Дюни Роял Ризорт - 2022 г.

  • 46 876
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Доколкото помня Фаталина имаше проблем със стълбите към комплекса, които могат да бъдат проблем за хора със специфично придвижване, така че преместването не е било в нейна полза (моля за извинения, ако не помня правилно).
Така че всеки, който е резервирал хотел има право да е недоволен от преместване в друг. Пеликан е най-тих и отдалечен от лудницата, за някого може да е недостатък да го сложат на плажа в суматохата от всички почиващи.
Разбирам да бъдат преместени поради форс-мажорни обстоятелства, но ако се знае, че хотелът няма да отвори, ми се струва заблуждаващо да приемат резервации за там.

# 706
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 614
Предните години не се е знаело предварително, че хотелът няма да отвори. 2021 г. бяха напълнили и басейните, доколкото видях. Явно в последния момент са решили да не отварят. Знаете каква беше ситуацията по време на пандемията....
За преместването - всеки е свободен да откаже и никого не са преместили в друг хотел с пистолет опрян в челото.

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Говоря за тази година, явно има информация, че няма да отворят.
За преместването - в кой момент става ясно, че те местят? Понеже ако е скоро преди или по време на пристигане, едва ли можеш да хукнеш да си търсиш хотел в последния момент,
Аз лично запазвам на ранни резервации, след като проучвам много внимателно хотела. Имам си свои изиксвания, на които държа. Отпуски се планират в началото на годината, координират се семейно, както и с ваканциите на децата. Да, няма да ми опрат пистолет, но как се търси нова почивка в последния момент и на най-високи цени?
Аз съм от доволните от Дюни, за нас един от най-хубавите курорти, но на черното не мога да кажа бяло: за мен това е некоректна стратегия за сезона.

# 708
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 614
За тази година -  в сайта на Дюни не приемат резервации за Пеликан, нищо некоректно и заблуждаващо не виждам аз. https://sky-eu1.clock-software.com/48282/8946/wbe/products/new

# 709
  • here and now
  • Мнения: 4 337
Мен като ме настаниха в МРП, вместо в МБ разбрах когато пртистигнах, дори по-късно.
Озовах се в празен зловещ хотел и обикалях да търся някой, който да ми обясни какво става. Бях сама с детето и изобщо не за зарадвах.

# 710
  • Мнения: 6 361
Предните години не се е знаело предварително, че хотелът няма да отвори. 2021 г. бяха напълнили и басейните, доколкото видях. Явно в последния момент са решили да не отварят. Знаете каква беше ситуацията по време на пандемията....
За преместването - всеки е свободен да откаже и никого не са преместили в друг хотел с пистолет опрян в челото.
Само че не те уведомяват предвалитерно, а те поставят пред свършен факт като вече си пристигнал там! И да за мен беше огромен проблем това, че ни настаниха в друг хотел. Специално бях избрала Марина Беийч, защото е на първа линия, близо до плажа, без да се налага да изкачвам и слизам по стълби. В крайна сметка всеки си избира хотела според неговите предпочитания и е изключително некорктно това отношение към туристите. Ето и сега, защо изобщо предлагат Пеликан, като са наясно че няма да работи?!

# 711
  • Мнения: 10 935
Странна политика е това да предлагат хотел, дето няма да отваря. Не ми допада това. И аз бих се подразнила, ако ме преместят в друг хотел.

# 712
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 614
Снощи писах, че х-л Пеликан НЕ го продават и дадох линка за резервации на Дюни, от където е видно това, но чукча е писател, а не читател.
За преместването - аз лично не бих имала нищо против, много комплекси го практикуват -  Албена, Слънчев ден и други хотелски вериги, не е чудо невиждано и винаги човек може да откаже, ако условията не го устройват.Hands V
За fatalina - помня, че знаеше няколко дни предварително за преместването, коментирахме и за стълбите на МРП тук в темата.

Последна редакция: пт, 24 мар 2023, 19:29 от Скубиду

# 713
  • Германия
  • Мнения: 518
В сайта на хотела може и да не се предлага, но агенциите го продават. А и да откажеш няколко дни преди това и да търсиш нов хотел, едва ли добра идея.
Ние бяхме в Пеликан мин.година, имаше си плюсове и минуси естествено. Стаите миришеха на мухъл, баирите след плаж и с детска количка понякога 2 пъти на ден  ни умориха. Но пък беше наистина спокойно, в р-т Созопол или МБ беше лудница.

# 714
  • Мнения: 265
Обикновено резервирам за Пеликан, защото е най-отдалечен, басейните са спокойни, ресторанта също. Когато не работеше, ни настаниха в МБ, научаваш го на бариерата и харесва ти или не, няма как да реагираш.
Миналата година Пеликан отвори и бях много щастлива преди да пристигнем. Хотелът е занемарен, все още правеха малки ремонти /бяхме в началото на август/, хигиена, обслужване нямаше нищо общо с предни години. Тази година не съм резервила по тези причини. Дано го затварят за ремонт, а не защото не могат да си напълнят комплекса.

# 715
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 614
foley, и от агенциите не го предлагат https://visit.bg/oferti-pochivki/paketni-ceni-hotel-pelikan-djuni-19618/, в сайта на Съни турс е упоменато, че няма свободни места за целия летен сезон.
Обикновено резервирам за Пеликан, защото е най-отдалечен, басейните са спокойни, ресторанта също. Когато не работеше, ни настаниха в МБ, научаваш го на бариерата и харесва ти или не, няма как да реагираш.
Е, това е гадно, би трябвало да ви уведомят предварително. От къде бяхте резервирали?

Последна редакция: пт, 24 мар 2023, 09:48 от Скубиду

# 716
  • Мнения: 10 935
Дори и месец да ти кажат по-рано, как ще си намериш сносен хотел за същите пари в разгара на сезона. Ми не е ок. Да ти го кажат на бариерата пък е върха на тъпотията.

# 717
  • Мнения: 265
foley, и от агенциите не го предлагат https://visit.bg/oferti-pochivki/paketni-ceni-hotel-pelikan-djuni-19618/, в сайта на Съни турс е упоменато, че няма свободни места за целия летен сезон.

Е, това е гадно, би трябвало да ви уведомят предварително. От къде бяхте резервирали?
През Съни турс резервирам през всичките години. Нашите приятели бяха резервили през Холидей Планет.Тогава звънях в агенцията и в хотела няколко пъти и не можаха да ми отговорят къде ще ни настанят. Те също звъняха и на тях не можаха да им кажат. Не разбрах защо не казват, едва ли в последния момент правят разпределението. Ние просто искахме да сме в един хотел, затова така настойчиво звъняхме. В крайна сметка и двете семейства ни настаниха в МБ, но те също го разбраха при влизането в комплекса.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Не мога да си обясня защо не предлагат Пеликан вече. Сигурно са решили да му правят ремонт. А ако не, и ако е защото не могат да напълнят комплекса или защото им е по-евтино да не работи, много много жалко.
Който ще ходи, ще чакаме да каже дали има следи от ремонт в Пеликан. Simple Smile

# 719
  • Мнения: 6 361
Снощи писах, че х-л Пеликан НЕ го продават и дадох линка за резервации на Дюни, от където е видно това, но чукча - писател, не читател.
За преместването - аз лично не бих имала нищо против, и много комплекси го практикуват - и в Албена, и Слънчев ден и други вериги, не е чудо невиждано, и винаги човек може да откаже, ако условията не го устройват.Hands V
За fatalina - помня, че знаеше няколоко дни предварително за преместването, коментирахме и за стълбите на МРП тук в темата.
Може да не го  предлагат на сайта на комплекса, но в ТА да.
https://visit.bg/oferti-pochivki/paketni-ceni-hotel-pelikan-djuni-19618/
А относно това,че някой спомена, че има стълби не значи, че в хотел 5* се очаква да няма асансьори, нали? Специално този хотел е на няколко нива.

Последна редакция: пт, 24 мар 2023, 11:21 от fatalina

Общи условия

Активация на акаунт