Приравнителен изпит

  • 1 180
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте! Искам да попитам някой да е бил на приравнителен изпит след 8 клас в професионална гимназия.Колко са дълги,какво представляват и трудни ли са, ако идваш от Езикова гиммназия и ако може информация за изпититe?Моля ви помогнете ми, много съм стресирана🙁Аз ще мога да уча цяло лятото по предметитe които не съм изучавала и те са Физика, Химия, Биология, География, История и предприемачество, но ме е страх дали ще успея да ги взема.*има свободно масто в паралеката която искам.-(търговия на едро и дребно с английски език)- 12 часа английски седмично, а аз съм в езикова с първи английски и имам 27 часа английски език на седмица. В такъв случай налага ли се и изпит по 1ви език,*още не са взели втори както и аз

Последна редакция: чт, 02 юни 2022, 23:50 от Ивелина Добрева

# 1
  • Мнения: 1 404
Най-дибре е да се обадиш в училището, където искаш да се преместиш и да си зададеш въпросите там. Аз лично те съветвам да си помислиш добре дали искаш да сменяш училището, защото ако е заради някое момче или някоя приятелка - не си струва.

# 2
  • Мнения: 22
Най-дибре е да се обадиш в училището, където искаш да се преместиш и да си зададеш въпросите там. Аз лично те съветвам да си помислиш добре дали искаш да сменяш училището, защото ако е заради някое момче или някоя приятелка - не си струва.
Искам да уча там от малка, но никой не ми уважи мнението и ми го уважиха сега, дори и късно. Говорихме в училището за изпитите и по какво са, но аз писах тук за да попитам дали някой е минал през това и дали е сложно, защото съм притеснена.

# 3
  • Мнения: 1 404
Не знам... Наистина ли предпочиташ да си прекараш лятото в учене по 5 различни предмета, вместо да си почиваш и да прекарваш времето си с приятели? Освен това, ако тук се намери някой, който е минал по този път, то той ще го е минал или преди много години, или от позицията на родител. Едно е да наблюдаваш от страни детето ти как ходи да взима изпити и съвсем друго е ти да си този, който ходи на изпити. Може би в някой тийн форум ще могат по-добре да ти отговорят.

# 4
  • Мнения: 22
Не знам... Наистина ли предпочиташ да си прекараш лятото в учене по 5 различни предмета, вместо да си почиваш и да прекарваш времето си с приятели? Освен това, ако тук се намери някой, който е минал по този път, то той ще го е минал или преди много години, или от позицията на родител. Едно е да наблюдаваш от страни детето ти как ходи да взима изпити и съвсем друго е ти да си този, който ходи на изпити. Може би в някой тийн форум ще могат по-добре да ти отговорят.
Кои са тийн форуми?

# 5
  • Мнения: 2 190
Ивелина,

чудесно е, че следваш мечтите си и си готова на промяна.
Не се стресирай прекалено. Не е толкова страшно, колкото ти се струва.
Предполагам, че ще държиш приравнителните изпити, след като вече си се преместила в новото училище. Ако още не си записана - първо свърши тази работа (заедно с родителите, без тях няма как да стане, още не си пълнолетна).
Поискай координати на класната си и говори с нея или някой заместник-директор/учител. От училището ще получиш най-точна информация - питай за конспект, с кои учебници/книги да се готвиш. Ще са учебници за 8 клас, но кои точно.

Най-общо казано приравнителният е нещо като класно върху целия материал.
Ще има заповед с ден и час. Трябва да има конспект - ето като това: https://plovdivmusicschool.files.wordpress.com/2018/09/d0b8d0b7d … 7d0bed0b2d0b0.pdf
Ще теглят или ще ви дадат 1-2 въпроса. Обикновено дават техни листа с печат. Пишете каквото знаете. После може да поискат да разкажете написаното, да задават допълнителни въпроси.
По английски едва ли ще държиш изпит, защото си учила повече часове (нарича се хорариум).

Успех!

# 6
  • Мнения: 22
Ивелина,

чудесно е, че следваш мечтите си и си готова на промяна.
Не се стресирай прекалено. Не е толкова страшно, колкото ти се струва.
Предполагам, че ще държиш приравнителните изпити, след като вече си се преместила в новото училище. Ако още не си записана - първо свърши тази работа (заедно с родителите, без тях няма как да стане, още не си пълнолетна).
Поискай координати на класната си и говори с нея или някой заместник-директор/учител. От училището ще получиш най-точна информация - питай за конспект, с кои учебници/книги да се готвиш. Ще са учебници за 8 клас, но кои точно.

Най-общо казано приравнителният е нещо като класно върху целия материал.
Ще има заповед с ден и час. Трябва да има конспект - ето като това: https://plovdivmusicschool.files.wordpress.com/2018/09/d0b8d0b7d … 7d0bed0b2d0b0.pdf
Ще теглят или ще ви дадат 1-2 въпроса. Обикновено дават техни листа с печат. Пишете каквото знаете. После може да поискат да разкажете написаното, да задават допълнителни въпроси.
По английски едва ли ще държиш изпит, защото си учила повече часове (нарича се хорариум).

Успех!
благодаря!

# 7
  • Мнения: 22
Ивелина,

чудесно е, че следваш мечтите си и си готова на промяна.
Не се стресирай прекалено. Не е толкова страшно, колкото ти се струва.
Предполагам, че ще държиш приравнителните изпити, след като вече си се преместила в новото училище. Ако още не си записана - първо свърши тази работа (заедно с родителите, без тях няма как да стане, още не си пълнолетна).
Поискай координати на класната си и говори с нея или някой заместник-директор/учител. От училището ще получиш най-точна информация - питай за конспект, с кои учебници/книги да се готвиш. Ще са учебници за 8 клас, но кои точно.

Най-общо казано приравнителният е нещо като класно върху целия материал.
Ще има заповед с ден и час. Трябва да има конспект - ето като това: https://plovdivmusicschool.files.wordpress.com/2018/09/d0b8d0b7d … 7d0bed0b2d0b0.pdf
Ще теглят или ще ви дадат 1-2 въпроса. Обикновено дават техни листа с печат. Пишете каквото знаете. После може да поискат да разкажете написаното, да задават допълнителни въпроси.
По английски едва ли ще държиш изпит, защото си учила повече часове (нарича се хорариум).

Успех!
ще има ли въпроси със заграждане или само конспекти

# 8
  • Мнения: 2 190
Ивелина,
този въпрос е към училището. Информацията, която ти дадох е каво се прави по принцип и е най-обща - трябва да има заповед, конспект, литература, дата, час и продължителност на изпита. Конкретни въпроси - в училището.

Общи условия

Активация на акаунт