Университети в Германия и други държави с немски език -тема 18 :)

  • 43 566
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 10
А за да се преведе към Револют се избира като банков превод ли? За първи път използвам тези банкови алтернативи и не ми е ясно🙄

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Ако имате Револют може да превеждате както на други хора имащи револют , така и на всяка банкова сметка( IBAN немски български какъвто искате)
Ако от револют превеждате към друг револют трябва просто да го намерите ако го имате като контакт в телефона ще ви го намери иначе трябва да въведете юзърнейма на другия револют. Ако от Револют превеждате към банкова сметка тогава трябва да въведете IBAN имена валута и т.н

П.П От едни револют към друг револют НЕ се избира банков превод Банков превод се избира ако превеждате на конкретен IBAN

# 692
  • Мнения: 5 410
А за да се преведе към Револют се избира като банков превод ли? За първи път използвам тези банкови алтернативи и не ми е ясно🙄

Имаш предвид, ако превеждаш от пейсера в револют ли?  Да, избираш банков превод, набираш IBAN - a на революта, и си превеждаш  евро. Парите са в пейсера, превалутирани и чакат, нали.

# 693
  • Мнения: 10
Да, това имах предвид.Много благодаря!

# 694
  • Мнения: 1 817
Здравейте,
прегледах темата, той като младежът твърдо е решил да учи в Германия и ми се иска малко по-отрано да се ориентираме в обстановката.
Доста съм объркана и имам чувството, че когато дойде момента няма да се справим.
На първо време може ли да ме насочите към университети с програмиране?
Ще съм ви благодарна, поне да тръгна от някъде, че прегледах с търсачка в https://www.myeducation.bg/ и излязоха 4 страници и тотално се обърках.

# 695
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 355
Мисля, че гледате на грешното място.
Ето един немски сайт, който се ползва в темата.

https://www.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZGFhZ … uZ2UlMkYlNUUlN0M=

# 696
  • Мнения: 1
Здравейте. Бих искал да ви попитам, с какви полети може да се стигне до Аахен? Въпросът ми може да ви изглежда глупав, но наистина не ми е ясно дали се лети до съседен град и от там с автобус до Аахен и ако да, до кой съседен град се лети. Като цяло как пътуват другите хора до там?

# 697
  • София
  • Мнения: 3 612
Здравейте. Бих искал да ви попитам, с какви полети може да се стигне до Аахен? Въпросът ми може да ви изглежда глупав, но наистина не ми е ясно дали се лети до съседен град и от там с автобус до Аахен и ако да, до кой съседен град се лети. Като цяло как пътуват другите хора до там?
Възможности, много. Може да се лети до Кьолн и Дортмунд и после с влак до Аахен. Семестертикета покрива влаковете в цялата провинция. Синът ми е пътувал и до Айндховен, пак за около час и половина пристига в Аахен. Летял е и от Брюксел/Шарлероа, но беше най-неудобно.

# 698
  • Мнения: 10
А как се сдобиваш със семестертикет? Трябва ли преди да си го купиш да си си получил студентската карта? И за Мюнхен важи ли за транспорта от летището до града?

# 699
  • София
  • Мнения: 3 612
Получаваш го при заплащането на семестриалната такса. Поне за RWTH е така. За всеки университет и всяка провинция е различна и цената и покритието на семестертикета. В NRW  е валиден за цялата провинция.

# 700
  • Мнения: 10
Явно нещо сме изтървали тогава. За TUM Мюнхен платих 180 евро само такса.

# 701
  • София
  • Мнения: 3 612
По-скоро в Мюнхен е по различен начин. Ще се включат по-запознати и ще обяснят. Не бързайте да се тревожите, че нещо сте пропуснали.

# 702
  • София
  • Мнения: 18 177
RWTH e от хубавите изключения, Лиани.. Simple Smile Хем не е скъп билетът, хем покрива цяла провинция без времеви ограничения, хем и влизане в съседна държава  (близо до границата, разбира се) позволява. Баварските унита са все с Zusatzticket (допълнителен билет) от порядъка на 200 и няколко евро. И не само те..Може да се пътува и със семестъртикета, да, ама във времеви граници, обикновено страшно неудобни. За Мюнхен конкретно тази добавка е  така наречният IsarCard Semester.

# 703
  • Мнения: 5 410
... и е част от семестриалната такса. Към нея се добавя едни около 200 евра ,и в резултат се получава един семестър тикет с който се покрива Дойчебан в Байерн.

# 704
  • София
  • Мнения: 18 177
... и е част от семестриалната такса. Към нея се добавя едни около 200 евра ,и в резултат се получава един семестър тикет с който се покрива Дойчебан в Байерн.
Нещо сутрешно не ти разбрах съвсем поста.   Ако говориш за  Isarcard, защо се ограничаваш само до Deutsche Bahn?В позволената Zone M - 6 пътуват студентите с този билет и с други транспортни средства, не само с влакове. Не разбрах и частта с Бавария. Tа тя е огромна, едва ли може да се пътува с този билет без доплащане за по-отдалечени места в нея..Примерно да кажем до Байройт или Кобург. Ако системата е  като другаде в Бавария, тикетът покрива пътуването ти до определена точка, след която доплащаш. Дъщеря ми примерно с такъв подобен допълнителен билет за 200+ Евро НЕ може да пътува  от Нюрнберг до Мюнхен. Донякъде й е покрит пътят, да, но после се доплаща. Докато билетът, който коментирахме с Лиани, наистина покрива цялата провинция Северен Рейн Вестфалия от-до, че и частично навлизане в Холандия даже.

Общи условия

Активация на акаунт