Koга ще престане да се буди толкова пъти нощем?

  • 998
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 640
Бебо е вече на 10 месеца и продължава с нощните си събуждания за вода,биба и т.н.Докога,мили майки на по-порастналите???

# 1
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
До 2 години  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 3 447
Мойто все още се буди... на година и 7 месеца е  Simple Smile

# 3
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929

На това му се вика оптимизъм!  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 500
Не се знае.

# 5
  • Мнения: 327
И аз дълго време си го задавах този въпрос и установих че при всяко дете е различно.
При нас, Вики като стана на 10 месеца спря да се буди нощем /а преди на всеки час/ и така няколко месеца. От около 2-3 месеца пак започна по 3-4 пъти на нощ да се буди, но давам шишето с вода и пак си заспива. Обяснявам си го с това че го мъчат зъбките  Thinking
Дано и при вас вече да е дошъл момента на непробудното нощно спане. Успех! Hug

# 6
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Наистина всичко зависи от малкото човече.
Моята дъщеря още се буди нощем,но само за вода и пак заспива.
Имало е периоди когато не се е събуждала,но също е имало такива, когато почти не е спяла.А не е била болна!Това най-много ме е мъчело,а именно безсънието.
Така че кураж,мила!!

# 7
  • софия
  • Мнения: 495
И аз още чакам този момент LaughingЧе вече страдам от хронично недоспиване Cry

# 8
  • Мнения: 3 478
Ами много индивидуално е. Имам позната , на която малката е 4 годишна и всяка сутрин се буди в 4 сутринта и гледа детски. То по принцип е много буйно детенце, но тя казва, ако не гледа филмче не ще да си ляга пак. И ние до скоро се будихме много (сега по-малко), но май по-добре будене на често, от колкото като тази моя позната.

# 9
  • София
  • Мнения: 66
ПРИ НАС ПЕРИОДА С БУДЕНЕТО ПРОДЪЛЖИ ДО 1 ГОДИНА newsm53

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Моят и сега се буди един път през нощта и реве. Нищо не иска - само да съм при него, успокоява се и заспива за минути. Може би се стряска в съня си, знам ли.

# 11
  • Мнения: 3 360
На 1г и 4 месеца и все още се буди-редовно CloseДано отмине до 2 годинки Praynig Laughing

# 12
  • Мнения: 186
Моята дъщеря е на периоди. Миналата нощ сигурно десет пъти се е събудила. С малки деца е така - майките никога не могат да се наспиват smile3507

# 13
  • Мнения: 372
При вс. дете си е индивидуално

# 14
  • Мнения: 5 103

E ти ме разби, още година и 5 месеца без сън ли  newsm78 #Crazy

# 15
  • Мнения: 2 757
Научено е на вода и биба и ще се буди докато се отучи от тези навици. Освен това трябва да мине периода на зъборастеж който е до около 2 годинки. Така поне аз си обяснявам буденията  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 726
Моят син е на 2,6 години и има нощи, в които продължава да се буди по няколко пъти - я е сънувал някакъв кошмар, я нещо друго.

Имало е и периоди в който по цяла седмица не се е будил нощем.

# 17
aleks e na godina i dva meseca i prodaljava da se budi po niakolko pati na no6t,sega ve4e otkazva da prieme biberon i e o6te po trudno,reve i se prispivame otnovo.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 825
И аз още чакам този момент LaughingЧе вече страдам от хронично недоспиване Cry
И аз така.

# 19
  • Мнения: 43
И мойта се буди. НО едни познати на които бебето е на 2 месеца ми казаха че на Училището за БЪдещи родители на което са ходили са им казали ако искат да не се буди детето нощем, никога да не го хранят през нощта, а още от пеленаче да му се вода, чайче или нищо само биба. Доколко това е така незнам, просто споделям мнение. Лично аз си мисля че нощното хранене е важно за децата, и особено важно за майките кърмачки защотото е научно доказано че най-много се стимулира производството на кърма през ноща. Мога да го кажа от личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт