Инсулт - помощ

  • 1 682
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,имам нужда от помощ и съвети. Майка ми получи исхемичен инсулт,тежък. Все още е в болница,но трябва да съм подготвена за след изписването й. Не знам как е по - добре,дали да е в къщи ,или да отидем в санаториум за долекуване и кой точно . Ние сме от София.Моля дайте съвет как да действам,ако сте се сблъсквали с подобен проблем? Благодаря на всички отзовали се!

# 1
  • Мнения: 4 205
Рехабилитация, рехабилитация и пак рехабилитация.
Преценете си силите и възможностите и тогава решете къде и как. Поговорката гласи, че само змии се ловят с чужди ръце. Иска настойчивост и упоритост, зависи и от самия болен. Ако той няма желание да помръдне, насила ще е трудно, дори невъзможно да напреднете. Колкото повече се залежава, толкова по-трудно ще е. Първите 6 мес след инсулта са златното време за раздвижване. Каквото постигнете в тях, това ще е и остатъчното състояние.

# 2
  • Мнения: 513
Здравейте,имам нужда от помощ и съвети. Майка ми получи исхемичен инсулт,тежък. Все още е в болница,но трябва да съм подготвена за след изписването й. Не знам как е по - добре,дали да е в къщи ,или да отидем в санаториум за долекуване и кой точно . Ние сме от София.Моля дайте съвет как да действам,ако сте се сблъсквали с подобен проблем? Благодаря на всички отзовали се!
Банкя санаториумът. Не знам точно как се води и точно колко време след изписване се започва. Стига и болният да иска се постигат отлични успехи.

# 3
  • Мнения: 1 574
Първо се уверете, че ще  я задържат в неврологията достатъчно дълго, за да я стабилизират наистина. За съжаление на някои места ги изписват много бързо и на мен преди няколко години ми се наложи да премествам майка ми от единия до другия край на Бг, за да я долекуват в друга болница.
За рехабилитацията, по-добре санаториум ако може да я уредите, защото имат повече условия да ги раздвижват. Знам, че освен в Банкя и болницата за рехабилитация в Овча купел имат такова отделение, сигурно има и други в София. Другият вариант е рехабилитатор да идва у вас и после вие да продължавате с нея. Важно е да сте много настойчива и търпелива в началото и да я карате да прави упражненията, защото тя може да не иска.

# 4
  • Мнения: 4
Благодаря за съветите !Помагате ми безкрайно.

# 5
  • Мнения: 6 184
Мъжът ми на 50 г. като получи исх.инсулт  го карах в Банкя в станцията за рехабилитация на МВР.После и в Любимец пак има за рехабилитация .За съжаление   си остана с парезата ,въпреки всичко.

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте отново,вече сме в къщи!!! Изписаха я на 5 ден,оттам в санаториум "Здраве"-само името му е такова. Невроложката като я видя се изплаши. След кардиограмата,която й направи при "прегледа" се обадила на бърза помощ и отново по болниците. Направила тахикардия. Не я приеха с "Сити клиник"- не била за тях,дори и срещу заплащане. Оттам отново в спешното в Окръжна б - ца. Стана 19.30 - тази болна жена,цял ден без вода,без да й сменя памперса,гола,без завивка гледаше с разширени от ужас очи - любимите ми,майчини очи !!! - и в 21.45 се появи млада сестра,която много любезно ми обясни,че жената не могат да я приемат,защото не била за тях - тахикардията била старо заболяване. В 22.00 извиках отново частна линейка и направо в нас!! Тази жена не заслужава подобно отношение!!! Намерих доктори за консултация и сега е на системи. Няма кого да попитам,защо съм длъжна да довършвам работата на лекарите ? Сърцето ми е свито,караме я час за час и ден за ден. Преди 2 - 3 дни беше по - добре,сега нещо зацикли - ниско кръвно,храни се по - рядко,по - вяла и отнесена е,много спи,но пък вчера си премести главата сама от ляво на дясно. Стискайте й палци!!! Да оцелее,да се радва на внуци и правнуци,да им меси питки и мекици! - само на 70 е!!!

# 7
  • Мнения: 1 574
ННели, много съжалявам за всичко което ви се случва, за съжаление явно е безхаберие навсякъде. За спането, будете я и я хранете под час, ако не приема нещо през системата. Пожелавам ви скоро да се вдигне и всичко да остане зад гърба ви.

# 8
  • Мнения: 4 205
Дано като си почине след това безумно обикаляне се поосвести. Иначе не звучи добре описаното. В коя болница е била 5 дни?

# 9
  • Мнения: X
Типични симптоми за исхемични микроинсулти описвате, трябва спешно да се установят и да се вземат мерки за възстановяване на оросяването. Не е "от възрастта", могат да се предотвратят трайните увреждания и влошаването, трябва просто навреме да се "хване" исхемията.

# 10
  • Мнения: 4 205
Анонимен, бъди по-конкретен в практическите насоки. Какво предлагаш точно?

# 11
  • Мнения: X
Скенер, не съм сигурна точно какъв вид. Невролозите знаят. Или друг начин на диагностика, ако местенето е противопоказно в момента. Въпросът е да се започне лечение преди да настъпи смърт на мозъчните тъкани, които са с нарушено/липсващо кръвоснабдяване.

# 12
  • Мнения: 4 205
Не знаеш, но даваш напътствия? На мен не ми звучи градивно.

# 13
  • Мнения: 1 574
Те я лекуват жената, щом я наблюдава лекар и е на системи. И да я вземат в неврология повече няма да правят. Ако недай боже се влоши, Софиямед също имат спешно със скенер и неврология.

# 14
  • Мнения: 2 495
ВМА също имат.

Общи условия

Активация на акаунт