите Close, ето тук е основния проблем, за това последните 10-15 години има бум на алергиите. Едно е да кръстосаш два сорта за да подобриш единия, друго е да кръстосаш риба и домат.
Продуктите на пазара поне се надяваме, че някой ги проверява  или чисто и просто ще си купя домати юни, а не януари и ще съм сигурна, че не са с хормони и нитрати.
Колкото да това, че си отглеждаш сама зеленчуците, също не е сигурно че семената не са генно-модифицирани.

Да де, ама нали правиш разлика между гени и алергени. Двете не са еднозначни, така че ако има гени на риба, това не означава, че има и алергени такива  Grinning Grinning
А за доматите - аз изобщо не съч луда на тема екологично хранене. То прекаленото взиране в храните си е болест, че и име си имаше.  Thinking Ако ми остане време ще потърся и ще пратя линк. Пък и на повечето места въздухът е толкова мръсен  Naughty че отиде по дяволите екологичното хранене.
А пък доматите - ми то е повече хоби, аз има 4 стръкчета, не цяла градина. А си е кеф да си откъснеш, собсвтено производство  Mr. Green

А на теб съм ти сърдита  заради сусамките  #2gunfire. Откакто прочетох рецептата само те са ми главата  Sick Знаеш ли колко ги обичам? Как да пазя диета сега, кажи ми  #Crazy

Мисля да ги пробвам за Великден   chef и ще пиша отзиви  Joy

# 91
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз си мисля, че ГМо не са толкова страшни, ако има смесени само растителни гени, но ако има и животински, тогава вече аз лично се плаша ....

# 92
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Растителни гени се смесват вече години, беше ми странно защо последните години морковите са толкова големи, сочни и сладки, оказва се че е пипан сорт, комбинация на тиква с морков. Житото, което се сее вече 15-20год почти на всякъде в света също е плод на генното инженерство. И аз това като че ли по го приемам, в крайна сметка и ашладисването е познато от хилядолетия, може да не е на генно ниво, но пак си комбинация на видове и сортове.
Виж комбинацията с животински гени за мен си е, като да отваряме кутията на Пандора. Може да звучи крайно, но това е моето мнение.

Век, де, за сусамките те разбирам напълно и аз ги правя и ги изяждаме за един ден Wink, вкусното си е вкусно.

# 93
  • Мнения: 563
Момичета, извинете за офф-а : дайте рецептата за тези сусамки Praynig

# 94
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Момичета, извинете за офф-а : дайте рецептата за тези сусамки Praynig

Ето

# 95
  • Мнения: 563
Момичета, извинете за офф-а : дайте рецептата за тези сусамки Praynig

Ето

Благодаря ти  bouquet

# 96
  • Мнения: 641
Колкото да това, че си отглеждаш сама зеленчуците, също не е сигурно че семената не са генно-модифицирани.

А как да разбера дали са ГМО?
Ето държа едно пакетче семена тиквички: бяла тиквичка, нежна и с много добри вкусови качества:D, сеитбена норма, сади се еди кога си, разсажда се еди кога, бере се еди кога, тегло, партида, годност/трайност, сорт, производител/вносител (не е упоменато)... не пише ГМО, но и не пише изрично, че не е newsm78.
Само това не разбрах що е: "България К89%", да не е ГМО по подразбиране.

# 97
  • Мнения: 5 476
Аз много повече се притеснявам за хормоните и антибиотиците в месото,

  Наскоро гледах едно предаване по италианската телевизия,в което от ветеринарния контрол споделяха точно за наличието на много хормони и антибиотици в месото. Peace Показаха и проверки по различни магазини за Био храна.При изследването на продуктите,продавани там (зеленчуци,плодове),се оказа ,че 80 % са същите както в обикновен супермаркет. Rolling Eyes Само с двойно по-висока цена. #Cussing out
 
 

# 98
  • Мнения: 2 563
Аз много повече се притеснявам за хормоните и антибиотиците в месото,

  Наскоро гледах едно предаване по италианската телевизия,в което от ветеринарния контрол споделяха точно за наличието на много хормони и антибиотици в месото. Peace Показаха и проверки по различни магазини за Био храна.При изследването на продуктите,продавани там (зеленчуци,плодове),се оказа ,че 80 % са същите както в обикновен супермаркет. Rolling Eyes Само с двойно по-висока цена. #Cussing out
 
 

Добре, а точно какви са ефектите от антибиотиците и хормоните в месото? Пред време четох едно изследване за хормоните, които приемаме с храната и връзката им с рака, плашещо беше...

# 99
  • Мнения: 5 476
Единственото,което казаха е,че има започнати съдебни дела от родители на деца,които в следствие на хормоните са се развили неправилно. Twisted Evil
 Имаше момченца,на които през пубертета са започнали да им растат гърди. Shocked
 Както и ,че вероятно постоянно увеличаващия се процент на затлъстелите са дължи точно на хормоните.
  Съответно антибиотиците  бяха посочени като виновник за многото алергии...
   ooooh! 
  Изобщо след това предаване ...се чудех какво да купувам вече... #Cussing out

# 100
  • Мнения: 486
Имаше момченца,на които през пубертета са започнали да им растат гърди. Shocked
 Както и ,че вероятно постоянно увеличаващия се процент на затлъстелите са дължи точно на хормоните.

Също и момиченца (в доста преди пубертетна възраст - някои на 18 месеца!) с наедряване на гърдите и/или менструация! Shocked Дължи се на естрогена, който добавят в храната на пилетата и телетата.

# 101
  • Мнения: 5 476
изобщо не е за приказване... #Crazy Sick

# 102
  • Мнения: 85
Направо съм потресена!!! Shocked Shocked

# 103
  • Гърция
  • Мнения: 2 348

Ако семената са наше производство, не се притеснявай, но ако са внос и искаш да си сигурна питай в магазина, от който си ги купила.
ГМО семена дават плод, но не и семе.

# 104
  • Мнения: 720
добре де ...пак 6те се повторя(първия път без много успех Simple Smile)след вси4ко което 4етете и пи6ете тука не мислите ли 4е трябва да купувате екологи4на organic храна и месо.там не6тата са възможно по натурални и задължително без GM,антибиотици,химии,хормони и какво ли не.знам 4е за бг това е о6те труден въпрос (въпреки 4е и там сега има няколко еко стопански организации)но навън които сте има голям избор от еко храни по магазините.само един малък пример за UK,навремето когато имаха проблеми с лудата крава,няма6е нито един слу4аи от органик фермите!!

Общи условия

Активация на акаунт