За и против ЕС. Защо?

  • 2 240
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
най-лошото е, че нямаме ниииищо общо с нормалните европейски държави, няма и да имаме скоро. на всичкото отгоре повечето хора там ни мислят за някакви прошляци... не, че нямат основание, но е неприятно Tired

# 46
  • Мнения: 1 002
много е хубаво , че не се правят никакви референдуми .

# 47
  • Мнения: 2 292
... На един хал сме с румънците, значи смятайте колко сме добре ooooh!

Много невярна представа имаш за нещата. Румънците са далеееч по-добре от нас. В Букурещ няма изкрадени капаци на каналите, знаци и изобщо всичко метално си стои, също и градинки, паметници , фигурки на дравани, чешмички ...
В западната част на Румъния има огромно производство на големи западни фири. НЯкои от тях са БМВ, Валероа&Бош ... Изобщо са си доста по близо до Западна Европа от нас и е доста удоно за производство и транспорт.

# 48
  • Мнения: 27 524
ЗА.
Да има ред и закони, ако е възможно.

# 49
  • Мнения: 4 806
... най-лошото е, че взе да ми става безразлично...

Ще си позволя едно плагиатстване...
ЕС е нашата независимост..., защото разбираме, че от нас нищо не зависи.

Нито дали да сме там, нито условията, при които да сме там... И трябва ли ни изобщо? Всъщност почти нищо не знаем за "кухнята" откъм тезгяха. Можем само да се досещаме.
 

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 488
Доста ни е рано. Пък и да не ни е едва ли ще се оправят нещата в близките 10години.


Така си е  Peace

# 51
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
... На един хал сме с румънците, значи смятайте колко сме добре ooooh!

Много невярна представа имаш за нещата. Румънците са далеееч по-добре от нас. В Букурещ няма изкрадени капаци на каналите, знаци и изобщо всичко метално си стои, също и градинки, паметници , фигурки на дравани, чешмички ...
В западната част на Румъния има огромно производство на големи западни фири. НЯкои от тях са БМВ, Валероа&Бош ... Изобщо са си доста по близо до Западна Европа от нас и е доста удоно за производство и транспорт.


абсолютно вярно;
нека погледнем къде са централите за Източна Европа на Проктър & Гембъл, Нейшънъл ДИОГРАФИК,  АХN, Холмарк и прочие..
Румънците имат икономика, реална. Произвеждат от локомотиви до леки коли и камиони. Букурещ е уреден град, няма я тази цигания като в София.

Мен други неща ме притесняват, но не мога да ги споделя, сори.

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сега гледах за безнадеждно болните .....в САЩ и Западна Европа живеят 5 пъти повече отколкото тук.....това също е причина да искам да влезем..........

# 53
  • Мнения: 753
Гласувах За: 1. защото е време да има ред и закони, които наистина да се спазват, ако не се спазват вярвам, че ще има съответните глоби и наказания;
 2. време е някои хора да се научат наистина да работят, а не да пълнят кръчмите и да се оплакват, че няма пари и държавата е виновна или някой друг им е виновен;
3. вярвам, че 'наши' и ваши', 'връзки' и тн. ще са отживелица след няколко години и хората ще могат свободно според образование и опит да си намират работата,която искат и са подходящи.
4. вярвам, че и на политиците ще им е трудно вече да обещават 'врели некипели'.
5. убедена съм, че ще е много трудно на всички, но докато в съзнанието ни има: 'защо аз, а не колегата?, 'непоемане на отговорност за действията си', 'тарикатските номера' и etc.,

# 54
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
... На един хал сме с румънците, значи смятайте колко сме добре ooooh!

Много невярна представа имаш за нещата. Румънците са далеееч по-добре от нас. В Букурещ няма изкрадени капаци на каналите, знаци и изобщо всичко метално си стои, също и градинки, паметници , фигурки на дравани, чешмички ...
В западната част на Румъния има огромно производство на големи западни фири. НЯкои от тях са БМВ, Валероа&Бош ... Изобщо са си доста по близо до Западна Европа от нас и е доста удоно за производство и транспорт.


абсолютно вярно;
нека погледнем къде са централите за Източна Европа на Проктър & Гембъл, Нейшънъл ДИОГРАФИК,  АХN, Холмарк и прочие..
Румънците имат икономика, реална. Произвеждат от локомотиви до леки коли и камиони. Букурещ е уреден град, няма я тази цигания като в София.

Ще имат централи как няма да имат , като им работят за 10 пъти по-ниски заплати ooooh! Плюс това румънците са лееееко повечко от нас, ако не се лъжа към 20милиона, та ще има кой да им бачка Crossing Arms
А колкото до Букурещ - била съм там преди 2 години, ами прилича си на София  Thinking

# 55
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
уф, 'бедните" румънци...
а това, че румънците ги предпочитат пред българите като работна ръка, май го пропускаш...
от опит говоря- мъжът ми работи в чужда фирма, в БГ, но управленският състав е "внос" от... Румъния, щото били по-качествени като служители, мдаа... и това не е само там...

# 56
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
  smile3515 Що все чакаме някой друг трябва да ни оправи?! И законите, и реда, и икономиката?!
Пък и нали бяхме Швейцария на Балканите. Тя - Швейцария - дали е в ЕС?! smile3506

# 57
  • Мнения: 766
Гласувах  че ни е рано.
Цялата тази история около ЕС ми прилича на "Барабар Петко с мъжете". Приемат ни - да. Но защо? За да ни оправят икономиката, престъпността и т.н. Нищо такова. Много ги е еня в Брюксел как стоят нещата. Приемат ни за да си разширят пазарите, да си заздравят тяхната икономика и финанси и редица други геополитически причини.
Не мисля че българите сме без самочувствие. Добри сме в много области и сме го доказали. Но възприемането ни като нация, ако щете от т.нар. западно европейци все още е сведено до това, което са прочели във вестника в неделя, или от това че са се сблъскали с някой циганин в супер маркета, който им е откраднал портмонето и се е тупал в гърдите - българин. Не мога да ги виня, при тоталната липса на каквато и да е политика или PR на държавата.
Може да сме готови за ЕС,когато малко поотраснем. Всичко около нас се променя. Трябва да променим изцяло не само мирогледа си, отношението си, но и самия начин на мислене за всичко.
За съжаление ние сме свикнали все някой да ни е виновен, когато ни изтече работното време да си хващаме шапката и да си тръгваме, без значение дали сме свършили работа или не.
Моето мнение е че ще минат още много години докато се променим и започнем да живеем по Европейски.
Не искам да зачеквам проблема с разликите в цените м/у БГ и ЕС. Направете сравнение между заплати/цени в различните страни и вижте ние къде сме.
 Абсолютно съм съгласна с мнението на Камамбер Peace
Бях в Букурещ съвсем наскоро - не е по-различно от София. Имат си и каруци, и боклуци.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт