Влошени отношения със семейство

  • 3 220
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, на 17 години съм и се сблъсках със следния проблем. Имам приятел от 8 месеца, който е с една година по - голям от мен и не е от моя град т.е. връзката ни е от разстояние. Въпреки това е идвал в моя град няколко пъти да се видим, разбираме се отлично, много рядко можем да спорим, когато имаме различни гледни точки. Баща ми и майка ми знаят още от началото за връзката ни и нямаха нищо против това да си имам приятел. Но дойде и момента, в който трябваше да ги запозная с него. Приятеля ми е българин, живее в нормално семейство, учи в хубава гимназия, има приятели българи, родителите му са българи, но баща му е по - тъмен, както и той. Понеже моя баща знаеше, че ми става мъчно, когато приятеля ми си заминава, той и майка ми решиха да го поканят на семейна почивка. Много се зарадвах, но не и момчето, точно защото много се комплексира от цвета си. Родителите ми са ултра големите расисти и дори някой да е леко по - тъмнокож ще го изкарат най - големия циганин на този свят. И това караше приятеля ми да се двоуми дали да дойде, но след дълги убеждения се съгласи. На почивката всичко беше наред, изглеждаше сякаш нашите го харесваха и нямаха нищо против него, държеше се възпитано, запознах се и с неговите родители накрая, моите и неговите се запознаха помежду си, бях убедена, че съм преувеличила, докато не се прибрахме вкъщи. Правиха всякакви коментари относно цвета на кожата му, че бил циганин и т.н. ии не ми дават да се виждам повече с него. Почти всеки ден се карам с тях за това, опитвам се да го защитя за да не изглежда толкова гаден в техните очи.

Последна редакция: вт, 21 юни 2022, 20:25 от shahincheto

# 1
  • Мнения: 2 503
Прощавай, но поради каква причина си го причинявате да ходите заедно на почивка на 17 години? Това е голямо напрежение за момчето. Родителите са били в режим на оценяване и са го гледали под лупа. Ако не беше цвета на кожата, щеше да е нещо друго. Постъпили са адски незряло да го отхвърлят, сякаш вече ще се жените. Та, вие утре може да се скарате и да спрете да си говорите. Да не говорим, че връзката ви е минала покрай връзките, бидейки от разстояние. Такива връзки не са реалистични, независимо как се чувствате. За какво са тия ултиматуми. Не се сещам за друго, освен да ги успокоиш , че за момента няма да се жениш.. А, ако връзката ви е стабилна , ще свикнат с мисълта , че кандидат зетко не е викинг. Можеш да утвърждаваш качествата на момчето и да наблягаш, че проявяват предубеждение.

# 2
  • Мнения: 964
Разбирам България да беше Скандинавска страна, ама вероятността кандидат зетя, този или бъдещите такива, да не  са викинги, е доста голяма. Може би кажи на ваште да те пратят да учиш в Швеция примерно, та да се завърнеш с мечтания жених Rolling Eyes
Твойте родители са късметлии, че имат такава отговорна дъщеря. Ако усещаш, че момчето е добро и чувствата ви са истинкси, съжалявам да го кажа, но може би по-малко го води при вашите. Скоро, така или иначе, ще имаш самостоятелен живот.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 276
Ако държиш на тази връзка си я отстоявай.
Говори с тях и им кажи, че тяхното мнение ти е важно, но не определящо за твоите чувства и емоции. Че не подхождат нормално и подмятанията обиждат теб.
И че може да си правите напук, много напук, но не искаш.
Ще клекнат.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 525
Кога беше тази семейна почивка? Колко време продължи?

# 5
  • Мнения: 2
Да уточня, почивката беше мин. месец, четири дена. С родителите ми тогава се разбрахме той да спи в друга стая, а аз при тях.

# 6
  • Мнения: 1 851
Това с цвета на кожата е много грозна работа, дали случайно нещо друго не ги притеснява и просто това да изтъкват.

# 7
  • Мнения: 8 006
ъъъъ, чудя се дали да питам в каква конфигурация е протекло спането с родителите?

и в двата варианта е кофти за изолираното в друга стая момче...

# 8
  • Мнения: 15 004
Циганите имат много особен оттенък на тъмното, едно лилавеещо такова. А точно с такъв оттенък българи няма.
Значи...
Вариант едно - гаджето Е циганин.
Вариант две - родителите не са добре.

# 9
  • Мнения: 3 841
От колко време сте заедно? Колко добре го познаваш?

# 10
  • Мнения: 1 376
То не е до "цвят", да знаеш...

# 11
  • Мнения: 12 875
Цялата работа е патологична. На 17 запознаваш приятел с вашите, та и родителите се запознават, сякаш ще се жените, а вие не се познавате истински - колко пъти сте се виждали, за колко време? На почивка с вашите, не е истина... А и подозрението, че е циганин, сякаш е някакъв урод или извънземен...

# 12
  • Мнения: 18 361
Да уточня, почивката беше мин. месец, четири дена. С родителите ми тогава се разбрахме той да спи в друга стая, а аз при тях.
Че то голяма файда да идеш на почивка с гадже при туй положение. Joy
Съчувствам ти наистина. Диктатура под маската на демокрация са ваште. Sad

# 13
  • Мнения: 3 841
Абе 100% има и нещо друго. Не вярвам само проблемът да е цветът на кожата.

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Цялата работа е патологична. На 17 запознаваш приятел с вашите, та и родителите се запознават, сякаш ще се жените, а вие не се познавате истински - колко пъти сте се виждали, за колко време? На почивка с вашите, не е истина... А и подозрението, че е циганин, сякаш е някакъв урод или извънземен...

Най-добрият вариант!

Две деца имам от различен пол. На 20 и 17 г.
Винаги съм се радвала като ме запознаят с гаджетата си.
Няма да обяснявам защо, ще се сетиш.

Общи условия

Активация на акаунт