Съвети за скорошно забременяване

  • 19 466
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
Искам да забременея-вече взехме решението с любимия.И оттук ще Ви помоля за малко съвети, като начинаеща.Какво трябва да следя, какво трябва да измервам..

# 1
  • Мнения: 4 326
Нищичко Simple Smile
Необходими са секс и фолиева киселина Wink

Едното знаеш как се прави, а другото си го купи от аптеката Simple Smile

Успех!

# 2
  • Мнения: 1 792
един съвет не го превръщай в мания.з всеки месец търся признаци и все се самонавивам и после като ми дойде-олямо разочарование е .така че правте кекс със любимия и се опитай много да не го мислиюш.ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ Heart Eyes.ако до няколко месеца няма резултат тогава хуквай по лекари че в един момент може повече да висиш про гинеколога отколкото в леглото с мъжо.айде действай и скоро да се похвалиш

# 3
  • Мнения: 225
Няма такива съвет мила, за огромно наше съжаление. Скорошно или по-далечно - няма значение - важен е резултатът. Много от момичетата тук опитват от години и повече. Така че много любов и положителни емоции, може би това е първата крачка към успеха.  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 825
Подкрепям съветите на Таня Simple Smile
Много точно казано  Peace

# 5
  • Мнения: 9 100
За да е още по-скоростно, гледай да наблягате на секса  около овулацията Simple Smile

# 6
  • Мнения: 235


   
За да е още по-скоростно, гледай да наблягате на секса  около овулацията Simple Smile


   Ако не ти се занимава с мерене на БТ, за да разбереш кога е овулацията, купи си тестове за овулация. Другото Таня го е казала.
   Успех и да не се задържаш много тук.

# 7
  • Мнения: 1 291


   Ако не ти се занимава с мерене на БТ, [/quote]какво е БТ?

# 8
  • Мнения: 728
БТ е базална температура.
Направо действай с тестовете, както те е посъветвала Be_Lie_Ve .
Успех!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Здравей миличка, погледни библиотеката и закованите теми в началото на страницата; попрочети и доста неща ще ти станат ясни. БТ е базална температура, обяснено е добре как се измерва, обяснено е и как да се ориентираш по цервикалната слуз и тестовете за овулация. Успех, ако имаш конкретни въпроси питай, но така общо не знам какво да ти кажа освен секс и пак секс  Peace

# 10
  • Мнения: 4 326
Ако месечният ти цикъл е редовен и нямаш някакви открити проблеми, зарежи температури и тестове и наблегнете на секса!

Казвам ти го от опит и наблюдения!

# 11
  • Мнения: 701
Правете любов-не секс,а любов!И й се наслаждавайте с пълна сила!Бебето ще дойде неочаквано,те бебоците винаги така правят! Laughing

# 12
  • Мнения: 4 555
Е, все пак е хубаво да направи някой и друг тест за овулация.
Ако все пак не правят секс абсолютно всеки ден, може да се случи да изпуснат момента.

# 13
  • Мнения: 1 104
Първо още никой не е измислил най- точната рецепта, но както са ти казали другите момичета - трябва да се обичате, да правите любов и да пиеш фолиева киселина. Правете любов когато ви се иска и скоро ще се появат две чертички на теста.Успех!

# 14
  • UK
  • Мнения: 1 351
Ама какви тестове за О какви мерения... Момичето трябва да е спокойно а не да психясва като повечето като мен тук.... За мен ако тя започне за тестове за О това е края на спокойното правене на бебе.... Аз като забременях правехме само 2 пъти кекс и то когато вече уж беше минала овулацията. Никога не се знае...
 Правете любов и не се тормози за други неща, бебето ще си дойде когато си спокойна и не се тормозиш с други неща.
 Успех в начинанието  Hug

# 15
Здравейте и от мен!!!!
При нас настъпи момента, че желаем вече да си имаме бебче. От един месец съм луднала на тебе зачеване и в главата ми се е набила тази newsm78 фолиева киселина. От кога да почна да я пия, с рецепта ли се взима ами ако не забремения веднага да я  спирам ли

# 16
  • Мнения: 1 291
и мен ме интересува за тази фолиева киселина

# 17
  • Мнения: 4 326
Най-общо - фолиевата киселина е водоразтворим витамини от групата на В витамините. Приема се поне 3 месеца преди забременяване и 3 месеца след това. Препазва от малоформации на гръбначния стълб, бътещото Ви бебе. Купува се от аптеките без рецепта!

Айде и двечките - бързо към аптеката Simple Smile

Има достатъчно теми за фолиевата киселина в библиотеката на форума. Отворете и прочетете.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731

 Това е линк към марки фолиева киселина, http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15997
без рецепта съм купувала аз.

# 19
  • Мнения: 133
Понеже темата се казва "Съвети за скорошно забременяване" реших да споделя нещо, което наскоро чух, но нямам обяснение, тъй че ако някой има да сподели! Приятели ми препоръчаха да приемам ЦИНК на таблетки, защото повишавал вероятността за зачеване?!?! ... верно ли е не знам, но цинка е полезен и за кожата и аз реших, че няма да ми навреди!  Wink

# 20
  • Мнения: 1 291
Благодаря за отговорите

# 21
  • Мнения: 498
Понеже темата се казва "Съвети за скорошно забременяване" реших да споделя нещо, което наскоро чух, но нямам обяснение, тъй че ако някой има да сподели! Приятели ми препоръчаха да приемам ЦИНК на таблетки, защото повишавал вероятността за зачеване?!?! ... верно ли е не знам, но цинка е полезен и за кожата и аз реших, че няма да ми навреди!  Wink
Разболяваме се при липса на Цинк в организма. Той е за засилване на имунната система. А за репродуктивната - Селен. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 560
Малееее........
С треперещи пръсти отворих тази страница.... newsm50
То не за друго...ми ние с другарчето...ъъъъ...ми аз таковата...ама той май още нещо се назландисва /дума от бабиния речник,превод:мотае се,умувау,тутка се и т.н/
Аз,нали...ъъъ не съм от най-мачинския тип жени newsm01,ама май часовника вече ми тиктака.
Него май го е шубе още.
 newsm12Бе я като съм тръгнала,да ви порева на рамото.Ми обяснявам му аз,че тая работа не е като оная.Че то не е йок и готово бебе smile3504,че може и няколко месеца да минат,ама него пак го шубе.
Брей кат, чели око ще му вадя.То вярно,че бебето си е бебе.Не е като да идеш да си купиш нещо и кат` ти писне да го завреш в някой шкаф.Пък съм чувала,че бебетата били и скъпички.
Ама аз вече искам,па той.....пфуууу.Мъжка му работа.
Аре,че се нервирах,отивам си във форума на Пежо да си говоря за коли,че бебешките работи ме депресират нещо.  car003

# 23
  • Мнения: 477
Малееее........
С треперещи пръсти отворих тази страница.... newsm50
То не за друго...ми ние с другарчето...ъъъъ...ми аз таковата...ама той май още нещо се назландисва /дума от бабиния речник,превод:мотае се,умувау,тутка се и т.н/
Аз,нали...ъъъ не съм от най-мачинския тип жени newsm01,ама май часовника вече ми тиктака.
Него май го е шубе още.
 newsm12Бе я като съм тръгнала,да ви порева на рамото.Ми обяснявам му аз,че тая работа не е като оная.Че то не е йок и готово бебе smile3504,че може и няколко месеца да минат,ама него пак го шубе.
Брей кат, чели око ще му вадя.То вярно,че бебето си е бебе.Не е като да идеш да си купиш нещо и кат` ти писне да го завреш в някой шкаф.Пък съм чувала,че бебетата били и скъпички.
Ама аз вече искам,па той.....пфуууу.Мъжка му работа.
Аре,че се нервирах,отивам си във форума на Пежо да си говоря за коли,че бебешките работи ме депресират нещо.  car003
Flutter newsm78 Shocked

# 24
  • Мнения: 1 792
Малееее........
С треперещи пръсти отворих тази страница.... newsm50
То не за друго...ми ние с другарчето...ъъъъ...ми аз таковата...ама той май още нещо се назландисва /дума от бабиния речник,превод:мотае се,умувау,тутка се и т.н/
Аз,нали...ъъъ не съм от най-мачинския тип жени newsm01,ама май часовника вече ми тиктака.
Него май го е шубе още.
 newsm12Бе я като съм тръгнала,да ви порева на рамото.Ми обяснявам му аз,че тая работа не е като оная.Че то не е йок и готово бебе smile3504,че може и няколко месеца да минат,ама него пак го шубе.
Брей кат, чели око ще му вадя.То вярно,че бебето си е бебе.Не е като да идеш да си купиш нещо и кат` ти писне да го завреш в някой шкаф.Пък съм чувала,че бебетата били и скъпички.
Ама аз вече искам,па той.....пфуууу.Мъжка му работа.
Аре,че се нервирах,отивам си във форума на Пежо да си говоря за коли,че бебешките работи ме депресират нещо.  car003
мацка ти наясно ли си дали ти се забременява newsm78 и ако е да как искаш да ти помогнем.
Това наистина не е като от магазина да си напазаруваш.Не искам да те плаша ама понякога доста се чака за резултата.Дано от първия път да забременееш от сърце ти го желая.Но понякога се налага и доста повече труд.Така че не губете време с мъжлето и действайте.Доколкото знам не е страшно едно бебе все ще го изгледате.И не се притеснявай да стоиш тук.Не хапем само можем да си помагаме и да се подкрепяма.ВСИЧКИ СА МНОГО МИЛИ.Аз също съм от скоро но тук намерих едни добри сърца готови без да търсят отплата винаги да ти подадът ръка.ТАКА ЧЕ НАВЕСТЯВАЙ НИ ПО-ЧЕСТО И ТИ ЖЕЛАЯ БЪРЗ УСПЕХ И МНОГО ДА НЕ СЕ ЗАДЪРЖАШ  bouquet

# 25
  • Мнения: 560
Оффф,знаех си,че няма да ме разберете newsm12...
Ма то с моя начин от обясняване,кой ли би могъл да ме разбере.Ама какво да направя като тия брачните и бебешките теми са толкова нови за мен.
Аз съм почти на 32 години.До лятото бях сама с няколко супер неуспешни връзки зад гърба си.Толкова неуспешни,че сега си давам ясна сметка,че никога не съм си и помисляла за брак и деца. Naughty.
Лятото срещнах един човек.Случвало ли ви се е да срещнете някого и много малко след това да сте сигурно както никога до сега,че той е човекът. newsm51.Се едно виждате себе си огледално,но без цици и с пишка /нали децата ви не четат форума??? smile3516/.
От известно време говорим за живеене заедно,за деца.
Аз съм готово за всичко това-не виждам какво да ме спира да не съм.Срещнах човека,нямаме жилищен проблем,няма и някакъв сериозен финансов проблем.
Той също иска да живеем заедно,но по въпроса с детето още не е сигурен.И той иска,но явно още има някакви съмнения и отлага във времето.Опитвам се да му обясня,че не става толкова лесно,че може да отнеме време.Около мен почти всички приятелки са вече с деца.Коя чакала 6 месеца,коя година.А ние кога ще гледаме деца?На 40 години ли? smile3511
Не ме е страх от отговорността да живея с някой и да гледаме дете.От 10 години живея сама с майка ми.Тя,жената,е голяма глезла.Всичко,онова,което в една къща го прави един мъж,съм го правила сама-плащам сметки,данъци.Два ремонта правихме-ако ме бяхте видели как си пренесох сам сама 84 тухли итонг,щяхте да припаднете.За колата се грижа сама-ходя по магазини за авточасти,вися по сервизи.Не случайно ще спомена,че с любимия се запознахме на сбирка на Пежо клуб,чиито пълноправен член съм и аз.Вече споменах,че от форума на Пежо се прехвърлих тук,за да попрочета това-онова по женски въпроси,че ми писна да обсъждам с 3000 мъже двигатели,горива,скоростни кутии,втулки,семеринги и какви ли не други дивотии.
Как да му обясня,че след като и той иска,няма какво да отлагаме,ми трябва да се действа?Аз не съм на 20,че да става,когато съседката кихне по време на секс. smile3515
Офффф....пак се изнервих.... smile3518

# 26
  • Мнения: 1 792
 rushsf здравей миличка.Определено е много странно от двигатели,амортисьори и др.да минеш на бебета.Сигурно ти е странно тук ама ще свикнеш.ще видиш че всички са много добри.(ама дано не се задържаш дълго а по-скоро да ходиш в др.форум-бъдещи майки)32г си е една прекрасна възраст за бебче и аз те разбирам.е аз съм на 23 и не става така че независи самоот това дали си под или над 30.ТА ТИ СИ ЕДНО МЛАДО ГАДЖЕ(АЗ СЪМ ОЩЕ КЕЛЕШ) JoyЗапочвайте да сействате и то рано или късно ще стане.междовременно можеш да ни навестяваш и ние както можем ще помагаме.Успех и добре дошла  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 120
rushsf, много весело пишеш, прескочи  ипрез литературния форум. Wink
Това, че си мъжко момиче, ще ти помогне да се справиш с партньора, но определено започнете опити, ей така на шега ,защото си права, че времето лети.
И аз срещнах мъжа си след поредица ужасяващи връзки. Тогава бях на 28, сега съм на 36, резултатът е, че бебе още няма. Започнахме сериозни опити преди 3 години. Понякога  е много трудно и зависи от върастта на родителите, поне при нас проблемът е възрастов и това много ме плаши, защото си е вече въпрос на биология или на Господ.

# 28
  • Мнения: 4 334
А след колко неуспешни месеца бебеправене трябва да се замисля за преглед.
Уточнявам,че правим опити от седем месеца,като си направих превантивно изследване за хламидии,кооето беше отрицателно.
мерси за отговорите предварително,че вече се усещам как губя надежда,дори спрех да пия и фолиева киселина,защото нищо не става -малко ми е черно в момента ....

# 29
  • Мнения: 1 792
А след колко неуспешни месеца бебеправене трябва да се замисля за преглед.
Уточнявам,че правим опити от седем месеца,като си направих превантивно изследване за хламидии,кооето беше отрицателно.
мерси за отговорите предварително,че вече се усещам как губя надежда,дори спрех да пия и фолиева киселина,защото нищо не става -малко ми е черно в момента ....
ама душицо недей така,моляте.ние като мъчим от една година питаш ли ме.ама няма да се отказваш че ще те пляскам ей.и веднага да почваш фолиевата киселина.не се отчайвай толкова бързо.някои от момичетата с години мъчат и пак не се отказват.можете да направите спермограма и да си мериш температурата за да разбереш дали имаш оволация(като за начало)а ако всичко е наред и след няколко месеца не се получи иди на пълни изследвания.но като за начало започни с температурата или тестове за оволация.айде сега кураж и успех  bouquet

# 30
  • Мнения: 560
И тук постчето ми се е затрило в небитието и понеже е важно за мен и много се радвам,ще повторя.
Малко след оплакването ми,че искам бебе,а любимият нещо си почесва макарите и умува,мога да се похваля,че бебеправенето започна оная вечер. luvbed
Стискайте палци да стане бързо,че.......ми бързам си!
В същата връзка ще повторя двата култови лафа на половинката,а именно,че много му харесвало да пълни кат` пуйка и също,че той бил знаел как се прави женско бебе-"с чупка в кръста биеш ниско долу вдясно". smile3532.Чудно ако предявя някакви претенции към цвета на косата на бебето какъв ли виенски валс ще спретне "връзи" мене. smile3516

# 31
  • Мнения: 1 792
това за цимка не го знаех но щом не вреди ще го пробвам

# 32
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
той бил знаел как се прави женско бебе-"с чупка в кръста биеш ниско долу вдясно". smile3532.

Туй ли било тайната newsm78!Принтвам го веднага и го залепям на таблата на леглото...е кат се върне милият от командировката де...дотогаз да викна ли комшията да се упражняваме Rolling Eyes?

# 33
  • Мнения: 32
От скоро се интерисувам от тези теми свързани със забременяването.И ви благодаря,че ви има и помагате на хората като мен ,които не са запознати.Незнам дали моят проблем е за този раздел,но все пак ще го споделя с вас.Не сам много голямя само на 22,само че мисля ,че биологичният ми часовник удари.От няколко месеца си мисля само за бебе.Само че,тук идва проблема не смея да го споделя с приятеля ми с когото сме заедно от 2 години и не се пазим от доста време,но нищо не се получава. SadКак да разбера дали и тои иска да имаме дете?Моля ви посъветвайте ме какво да предприема?
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 34
  • Мнения: 1 792
От скоро се интерисувам от тези теми свързани със забременяването.И ви благодаря,че ви има и помагате на хората като мен ,които не са запознати.Незнам дали моят проблем е за този раздел,но все пак ще го споделя с вас.Не сам много голямя само на 22,само че мисля ,че биологичният ми часовник удари.От няколко месеца си мисля само за бебе.Само че,тук идва проблема не смея да го споделя с приятеля ми с когото сме заедно от 2 години и не се пазим от доста време,но нищо не се получава. SadКак да разбера дали и тои иска да имаме дете?Моля ви посъветвайте ме какво да предприема?
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
първо след като не се пазите-не сте ли говорели за евентуалния резултат. newsm78 Thinking
а и казваш че от доста време не се пазите-това не те ли притеснява че може да има и проблем.Не искам да те плаша но е по-добре да направиш консултация с гинеколог.Най-малкото за профилактичен преглед преди  бременост.успех

# 35
  • Мнения: 660
Здравейте настоящи и бъдещи майчици!!! От месеци чета форумите на БГ-мама и ми става хубаво от подкрепата, надеждата и споделената радост в тях! Така реших и аз да стана част от това.  Hug
В края на май миналата година направих спонтанен аборт в 17 г.с. Доста неприятно беше, но слава богу мина без усложнения и без последствия. Вече мина доста време, направих си необходимите изследвания, пия фолиева киселина и до дни започваме с мъжа ми сериозната работа по бебеправенето.  luvbed
Имам малки притеснения да не се повтори миналогодишната случка, но предполагам, че това е нормално. Стискам палци на нас и на всички останали бебеправещи и ни пожелавам услех  newsm10

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Morgy , добре дошла Hug и дано в най-скоро време успеете Praynig и се преместиш в отчетни. Тревогите са нормална част от иначе толкова приятното бебеправене, тук доста от момичетата сме минали през неуспешни бременности и имаме подобни опасения, но всичко е Божа работа и дано повече на никого не се случват неприятни неща Praynig Заповядай и в седмичната тема, където често се смеем, понякога плачем и винаги си помагаме и подкрепяме с каквото можем Hug

# 37
  • Мнения: 1 792
ще ви дам един малко странен съвет.аз съм влюбена в този форум,но пък един от начините е да спрете за малко да пишете тук.казвам го от личен опит  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 660
Благодаря за приветствието, мила Goldie!

С удоволствие ще се присъединявам към темите, защото всички те са интересни, полезни, а и вие форумки сте изключително приятни и подкрепящи!  smile3521

До скоро!  Hug

# 39
  • Мнения: 32
Благодаря ти много за отговора mu6morok.Мога да кажа,че наистина съм се замисляла дали има някакъв проблем,че нищо не става.И във връзка с това посетих гинеколог,който на първият преглед ми каза,че единият ми яйчник е доста по-оголемен от другия.След това ме повика и ме прегледа на видеозон.Тези дни пак ще ходя да го видим как е и как ще го лекуваме.Надявам се да не е нещо по сериозно. И скоро да се появят двете чертички.Срахувам се,че това се превръща във фикс идея,понякога дори ми се реве..А това не е на добре.Дори си купих и ФК.БЛАГОДАРЯ ВИ ,ЧЕ ВИ ИМА

# 40
  • Мнения: 1 792
миличка всичко ще бъде на ред,дано скоро нещата да се наредят и да ми се хвалиш с две чертички baby_neutral

# 41
  • Мнения: 32
И аз на това се надявам.След като разбера какво е положението пак ще пиша.И пак  благодаря много си мила.Само се чудя дали да продължавам да пия ФК?

# 42
  • Мнения: 1 792
няма да се чудиш ами пий да не те пляскам
ФК се пие от момента в който решиш да имаш бебе че чак до 3 месец от началото на бременноста.тя няма да ти навреди а само ще ти подхрани кожата косата ноктите....
айде и като имаш новини да пишеш  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 906
Здравейте и от мен! smile3525
Опитите ни за бебеправене са от четири месеца. При нас може би ще стане малко по-трудно, защото единия ми яйчник е поликистозен (макар, че според моята лекарка това изобщо не е проблем) пък и цикъла ми е толкова нередовен   smile3518. Все пак сама се успокоявам, че опитите са от скоро и е твърде рано да правя някакви генерални заключения.
Едно е сигурно ща продължа да следя темата с интерес.
Да си призная нищичко не знам за фолиевата киселина. Пък и тези тестове за овулация  newsm78.
Май трябва да седна да попрочета някои неща.
На всички пожелавам в най-скоро време двете така желани чертички.  newsm17

# 44
  • Мнения: 28
Здравеите . Благодаря за темата  ще я следя с интерес и аз. Нека разкажа нещо за себе си. Ние от скоро решихме, че искаме бебе и от един месец започнахме опитите и точно от тогово започнах да пия  фолиева киселина. За съжаление не стана от първия път  Sad, но продължаваме напред дано следващия да успеем  Praynig. От този форум научих много и Ви благодаря, че Ви има   bouquet
Пожелавам на всички, които искат бебче скоро да се похвалим тук.  Успех и лек ден.

# 45
  • Мнения: 32
Посетих гинеколожката и направихме ехограф,оказа се че всичко с яйчниците ми е наред  smile3503.Каза и ,че ако не се получи до 1-2 месеца ще ме стимулира с някакви инжекции май не съм сигурна.

# 46
  • Мнения: 820
Стимулация се прави само след направена спермограма и цветна снимка за проходимост на тръбите. Да си ги поискаш ако се стигне до там.

# 47
  • Мнения: 506
здравейте!много сте мили всички тук      bouquet  и много обичам да влизам и да чета мнения от този форум,всеки път като ми дойде......ОТНОВО  Cry
Действате ми много успокояващо!Реших най-накрая и аз да ви разкажа за себе си,не само тайничко да чета мнения   Simple Smile
Ние със съпруга ми си работим за бебе вече 5месеца съвсем безрезултатно....но не се отчайвам,защото първото ми дете го чакахме почти година да се появи на   EFP......
Така че си знам,че при нас лесно не става-трябва повечко да се потрудим luvbed

# 48
  • Мнения: 4 326
Посетих гинеколожката и направихме ехограф,оказа се че всичко с яйчниците ми е наред  smile3503.Каза и ,че ако не се получи до 1-2 месеца ще ме стимулира с някакви инжекции май не съм сигурна.

Sad Sad Sad
Стимулация не се прави само след 1-2 месеца опити

# 49
  • Мнения: 1 291
a sled kolko?

# 50
  • Мнения: 506
a sled kolko?
мило момиче,не знам точно след колко време се прави стимулация,но мога да ти кажа от моя опит,че чак след като е минала година от бебеправенето се започват изследвания и чак след това,ако се наложи се прави стимулация!Така поне ми каза моята др,когато правихме опитите за първото ми дете.Но аз забременях преди да е изтекла година и не се наложиха подобни манипулации.Изкрено се надявам и теб да те зарадва  EFP много скоро!
УСПЕХ!!!! newsm10

# 51
  • Мнения: 1 817
Здравейте момичета!

Както вече писах в седмичната тема, искам да се присъединя към вас!
Прочетох доста от вашите теми и много ми харесаха съветите, които давате и топлотата(надеждата), която излъчвате!  bouquet

Дара, аз живея в Германия и тук жените започват да пробват за бебе към 35-40 години. Така че ти изобщо не се тревожи! Peace

synnybunny, трябва задължително да пиеш фолиева киселина. Никога не се знае кога ще забременееш! На тебе фк не ти вреди, но ако забременееш и не пиеш, може да има проблем с бебето! Така че отивай в аптеката  Naughty!!! Ако се притесняваш, отиди при още един гинеколог и виж той какво ще ти каже. Иначе като не стане 1-2 години, направете 1 спермограма, пусни си хормонални и започни да си следиш овулацията с теста!

rushsf, радвам се, че убеди любимия ти толкова бързо да бебеправите! Но карай по-кротко, че не е добре да се стресираш!

mu6morok, каква е тая цимка?

pepi80n, не се притеснявай! Беб4ето ще дойде тогава, когато не го очаквате-те обичат да правят изненади!

Morgy, достатъчно е да те следи доктор всяка седмица и да си мноооогооооо спокойна и ще успееш да го задържиш бебока! Опитай се да се обездвижиш в началото и да правиш само това, което ти харесва! Hug

Бонбонче, фк и овулационен тест! Peace

Хайде, да не досаждам повече!!!
Пожелавам на всички скоро  EFP и да ги пратим във форума на  preggo !


# 52
  • Мнения: 1 765
Здравейте и от мен! smile3525
Опитите ни за бебеправене са от четири месеца. При нас може би ще стане малко по-трудно, защото единия ми яйчник е поликистозен (макар, че според моята лекарка това изобщо не е проблем) пък и цикъла ми е толкова нередовен   smile3518. Все пак сама се успокоявам, че опитите са от скоро и е твърде рано да правя някакви генерални заключения.
Едно е сигурно ща продължа да следя темата с интерес.
Да си призная нищичко не знам за фолиевата киселина. Пък и тези тестове за овулация  newsm78.
Май трябва да седна да попрочета някои неща.
На всички пожелавам в най-скоро време двете така желани чертички.  newsm17

Бонбонче, твърдението на лекарката ти ми прозвуча доста несериозно...
Аз съм преминала през дълго лечение на поликистозни яйчници и в последствие оперирана, и едва след операцията се нормализира функционирането на яйчниците ...така че, аз лично те съветвам да потърсиш и друго мнение на специалист.   bouquet

# 53
  • Мнения: 660
ZiMa, благодаря за окуражителните думи!   bouquet  Надявам се да се получат нещата!   Praynig Сега за сега все още чакаме  EFP пък после ще видим!

Дано щъркелите навестят всички ни този месец!!!  stork-boy stork-girl stork-boy stork-girl stork-boy

# 54
  • Мнения: 1 817
ZiMa, благодаря за окуражителните думи!   bouquet  Надявам се да се получат нещата!   Praynig Сега за сега все още чакаме  EFP пък после ще видим!

Дано щъркелите навестят всички ни този месец!!!  stork-boy stork-girl stork-boy stork-girl stork-boy

Морги,  1datingluvbed +   loveuuupreggo
Така,че действайте! И без оправдания  Naughty , защото щъркелите скоро ще долетят от юг и ще ви донесат  stork-boy или  stork-girl , но само, ако сте били примерни!
Чакам скоро да се похвалиш с  EFP ! Успех!   bouquet
 

# 55
  • Мнения: 4 326

Миличка, стимулация се прави ограничен брой пъти в живота на една жена и то след предварително направени изследвания:
1-во доказана липса на овулация или не-добра овулация с фоликуметрия
2-ро - проверка проходимостта на тръбите с цветна снимка или хидротубация
3-то спермограма при партньора ти.

Едва когато направите тези изследвания, тогава може да се говори за стимулация.
И друго, по време на стимулация трябва да те наблюдават на ултразвук, за да се види как регираш на лекарствата и имат ли смисъл.

Ако предприемаш стимулация преди да си направила тези изследвания, можеш да си навлечеш проблеми.

# 56
  • Мнения: 32
Ние не се пазим от около 1,6 година и нищо.За това гиниколожката ми каза,че ако до 1-2 месеца не се получи ще ме стимулира.В момента пия ФК и Герикапс също.Този месец следях овуто и в същият ден правихме кекс дано да се е получило този път и да видя  EFP ,а всички вие да ги видите.Имам някакво предчуствие,само да не си внушавам.

# 57
  • Мнения: 4 326
Ние не се пазим от около 1,6 година и нищо.За това гиниколожката ми каза,че ако до 1-2 месеца не се получи ще ме стимулира.В момента пия ФК и Герикапс също.Този месец следях овуто и в същият ден правихме кекс дано да се е получило този път и да видя  EFP ,а всички вие да ги видите.Имам някакво предчуствие,само да не си внушавам.

Нали прочете горният ми постинг!!!?
Пак ще повторя - стимулацията не е панацея. Не я прави ако нямате правена спермограма и проверка за проследимост на тръбите.

Ако тръбите ти са запушени или спермограмата е зле и 1000 пъти да направите стимулация, нищо няма да стане, само ще ти свършат яйцеклетките. А те за разлика от сперматозоидите са в ограничено количество в женският организъм!!!

Всъщност до сега какви изследвания сте правили?

# 58
  • Мнения: 32
Никакви за сега,аз само ходех на ехограф заради единият ме яйчник,но сега всичко е наред.Щом казваш ще те послушам.А междо другото може ли един въпрос?Овуто ми беше на 02.03 и правихме кекс,а днес имам някакво странно придърпване в яйчниците,ходя до тоалет през30мин до 1ч.,похапва ми се през 2-3 часа,и се чуствам така все едно всеки момент нещо ще изтече от мен (отдоло). Embarassed Може ли да има някаква радостна новина или е май раничко да се каже? Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 4 326
Simple Smile минали са едва 4 дена Simple Smile
Имай търпение Wink Ще стискам палци!

И никаква стимулация, моля те!

# 60
  • Мнения: 32
Няма да правя.И мерси за подкрепата   love001.Надявам се сега да се имплантира. Thinking

# 61
Здравейте! Simple Smile Регистрирах се в сайта, защото понякога, когаот търся отговори на някакви "женски" въпроси, често google-чето ме праща тук. И много ми харесахте Simple Smile
Аз съм на 21г. и от скоро живея в Сф. Не съм бременна и нямам още детенце. Но мнооого искам Simple Smile
Май здравословно всичко е ок. Имам и човек до себе си. Но...Това вечно "но" Sad Та - аз съм си, като повечето хора на моята възраст, много амбициозна, уча задочно и работя в една голяма международна компания...Т.е. - супер начало...Ама напоследък имам толкова огромно желание да стана мама, че.........!!!!! А знам, че съм млада още, а и трябва да натрупам малко стаж в тази фирма - да имам добър background като се върна от евентуално майчинство. И сега накъде?! А съм и млада още - знам! Ама имам така силното желание! А и приятелят ми е доста по-голям от мен - сериозен човек е. А и аз добре "стъпвам на краката си" вече и постепенно ще става може би по-добре. Т.е - единственият проблем е това "млада си още", "сега трябва да се докажеш в работата". Това са и мои убеждения - не само цитати на мои близки (всъщност не и на семейството ми - мама ще полудее от радост, ако стане баба Simple Smile ). Та...какво да правя???

# 62
  • Мнения: 712
Какво да правиш? Отговорът е у теб... Ще ти кажа как се развиха нещата при мен - срещнах случайно моя мъж (в нашия случай той е моят мъж, а не съпруг), осъзнахме, че сме щастливи само заедно, аз скъсах с предишната си връзка (5 години) и сега, точно 2 години след спонтанното ни, неангажиращо начало, ние започнахме опитите за бебе. Някак естествено се случи - общия дом, общия домашен любимец... Изведнъж осъзнахме, че не сме старите купонджии, а ни е приятно да си седим вкъщи, да ни посреща котаракът... и с новогодишната баница моят мъж заяви "Искам през тази 2007 година да си направим дете". Млади сме - аз на 23, той на 24. Но изграждаме нашето семейство и това желание идва отвътре. И аз имам хубава работа и куп ангажименти (доучвам втора бакалавърска степен и 2 магистратури), но центърът на моя свят вече не е само собствената ми личност.
Отплеснах се. Исках да ти кажа, че ако според теб самата връзката ти с този мъж е пълноценна и искаш той да бъде баща на децата ти (имам предвид да искаш, а не просто той да е подходящ и стабилен), ако и той го иска... Млада си, дори и да се оттеглиш сега за отпуск по майчинство, след това ще имаш достатъчно време за кариерно развитие. Все пак, ако родиш на 22, на 24 спокойно може да си вече обратно в играта, нали? Това е предимството на младите мами Wink
А аз гледам на бъдещото ми (дай Боже  Praynig) майчинство по друг начин - 24 часова работа без право на отпуск и болничен със заплата 90% от настоящата за 9 месеца и след това - минимална  Laughing Въпрос на гледна точка  Simple Smile
каквото и да решиш, това ще бъде най-доброто за теб на този етап. Но съм сигурна, че щом разсъждаваш толкова отговорно, някой ден ще бъдеш страхотна Мама!  bouquet

# 63
Здравейте, нека и аз да се запиша в тази темичка(това е първият коментар, който правя в този форум). Доста четох из форумите и най-накрая се осмелих да пиша. Искам да кажа, че адски много искам бебче  ylinfant...с любимия досега сме опитвали само 3 пъти и никога досега не сме говорили сериозно на тази тема...просто се прибираме вечер и решаваме да опитаме. Всичко става просто така спонтанно.
Аз съм на 19 години...моля не ме мислете за малка, защото аз наистина знам какво искам от живота и какви са моите цели.
Благодаря за вниманието, просто исках да споделя нищо повече.  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 448
Искам и аз да кажа своето мнение относно годините.На 18г. срещнах мъжа ми, след много кратка връзка усетих, че той е МОЯТ мъж.Решихме, че искаме да имаме бебе.Започнахме да обмисляме сватба, бебе, къде ще живееме и т.н.Забременях почти веднага и казахме на всички около нас, че ще се жениме и ще имаме бебе.От там като се започна "Ти си много малка, как така ще се отдадеш изцяло на мъжа си и бебето си, не ти ли се гради кариера, не ти ли се учи, не ти ли се купонясва?"Казах-НЕ.Аз искам това и ще го постигна.Така и стана.Не се записах да уча висше.Родих сина ни на 19г.Сега е на 5г вече и съм безкрайно щастлива за избора, който съм направила.Винаги мога да уча и работя, ако имам желание или ми се налага.До сега не съм съжалила за постъпката си.Всичко е индивидуално, всеки сам избира какво иска от живота.

# 65
  • Мнения: 4 700
 welcome na Monichka_f i elenamoleva

elenamoleva, отговорът, които търси6 може6 да си го даде6 само ти. Ако прецени6, 4е 4овекът до теб е таткото, когото иска6, има6 работа, на която може6 да се върне6. А да докаже6 4е си добра в работа може6 и след маи4инството. По това, което 4ета раzбирам 4е има6 подкрепа и от родителите си. Така 4е вслу6аи се в твоя вътре6ен глас. Тои 6те ти даде наи правилният въпрос. Успех  bouquet

# 66
  • Мнения: 26
Аз също искам да допълня, че с моя приятел сме заедно от 1 г. и 2 м. Живеем заедно от доста птдавна и всичко стана така бързо и непредвидено...В началото н връзката ни използвахме презервативи(нормално), 2 месеца след това вече не. Просто съм сигурна че това е човекът...

# 67
Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Благодаря ви за бързите и така милички отговори!!! Simple SmileАма много Simple Smile
Така добре се почувствах! Не че всъщност въпросът ми беше толкова важен, ако съдим какви други по-важни теми има, ама...мъчи си ме малко Simple Smile Та - ок Simple Smile От днес насетне - да сме живи и здрави и каквото Господ даде!
Успех Roxanne25 и moni4ka_f!!!!!!!!! Много успех!!!!!!!! Simple Smile

# 68
  • Мнения: 506
Мила Елена,искам да ти разкажа и моята история.  newsm53 Аз родих дъщеря си точно 15дни преди 22 ми рожден ден!Наистина и аз чух не от 1 и 2 места:"малка си още,живота е пред теб,не бързай....брака е голяма отговорност,детето още по-голяма, няма да се справиш..." и т.н!!!Не мислих много-чувствах,че съм готова да бъда мама! И да знаеш-това е най-важното,вътрешната убеденост и чувствата ти!И да ти кажа като гледам от разстоянието на времето-доста добре съм се справила  newsm44 Дъщеря ми вече е на 4г и една прекрасна госпожица!  newsm18
Учех,когато се оженихме със съпруга ми,но това не ме спря!Успях да комбинирам нещата-прехвърлих се задочно,майка ми ми помагаше когато имах лекции и изпити и така......дъщеря ми порасна,завърших и образованието си!Сега съм щастлива от избора си и даже вече работим за второ  newsm30 !!!
така че,мила,ако сте сигурни и двамата,че момента е дошъл-ДЕЙСТВАЙТЕ!!!!!!няма да съжаляваш!  newsm10
УСПЕХ!  newsm51

# 69
  • Мнения: 686
Не се затормозявай да мериш нищо.Наслади се на ласките на любимия,отдаваи му се изцяло(от душа и сърце)и бебчето няма да закъснее.Е все пак не е лашо да вземаш и малко фолиева киселина.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт