Избиване на сини петна по тялото

  • 43 587
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Благодаря ви за отговорите момичета. Наистина най-логично е да се насочим към хематолог, но проблема е, че не сме от София, а незнам тук да има такъв специалист.
Vache дано да е от критическата, майка ми също не я болят. Да не е нещо друго, защото тя много се притеснява от хипертонията, а аз по-скоро от хепатита (въпреки че незнам дали има нещо общо със синините).

Ами какво да ти кажа... май критическата си върви ръка за ръка с високото кръвно в повечето случаи. Според мен тия проблеми като цяло с кръвоносната система, които възникват водят до този проблем... Майка много се беше притеснила, ама тя си е такава.. шашка се и мисли все че има страшни болести...(чук-чук). Всичко аз го отдавам на критическата. Тя е с отстранена матка и яйчници и при нея менопаузата настъпи изведнъж. Хипертонията й беше по-отдавна. Това лято, обаче видях, че и леля ми има такива синки и реших, че просто нещо става с капилярите... само да се чукне някъде и посинява. А не е с бяла и нежна кожа да кажеш, че е от това... Знам ли и аз.. според мен щом ПКК й е наред и кардиолога казва, че няма  проблем значи всичко е ОК. Да ти кажа честно в тази възраст и без това са наострени та не е много необходимо излишно да се шашкат. Твоята майка все пак си е направила консултации с когото трябва. Аз лично не бих правила консултация с хематолог щом ПКК е наред, но това си го решаваш ти! Може да пуснеш и тема в клуб Медицина в дир-а. там навремето много доктори отговаряха, амкар сеха да съм разочарована, че на мой въпрос никой не се отзова от медицинските лица... но пробвай... Grinning

# 16
  • ново
  • Мнения: 5 964
Хематолог или имунолог ви трябва. Приятелката ми има такива синини по тялото, поставиха и диагноза лупус /това е заболяване на имунната система/, лекува се от доста дълго време. Както са писали и по-горе мамите, синините се появяват при ниско ниво на тромбоцитите в кръвта.
Успешно лечение пожелавам на майка ти  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 181
....но има и страшни неща като левкемията например...
Без намерение да плаша - семейна позната също си отиде от левкемия, като освен от синини не се оплакваше от нищо друго особено...

при левкемията левкоцитите не са в норма ако не се лъжа, а на КК на майка ми е нормална  Confused

Vache и моята майка е с отстранена матка и яйчник, от години. Така че това с критическата ми е малко объркано, защото при тях хормоните хич не са в ред.

# 18
  • Мнения: 1 428
Дидинка ,преди ти писах за проблема и скрих за своите притеснения.Сега видях ,че и други са ти писали за левкимията.Това е рядко срещано заболяване,но и двете ми баби,лека им пръст се разболяха от тази коварна болест.Ще ти кажа само без да те плаша,че наистина това са първите явни признаци на заболяването.Но...има изменения в показателите на тромбоцитите,хемоглобина и утайката,която скача над 50.Левкоците и на двете ми баби не бяха завишени,дори на едната до последно и бяха в нормата.Нека майка ти отиде на хематолог,защото сини петна не се появяват без причина.Те са признак,че става нещо нередно с кръвта.Казваш,че е прекарала хепатит,а черния й дроб в какво състояние е?От къде сте?

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
....но има и страшни неща като левкемията например...
Без намерение да плаша - семейна позната също си отиде от левкемия, като освен от синини не се оплакваше от нищо друго особено...

при левкемията левкоцитите не са в норма ако не се лъжа, а на КК на майка ми е нормална  Confused

Vache и моята майка е с отстранена матка и яйчник, от години. Така че това с критическата ми е малко объркано, защото при тях хормоните хич не са в ред.

Ох, Дидинка не в ред хич, да знаеш... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ще видим и ние като дойдем на тяхната... newsm78

Ами не знам дали единия яйчник компенсира, но зависи на колко години е майка ти. Възможно е просто вече да отпада функцията му. Нали се сещаш, че тази промяна в хормоните влияе на организма като цяло... може би и на капилярите...
Не знам, дано не те подвеждам, но ми се струва, че след изследвания и консултации не би трябвало да се притеснявате... Не ми се вярва човек да има заболяване на кръвта и да няма никакви отклонения в кръвната картина. Ако искате за свое успокоение посетете хематолог, но ако пък това ще е свързано с нерви от страна на майка ти не виждам смисъла. Аз знам моята като й предстои посещение при лекар, дори и рутинно за неща дето си следи какво става... с тия хипертончни кризи на нервна почва хич не е добре да се подлага на подобни неща. То всеки си знае де.. хората са различни все пак... Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Дидинка ,преди ти писах за проблема и скрих за своите притеснения.Сега видях ,че и други са ти писали за левкимията.Това е рядко срещано заболяване,но и двете ми баби,лека им пръст се разболяха от тази коварна болест.Ще ти кажа само без да те плаша,че наистина това са първите явни признаци на заболяването.Но...има изменения в показателите на тромбоцитите,хемоглобина и утайката,която скача над 50.Левкоците и на двете ми баби не бяха завишени,дори на едната до последно и бяха в нормата.Нека майка ти отиде на хематолог,защото сини петна не се появяват без причина.Те са признак,че става нещо нередно с кръвта.Казваш,че е прекарала хепатит,а черния й дроб в какво състояние е?От къде сте?

Добре де, защо я плашите сега!!!! Не само към теб го насочвам... Не е редно да се поставят тук диагнози от нелекари и при това онлайн... Някои са й казали да идат на хематолог. Това е според мен правилния начин! какво й пълните главата с левкимии и пр. Да не говорим, че в постинга ти има едно НО..... има изменения в показателите на тромбоцитите,хемоглобина и утайката,която скача над 50.... Ами при майка й не е така! Излишно е да я товарите! Я си помислете как ще се почувствате вие ако някой започне да прави подобни свободни съчинения... Че дори и лекарите не изказват каквито и да е предположения преди да са сигурни. Ако ти каже джипито я ходи на хематолог, щото може да имаш левкимия или да ти е съсипан черния дроб как ще се почувствате, а накрая да се окаже нещо съвсем безобидно. Недейте така! Момичето е достатъчно тразтревожено!

# 21
  • Мнения: 1 428
Дидинка ,преди ти писах за проблема и скрих за своите притеснения.Сега видях ,че и други са ти писали за левкимията.Това е рядко срещано заболяване,но и двете ми баби,лека им пръст се разболяха от тази коварна болест.Ще ти кажа само без да те плаша,че наистина това са първите явни признаци на заболяването.Но...има изменения в показателите на тромбоцитите,хемоглобина и утайката,която скача над 50.Левкоците и на двете ми баби не бяха завишени,дори на едната до последно и бяха в нормата.Нека майка ти отиде на хематолог,защото сини петна не се появяват без причина.Те са признак,че става нещо нередно с кръвта.Казваш,че е прекарала хепатит,а черния й дроб в какво състояние е?От къде сте?

Добре де, защо я плашите сега!!!! Не само към теб го насочвам... Не е редно да се поставят тук диагнози от нелекари и при това онлайн... Някои са й казали да идат на хематолог. Това е според мен правилния начин! какво й пълните главата с левкимии и пр. Да не говорим, че в постинга ти има едно НО..... има изменения в показателите на тромбоцитите,хемоглобина и утайката,която скача над 50.... Ами при майка й не е така! Излишно е да я товарите! Я си помислете как ще се почувствате вие ако някой започне да прави подобни свободни съчинения... Че дори и лекарите не изказват каквито и да е предположения преди да са сигурни. Ако ти каже джипито я ходи на хематолог, щото може да имаш левкимия или да ти е съсипан черния дроб как ще се почувствате, а накрая да се окаже нещо съвсем безобидно. Недейте така! Момичето е достатъчно тразтревожено!
Да,именно затова съм написала това Но...,защото при левкемия се променя почти цялата кръвна картина,а при майка й всичко е наред.Сигурна съм ,че няма левкемия и точно затова в първия си постинг въобще не споменах за нея,а я насочих само към хематолог.Но понеже видях ,че няколко мами са писали вече за тая коварна болест, реших да се изкажа за да дам яснота,че левкемия с нормална кръвна картина НЯМА. До болка съм запозната с всичко свързано с тази болест за съжаление SadЯвни симптоми няма-освен тези сини петна,които на места са леко грапави,но и те не са задължителни.При едната ми баба ги имаше още от самото начало,а при другата се появиха един месец преди да почине-лека им пръст.Болните от левкемия не ги боли нищо ,но показателите на кръвната им картина са крайно променени.И да не се покачат левкоцитите ,утайката със сигурност ще е три цифрено число,а тромбоцитите и хемоглобина ще са под 100.В периферната кръв се виждат бластни клетки,които нормално не се срещат в кръвта.
И друго ще кажа:Диди,майка ти няма левкемия,но за мен тия сини петна не са нормално явление и не трябва да остава проблема нерешен.От всичко може да са и от хормони и от хипертония и от черния дроб и далака,но това само лекар може да го каже.Ние тук не можем да поставяме диагнози,а само отговаряме на въпросите ти и те насочваме към какъв специалист да се обърнете.Нищо не пречи да се направи консултация с хематолог-дори и за ваше успокоение. Да се направи диференциално броене лично от специалиста,а не от която и да е лаборатория.

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 12:41 от Helen-mama

Общи условия

Активация на акаунт