Задух и други симптоми

  • 921
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте не съм мама но,ще карам направо едно по едно а вече ще видим дали някой ще отговори.

Всичко започна преди 3 седмици когато получих гнойна ангина,2 или 3 след нея получих пищене в дясното си ухо и първите дни не ми правеше впечатление,но после дойде истинският ад.

Сливиците отминаха,не шума в ухото остана,когато говоря с хора или има някакъв друг звук не се чува,но стане ли съвсем тихо се чува нещо като пищене.Но това е едва началото

След това започна един огромен стрес,потене,сърцебиене и задух(или спиране на процеса на дишане) за някакъв период от време.Има го и през деня при онасяне и когато спя.Всичко това придружено с изтръпване в крайниците,потене и спряха да ми зарастват нокти и рани.

През главата ми минаха какви ли не напреднали болести с фатален край.То тумори ли не бяха,инсулти прочие и прочие.

Ходих при личния но честно казано без особен ефект.Каза ми,че най-вероятно било паник атака и всичко било на психична основа.Бях при невролог каза ми,че нервите ми не са никак добре и каза,че най-вероятно се е натрупал много стрес.Бях дори на уши,нос,гърло същият отговор.

Започвам да си мисля или за анемия или за сънна ампнея или биотово дишане или най-лошото рак на белите дробове.Още в понеделник ще отида на пулмолог.А съм заклет непушач и много рядко пия алкохол.

Отидох и за кръвни изследвания,като те сочат леко занижени нива на желязо и повишено на еритроцити.

Ето всички симптоми които съм имал до момента.
Сухо гърло
Схващане от дясното рамо нагоре до тила и малко над него
От време на време сърцебиене
Леко замъглено зрение с дясното ухо
Загуба на паметта
Не добра концентрация
Много леки болки в корема
Слабо или да не кажа никакво либидо
Апатия
Честа нужда за тоалетна
Понякога болки в бъбреците
Лека Замаяност
Трудно преглъщане
Преглъщане чрез лигавицата на лека храчка
Болка в бъбреците
Учестено дишане със сърцебиенето
Леееко повишено кръвно
Огромен страх от задушаване и смърт
Задух при най-малкото онасяне или в съня
Честа нужда за сън(до снощи не бях спал над 30 часа)
Слаб апетит
Неспокойство
Запушена дясна ноздра

Всички ми казват на психична основа е,но аз си усещам,че не достига достатъчно кислород .

Последна редакция: сб, 04 юни 2022, 19:47 от bubanka

# 1
  • Мнения: 406
Отговорът сте си го написали сам. Това са панически атаки. Класика просто. Колкото повече се самонаблюдавате за евентуални симптоми, толкова повече такива ще откривате и  ще си подхранвате страха от задушаване или смърт. Направили сте си една хубава депресия с ПА.
Идете при специалист да ви изпише нещо, за да намалите напрежението . Няма да умрете, спокойно!

# 2
  • Мнения: 5 234
А шипове може би? Макар че щом сте били на невролог, би трябвало да е обсъдена тази възможност. Или нещо с вестибуларния апарат. Колкото до нервите, няма как да са ви добре при това положение, нормално е.

Допълвам се. Недостиг на В12 може да причинява панически атаки и депресивни състояния, направете си изследване.

Последна редакция: сб, 04 юни 2022, 18:19 от bell_87

# 3
  • Мнения: 406
А шипове може би? Макар че щом сте били на невролог, би трябвало да е обсъдена тази възможност. Или нещо с вестибуларния апарат. Колкото до нервите, няма как да са ви добре при това положение, нормално е.
.

Шипове има всеки човек - дори при учениците вече се оформят. От шипове все още никой до сега не е умрял. Нито от запушена дясна ноздра се умира.

# 4
  • Мнения: 5
А шипове може би? Макар че щом сте били на невролог, би трябвало да е обсъдена тази възможност. Или нещо с вестибуларния апарат. Колкото до нервите, няма как да са ви добре при това положение, нормално е.

Допълвам се. Недостиг на В12 може да причинява панически атаки и депресивни състояния, направете си изследване.

Направих кръвни изследвания при които желязото в тялото ми беше леко спаднало а RBC (еритроци)бяха повишени.Възможността за шипове или невралгия я обсъдихме,но според мен по скоро не съм консумирал храни богати на желязо и определени витамини.

# 5
  • Мнения: 46 518
Посетете ендокринолог.
При мен при същите симптоми (без болка в бъбреците, запушен нос и високо кръвно) се оказа шитовидна, ИР и липса на Б12.

# 6
  • Мнения: 5 234
Ако има недостиг на желязо и витамини, само с храна няма да стане, трябва да се приемат и добавки. Обаче първо си направете изследвания, за да се видят точните стойности и лекар да предпише добавки в подходяща форма и дозировка.

# 7
  • Мнения: 4 204
За психиатър.

# 8
  • Мнения: 46 518
Психиатър - след като се направят всички изследвания и се установи, че няма физически проблем. Защото започне ли с успокоителните, маскира симптомите, а проблемът се задълбочава.

В една друга тема споделих за моя колежка:
Писах преди за моя колежка, която стигна до психиатър. За неин късмет заместваше колега по втората си специалност. Първата му беше ендокринология. Този човек я изправи на крака за 0 време.
Но ако нямаш късмет, влизаш в един омагьосан кръг с успокоителни и си отиваш.
Затова е важно първо да се провери много добре дали причината не е физическа.

# 9
  • Мнения: 3 122
Не са панически атаки! Това е класически пост-ковид синдром. Има тема тук за пост-ковид, прочетете я. Направи ли тест за ковид по време на ангината?

# 10
  • Мнения: 5
Не са панически атаки! Това е класически пост-ковид синдром. Има тема тук за пост-ковид, прочетете я. Направи ли тест за ковид по време на ангината?

Имах ковид миналият октомври,прекарах го доста тежко да.Но не съм си правил тест за него по време на ангината.

И междувременно от днес се появиха едни бели очертания на ноктите за сега са едва уловими с просто око.

Последна редакция: сб, 04 юни 2022, 20:38 от Невелин

# 11
  • Мнения: 5 234


И междувременно от днес се появиха едни бели очертания на ноктите за сега са едва уловими с просто око.
Мисля, че показват недостиг на витамини.
Не съм запозната с преболедуването на  ковид и последиците, действително може да има нещо общо. Обаче подкрепям мнението на Не се сърди, човече за ендокринолог. Пожелавам да попаднете на добър специалист.

# 12
  • Мнения: 5


И междувременно от днес се появиха едни бели очертания на ноктите за сега са едва уловими с просто око.
Мисля, че показват недостиг на витамини.
Не съм запозната с преболедуването на  ковид и последиците, действително може да има нещо общо. Обаче подкрепям мнението на Не се сърди, човече за ендокринолог. Пожелавам да попаднете на добър специалист.

От днес се появиха вертикални линии по ноктите и затруднено преглъщане+Честа нужда от храчене.

Общи условия

Активация на акаунт