Замразени миди от ЛИДЪЛ ,идеи за приготвяне..

  • 4 407
  • 9
  •   3
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте!

Купих  замразените миди от Лидъл - 500гр.
На опаковката пише, че са сварени.
Моля, дайте рецепти за мариноване на  миди ,за някоя салата с миди, приготвяне на ястия и паниране/пържене.
Който обича миди и е приготвял вкъщи,нека сподели опит и рецепти.
Много благодаря:sunglasses:

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
На мен ми харесва как се получават на салата с лук (червен или пресен), копър, магданоз, зехтин и сокът от половин лимон (може и щипка черен пипер).

# 2
  • Мнения: 2 626
Аз си ги правя с масло,чесън,мастика,половин лимон,копър и малко червен пипер преди да ги махна от котлона.
Понякога си правя и такъв микс със скариди+сушени домати.Също ги обичам и с ориз.
Импровизирайте според вашия вкус ☺️

# 3
  • Мнения: 103
Аз си ги правя с масло,чесън,мастика,половин лимон,копър и малко червен пипер преди да ги махна от котлона.
Понякога си правя и такъв микс със скариди+сушени домати.Също ги обичам и с ориз.
Импровизирайте според вашия вкус ☺️

Може ли по -подробно рецептата с маслото,чесъна и т.н.
Мидите размразяват ли се предварително ?
Явно в тиган се правят ...всички съставки се загряват и се добавят мидите ли?

# 4
  • Мнения: 2 626
Понеже готвя "на око" грамажи не мога да напиша 😁 .Загрявам подсолена вода на котлона.Като започне да завира,слагам мидите вътре за 2-3 минути.Изцеждам ги (аз си ги чистя,т.к издърпвам водораслото) и ги слагам в загрятото вече масло.Предварително в купа съм смесила пресования чесън с копъра,лимона и мастиката (10-20 мл или 1-2 с.л).Добавям ги,разбърквам 2-3 минути и накрая преди да ги махна от котлона добавям червения пипер и сол на вкус.

# 5
  • Мнения: 103
Понеже готвя "на око" грамажи не мога да напиша 😁 .Загрявам подсолена вода на котлона.Като започне да завира,слагам мидите вътре за 2-3 минути.Изцеждам ги (аз си ги чистя,т.к издърпвам водораслото) и ги слагам в загрятото вече масло.Предварително в купа съм смесила пресования чесън с копъра,лимона и мастиката (10-20 мл или 1-2 с.л).Добавям ги,разбърквам 2-3 минути и накрая преди да ги махна от котлона добавям червения пипер и сол на вкус.

Много благодаря!
Добро пояснение.
Не знаех, че има нещо за чистене от самите миди.
А защо е нужно това варене при положение,че преди замразяването са сварени?
Също се колебая  какво количество да приготвя -дали цялото пакетче 500гр.?
Ако не се изядат насъщния ден и останат ще е кофти ли следващите дни да се доизяждат?

# 6
  • Мнения: 2 626
Ами много хора не ги чистят.Дори готовите мидени салати са така.В заведенията също няма кой да ги чисти.Не веднъж съм хрупала и пясък освен водорасли😂.
 Една нормална порция за един човек е 250-300 гр.Може да си ги разделите на 2х250 и ще имате за два пъти.
Мидите ги слагам направо от фризера директно в тенджерата 😁
Хем се размразяват бързо,хем омекват и по-лесно си ги почиствам.
За следващия ден-нямам представа.При мен не оцеляват 😉

# 7
  • Мнения: 103
Ами много хора не ги чистят.Дори готовите мидени салати са така.В заведенията също няма кой да ги чисти.Не веднъж съм хрупала и пясък освен водорасли😂.
 Една нормална порция за един човек е 250-300 гр.Може да си ги разделите на 2х250 и ще имате за два пъти.
Мидите ги слагам направо от фризера директно в тенджерата 😁
Хем се размразяват бързо,хем омекват и по-лесно си ги почиствам.
За следващия ден-нямам представа.При мен не оцеляват 😉

Много благодаря за разясненията:beers:

# 8
  • Мнения: 1 574
Не е хубаво да остават за другия ден, защото са бързоразвалящи се, особено когато са с оцет и лук. Панирани може да си направите с панировка "Паста Патафри", размразявате ги, топите в панировката и пържите на маслена баня, умерен огън.

# 9
  • София
  • Мнения: 19 249
Колко са 500 г миди....това е лека храна, трудно ще ти натежи.

Общи условия

Активация на акаунт