Петна по ръцете и краката. Моля, помогнете ми!

  • 3 479
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 274
Някой сблъсквал ли се е с такова нещо.
Моля помогнете ми,насочете ме.Кажете на къде да тръгна,какво да правя?
Преди няколко дни дъщеря ми се оплака,че я болят и сърбят ръцете.След ден-два се събуди с тези петна по ръчичките

Водих я на дерматолог и каза,че в алергия от храна.Предписа инжекции с урбазон и Зиртек,мазане с фенистил гел.
Дадох само Зиртек и гела,защото, ако искате ме съдете не вярвам,че е алергия от храна.
На следващата сутрин се събуди с тези петна..
Каза,че не си усеща ръцете и я боли крака.Заведох я при друг кожен и пак същото.От храна е..
Може и да греша не знам,но наистина не съм виждала алергия към храна да се прояви по дланите и ходилата.
Излезнах разочарована и от там.
Пуснах и изследвания..Ето резултатите.Щях да пусна и за имуноглобулин,но ми казаха,че резултатите няма да бъдат верни,защото е пила антихистамин.

Дали липсата на витамин д,е причина за състоянието и?
Какви други изследвания да пусна?
На какъв лекар да я заведа?
Лоши мисли ми минават през главата.
Два дни съм по болници.Гледат петната и все едно за пръв път виждат такова нещо.Реве ми се..

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 00:36 от Не се сърди, човече

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Има ли нещо и в устата?

# 2
  • Мнения: 1 274
Не, няма...Нито е вдигала температура..Абсолютно нищо друго.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Нали имало някаква нова инфекция Ръка-Крак-Уста. Пъпките ми заприличаха на това, но не съм лекар. А и дано не е това...

# 4
  • Мнения: 1 274
Няма нищо в устата/около устата.
Ще видим как ще се събуди утре.Аз всеки ден вече,очаквам ново включване.😔

# 5
  • Мнения: 10 607
На колко години е детето? Педиатър ли ви прати на дерматолог? Аз бих я завела на алерголог. Не се паникьосвай само. Кръвните са ѝ ок. Не е от дефицит на вит. Д това.
По-скоро наистина помисли какво е яла или с какво може да е имала контакт. Подправки, ядки, препарати за пране или чистене, нещо съмнително? И на мен ми заприлича на коксаки това, както и на лишей. При лишеите няма болка, обаче, при коксаки - има.
Изведнъж ли толкова на брой излязоха или в началото е било само едно петно?

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 03:05 от amy_nka

# 6
  • Мнения: 1 274
Amy,nka На 9г.е
Лл ни прати на педиатър,педиатъра на дерматолог.Не останах доволна от отношението.Заведох я вчера при друг,гледа петната все едно вижда за пръв път това.'Храна е вероятно"отговори на риск печели,риск губи.Не знам аз ли все на такива попадам.
Използвам няколко марки едни и същи препарати и ги сменям от години.Не знам и дали е склонна към алергии,защото никой от семейството няма алергии към храни и препарати.Вечеряме вкъщи и винаги взимам прясно.Яйца,месо,зеленчуци..
През последните дни съм готвила.Пиле с ориз,пиле с картофи и таратор,супа пилешка,принцеси с кайма и яйце и сирене,пилешки хапки (които приготвям аз,не са купешки) Наденица на скара,и всичко е с салата някаква (зелена,краставици домати)Яхния с картофи и грах.Ядки и яйца яде от както е на 3г.Абсолютно към нищо не ми е правила реакция.Абсолютно нищо различно не съм и давала.

# 7
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Ако се подозира алергия от храна, трябва да мине на диета за 2 седмици, която е доста трудна. По време на диетата се спират и антихистамините и след седмица се прави алергологичен тест от алерголог (д-р Мустаков, примерно, ако сте в София). Ако ви се дават много пари, може да направите кръвен тест в лаборатория. Мисля, че геника имаха тестове за алергии и непоносимости.
Диетата - хляб, картофи и ориз, ябълки, круши, заешко месо, козе/овче сирене и кашкавал. Хлябът също може да е проблемен заради глутена, но може да изчакате с него. Първо се изхвърлят яйца, пиле и млечни (+телешко) от менюто. Следват ядките, краставици и домати, освен ако не са домашни, т.е. без нитрати, оцветители и консерванти, съдържащи се в пакетирани храни. Направете подробен списък с всичко, което се сещате, че е консумирало детето няколко дни преди поява на обрива, включително и лекарства и витамини, и спрете всичко без позволените храни. Особено много наблягате на пилешкото в менюто ѝ, което е много силен алерген. Ограничете използването на почистващи, измивни и перилни препарати, като ги замените с антиалергични.
От снимките не се вижда хубаво точно какви са петната. На мен първо ми заприличаха на кръвонасядания. Не изглеждат като ръка-уста-крак. Там са мехурчести, дребни и като лезии. Ще има и висока температура поне преди да избие обрива.

# 8
  • Мнения: 8 585
Това е мултиформена еритема. НО, нужно е да се помислят още и две, три, други състояния. Например- Лаймска болест или Стивън-Джонсън синдром [Stevens-Johnson syndrome (SJS) ]. И, ако забелязвате, СУЕ е 41... около два пъти над нормата.

Цитат
Ако е това ще помогнат ли инжекциите?
Какви "инжекции"? Flushed
Какво ще лекуваме с тях??
Писах Ви писъмце...

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 10:28 от Birdie

# 9
  • Мнения: 1 274
Birdie от какво се получава това? Извинете ме за невежеството.За пръв път го чувам.
Връщам се от лл на детето.Показсх резултатите и каза да почнем три дни с инжекциите,както предписа кожния лекар.Сега не знам дали да го направя.Ако е това ще помогнат ли инжекциите?

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Дъщеря ми имаше същите петна като беше на 4-5год. Беше ги получила след игра в неокосена трева пред блока.
За около 7-10дни минаха,но не помня как я лекувах.
Ако искате може да давате чай от къпинови листа,дори вместо вода да го пие.Изпробвано е многократно при обриви и други кожни проблеми.Има невероятен ефект.

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 12:29 от Doli

# 11
  • Мнения: 1 274
Както казах..Още първия ден и изписаха три дни инжекции с Урбазон.Точно заради това,че не съм сигурна в диагнозата,не ги взехме.Взех само Зиртек.Тази сутрин личния лекар ми каза да я водя да и бият урбазона,но пак не отидох.Как да позволя,като няма точна диагноза,а само "вероятно,може би" И тръгват да лекуват,без ясна диагноза.
Какви други изследвания да пусна?

# 12
  • Мнения: 10 607
Хм... Защо така това СУЕ е завишено, наистина?

# 13
  • Мнения: 1 274
СУЕ показател за какво е? Инфекция,възпаление..

# 14
  • Мнения: 10 607
Бактериална инфекция, по принцип.

Общи условия

Активация на акаунт