Хипертрофичен белег

  • 252
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте Simple Smile
Нова съм и не открих такава тема затова отварям нова, за което се извинявам, ако има такава. Преди 3м си изгорих ръката с горещо олио (нелеп инцидент), ходих на превръзки през ден около 1месец. След това ми казаха сама да си я сваля и да мажа бебешко олио нищо повече, но аз не ги послушах тъй като изгарянето беше сериозно. Мазах се с мас и невен около месец, но не помогна и получих така наречения хипертрофичен белег, който сега е червено-лилав на цвят и леко надигнат. Отидох на кожен в Монтана и започнахме лечение с клобедерм, контрактубекс и след това преминахме на кловейт. Не виждам ефект от това затова ще ви помоля, ако може да ме насочите при някой специалист или някоя клиника в София. На 22г съм и не искам да ми остане ръката така. Sad Благодаря предварително 😇

# 1
  • Мнения: 1 281
Това е келоиден белег, ако не бъркам. Коригират се по-лесно от вдлъбнати. Премахва се с лазер натрупването заради свръхпроиздодтво на клетки, след това може да се коригира структурата на кожата до някаква степен, поинтересувайте се в някоя клиника.

# 2
  • Мнения: 3
Това е келоиден белег, ако не бъркам. Коригират се по-лесно от вдлъбнати. Премахва се с лазер натрупването заради свръхпроиздодтво на клетки, след това може да се коригира структурата на кожата до някаква степен, поинтересувайте се в някоя клиника.



Да, това е келоиден белег. Точно затова писах ако някой може да ме насочи към някоя клиника 😇

# 3
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 034
Привет, и аз съм с такъв белег, вече. Имах операция през април, и някъде през май разреза почна да набъбва и да се разтяга.
Живея и работя в София, прегледах отгоре, отгоре клиниките, уж третират келоиди, но малко съм скептична.
Видях, че и в болница Вита се занимават с корекции на такива белези, и мисля да ги прозвъня тях.

Общи условия

Активация на акаунт