Университети в Германия и други държави с немски език -тема 18 :)

  • 43 454
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 333
Ах, каква позитивна, изключително полезна и ведра тема Green Heart. Започнах лека полека да ви чета, ако позволите.
Има още година време, но виждам, че нещата си искат разучаването, така че се присламчвам. Flowers Bouquet

# 16
  • Мнения: 91
На началната страница на темата има  мейли на  служители в АОК и примерен текст. Пишете един мейл и получавате  отговор - автоматично генерирано удостоверение, че младежът е осигурен здравно в Бг и се освобождава от задължение да се осигурява там. Това не пречи на по-късен етап да избере да се осигурява в Германия. Иска се при записване хартийката. Да не забравите да внесете обаче здравните за неучебните месеци през лятото тук. Подава в ДСК заявление за ЕЗОК карта, снима я от двете страни, когато е  готова, и с този текст въпросен я пуска прикачена по мейла..

Русалка, коя дата се счита за начална за възникване на задължение за осигуряване, прието ли е, че учениците завършват средното си образование в края на юни? Ако е така, то 1 юли е началото на периода за осигуряване и декларацията се подава до 25 август. Но не е ли 1 юни всъщност? Или до връчване на дипломите се водят незавършили?

# 17
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 333
Четох някъде, че се водят осигурени до края на юни месец. Ако се сетя къде, ще пусна линк.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 110
На началната страница на темата има  мейли на  служители в АОК и примерен текст. Пишете един мейл и получавате  отговор - автоматично генерирано удостоверение, че младежът е осигурен здравно в Бг и се освобождава от задължение да се осигурява там. Това не пречи на по-късен етап да избере да се осигурява в Германия. Иска се при записване хартийката. Да не забравите да внесете обаче здравните за неучебните месеци през лятото тук. Подава в ДСК заявление за ЕЗОК карта, снима я от двете страни, когато е  готова, и с този текст въпросен я пуска прикачена по мейла..

Русалка, коя дата се счита за начална за възникване на задължение за осигуряване, прието ли е, че учениците завършват средното си образование в края на юни? Ако е така, то 1 юли е началото на периода за осигуряване и декларацията се подава до 25 август. Но не е ли 1 юни всъщност? Или до връчване на дипломите се водят незавършили?
https://nra.bg/wps/portal/nra/osiguryavane/zdravno-osiguryavane/studenti Simple Smile

# 19
  • Мнения: 123
Мисля,че още не е обявен  час.

# 20
  • Мнения: 1 908
Благодаря за новата тема, Русалке!

Аз съм тук и чета. Нямам какво особено да пиша- моето пиленце се готви за сесия, за Физикум после Blush
Как бързо минава времето!

Успех на всички в лятната сесия, в кандидатстудентската кампания...леко и успешно да бъде!

# 21
  • Мнения: 91
Мисля,че още не е обявен  час.
Не само че не е обявен час, ами и датата се оказва не 23.06, а 27.06. Последна промяна, надявам се😏

# 22
  • България
  • Мнения: 2 164
Мисля,че още не е обявен  час.
Не само че не е обявен час, ами и датата се оказва не 23.06, а 27.06. Последна промяна, надявам се😏

Домашното инфо е 27.06.2022, 14.00 във Военния клуб

# 23
  • София
  • Мнения: 18 110
Доста късно Sad Пак ще  успеят децата да се справят в срок, но защо трябва да е така...

Далеч във времето на голямата  връчването беше на 25.06, а преди 3 години на малките - на 21 или 22.06.

Но може да поискате сериен номер на дипломата от училището, тя би трябвало да е качена по-рано в регистъра. Ако се свали, може да се даде за превод, за да се пести време. И веднага щом  се вземе истинската, само да се завери  нейно копие при нотариус и от агенцията да действат скоростно с това копие и прикачения към  него вече готов превод в НАЦИД.

# 24
  • Мнения: 5 377
Директорът ни разрешаваше да  вземем дипломата по рано и да действаме. На официалното раздаване вътре имаше копие, оригиналът вече беше на път към София за апостил и печати  . Това за провинцията , естествено  Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 18 110
Директорът ни разрешаваше да  вземем дипломата по рано и да действаме. На официалното раздаване вътре имаше копие, оригиналът вече беше на път към София за апостил и печати  . Това за провинцията , естествено  Wink

Това "великата" директорка на НЕГ никога няма да го позволи, освен може би за някой неин човек..

# 26
  • България
  • Мнения: 2 164
Отдавна съм на мнение, че 91НЕГ е това, което е, въпреки директорката.
А какво ли би била при активен и деен директор...

# 27
  • София
  • Мнения: 18 110
mtz, за да не кажеш пак, че съм обезглавяваща, пускам за кратко 2 снимки от феста на  баварската групичка с чуждестранни нюанси към чисто баварското  от Виетнам, Хонгконг,  Пакистан, Хърватия и България.. Кефят ме мъжките чорапи, за Lederhosen да не говорим.Laughing Поскатали са се малко мъжете, нямат  елечета и шапки, ама нищо.
Това къде била вързана панделката на престилката пък показвало дали си  омъжена, сгодена, свободна и сие..


Изтрих Simple Smile

Последна редакция: пт, 10 юни 2022, 15:43 от пенсионирана русалка

# 28
  • столицата
  • Мнения: 3 806
Хубави мулти-култи младежи Simple Smile
Русалке, кое е "нашето" гардже?

# 29
  • София
  • Мнения: 18 110
Хубави мулти-култи младежи Simple Smile
Русалке, кое е "нашето" гардже?
Еее, малко подетективствай.... LaughingДала съм назад  същите носии (2 на брой) с отрязани глави - сега едната от главите е вече азиатска, в частност хонгконгска Simple SmileЗначи другата, ганьовската..

Последна редакция: пт, 10 юни 2022, 15:03 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт