Нетипично поведение на бебе на 6м

  • 1 545
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 299
Здравейте, имам притеснение относно поведението на детето ми. Роди се напълно доносен и развит, без никакви проблеми. На два месеца започна да се усмихва осъзнато, когато ни види. Към третия месец започна да си гука - аууу, гааа, абууу и по-рядко агу. Правеше го много много рядко, когато си дъвче някоя играчка. Започна да се обръща преди да навърши 5 месеца от корем по гръб и като цяло е много активен. Усмихва се, когато някой го закача и му говори. НО след като навърши 6 месеца започна да си изпъва непрекъснато краката напред и да ги гледа ококорено и втренчено. Нашстина стегнати и изпънати, когато не му обръщаме внимание. Ако си играем с него се случва само в моментите на радост. Като се втренчи в краката си все едно не е тук. Започна да казва сричките ба-ба-била и после изведнъж спря.  Сега почти не издава звуци. Не си е удрял главата или нещо подобно. Попитах педиатърката за това изпъване на краката и кокорене и втренчване и тя ми каза само да не го превъзбуждаме и да не го оставям без внимание. Един вид да балансирам, но не съм виждала друго дете да го прави и нещо ме тревожи. Благодаря на отзовалите се.

# 1
  • Мнения: 23
Малкия каза "мама " на 8 месеца ,повтаряше един месец някъде и година и половина не чух повече " мама". Казва си баба,да,не,дай ,мърмори си някакви неща и дотам.Преди 8ми месец даже и не гукаше много.Иначе като се ядосва или се радва прави странна ,като усмихната физиономия и си стяга ръцете ,че и почват да треперят чак. За около 1 минута ,после се залисва. На мен ми е странно,но като няма други признаци на проблем не търся такъв .Може би на детето му е интересно да си гледа краката ,или усещането като са изпънати му е непознато ,чуди се защо усеща това като ги изпъне.Не мисля ,че е нещо притеснително ,децата си правят такива необясними за нас неща.

# 2
  • Мнения: 3 194
Открил е, че може да си изпъва краката според мен. Тепърва ще прави странни неща, всяка седмица по нещо ново и необичайно.

Сричките се менят. Започва с едни, после има мълчание, после се появяват други и така постепенно тренира различни неща.

Нищо притеснително не виждам в описаното, отлично се развива. Щом се усмихва, имало е гукане, активно е, вече се обръща - всичко върви по план. Все нови и нови неща ще се случват с временни паузи, след които идва нов скок в развитието.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
Според мен си е открило краката както се казва и му е интересно на детето. Виждала съм подобни клипчета на дечица. Според мен няма нищо притеснително.

# 4
  • Мнения: 299
Благодаря ви от сърце. Притесних се л, защото преди доста време си “откри” крачетата и започна да ги поглежда и да ги яде. Сега по-скоро ги гледа все едно е в транс 🤣 сега като го пиша се усещам, че звучи нелепо. И сякаш спря като цяло да бърбори. Не ме притеснява сричката, а пълното му мълчание от няколко дни.

# 5
  • Мнения: 3 194
Спокойно, след период на мълчание идва период на високодецибелно пищене, скърцане и кой знае какво още.Grinning

# 6
  • Мнения: 2 988
Детето обръща ли се от гръб по корем? Седи ли по коремче? Има ли добър контрол на главата? Ако го сложите седнало с опора, задържа ли се?

# 7
  • Мнения: 3 841
Просто проучва организма си:"йейййй, тези крака са част от мен... Я, има и израстъци-пръсти... Я да видя какво мога да правя с тях... Опппааа, мога да ги опъвам, якооо" 😁😁😁
Нещо от сорта мисля, че е:)

# 8
  • Мнения: 299
Започна да се обръща от гръб по корен на 4 месеца, малко преди да навърши 5. Когато го оставим да легне по гръб веднага се обръща и стои с вдигната глава. Прави опити за пълзене и дори пълзи назад. Седи когато е подпрян, когато е без опора още не може. Скоро ще навърши 7 месеца.
Детето обръща ли се от гръб по корем? Седи ли по коремче? Има ли добър контрол на главата? Ако го сложите седнало с опора, задържа ли се?

# 9
  • Мнения: 8 585
Започна да се обръща от гръб по корен на 4 месеца, малко преди да навърши 5. Когато го оставим да легне по гръб веднага се обръща и стои с вдигната глава. Прави опити за пълзене и дори пълзи назад. Седи когато е подпрян, когато е без опора още не може. Скоро ще навърши 7 месеца.
Детето обръща ли се от гръб по корем? Седи ли по коремче? Има ли добър контрол на главата? Ако го сложите седнало с опора, задържа ли се?
Нещата не са толкова прости!
Писах Ви...

# 10
  • Мнения: 12 790
По описанието детето си изглежда като всяко друго. Винаги има някои малки особености, които не са съществени. Хубаво е, че наблюдавате детето, но след като и педиатърът е потвърдил да не се притеснявате, аз бих го послушала.

Общи условия

Активация на акаунт