Карлово, Калофер, Сопот, Клисура, Баня

  • 1 146
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Здравейте,
планирам 4-дневен престой в Карлово като отправна точка за другите градове през лятото.
Моля за препоръки за заведения за хранене, сладкарници, пекарни, паркове, леки маршрути за разходка, красиви и интересни места. Изобщо каквато и да е закачлива хрумка Simple Smile !
Благодаря !

# 1
  • Мнения: 471
Здравейте,
планирам 4-дневен престой в Карлово като отправна точка за другите градове през лятото.
Моля за препоръки за заведения за хранене, сладкарници, пекарни, паркове, леки маршрути за разходка, красиви и интересни места. Изобщо каквато и да е закачлива хрумка Simple Smile !
Благодаря !

Сладкарници в Карлово няма хубави, за съжаление.
Най-хубавите места за хранене са Едно Време и Хотел Алмонд. Може да се разходите нагоре към парк Водопада, откъдето започва пътека за местността Кръста, която разкрива страхотна гледка.
В Сопот може да се качите на лифта, там има и манастир. Там може да хапнете хубав сладолед. Нагоре има доста пътечки, една от тях води до Аневското кале.
Препоръчвам да посетите Шато Копса. Определено е много приятно място със страхотно вино.
В Калофер може да посетите местността Паниците за пикник. Не ви препоръчвам да се качвате нагоре в Балкана от там, освен ако не сте опитни планинари. Местността е много коварна.
Ако сте с кола, може да отидете на Беклемето, което се намира по средата на прохода Троян - Кърнаре. Гледкат е невероятна от там.

# 2
  • Мнения: 1 201
В Карлово има едно кафене Affogato, намира се под Къщата на Левски - предлагат разкошни десерти, веган и всякакви. Чак пък да няма хубава сладкарница. Преди време и в Жутeм имаше страхотни торти. За хапване Едно време всички го хвалят, зависи какво търсите.

# 3
  • Мнения: 471
В Карлово има едно кафене Affogato, намира се под Къщата на Левски - предлагат разкошни десерти, веган и всякакви. Чак пък да няма хубава сладкарница. Преди време и в Жутeм имаше страхотни торти. За хапване Едно време всички го хвалят, зависи какво търсите.

Жутема кое пък им е хубаво на тортите? Замразени и след това размразени, сложени на витрината? Пълни с маргарин и растителна сметана. Всеки ходи там, просто защото няма къде другаде.
Всеки хвали Едно Време, защото те държат качество все още. В Ловния парк ли да ги пратим? Да се откажат от храната за цял живот след това.
Преди седмица такива гнусни свински уши ми сервираха, направо ми се отяде.
Пропуснах да спомена и ресторант Къщата до Манастира в Сопот. Също много добре готвят.

# 4
  • Мнения: 1 201
Докато бях студентка съм работила в Жутем и по скоро в сладкарският цех и нямаше такива истории, ако сега качеството е паднало - приемам критиката. В Едно време не знам зависи ли от готвача, но няколко пъти са ми сервирали полуфабрикати. В Къщата в Сопот наистина готвят вкусно, там пък рядко сме уцелвали свободни места.
За Ловен парк нямам мнение, защото не съм стъпвала там от години.

# 5
  • Мнения: 471
Жутем като отвориха в началото, наистина бяха много добри. Последните години за мен нямат нищо общо като качество с началото. Ядеш и ти бие яко на маргарин.
За мен добра сладкарница е място, в което си правят сами десертите и е нещо по-различно от торите тип Неделя.
Иначе да, Афогадо имат хубави веган десерти, ако човек си пада по това.

# 6
  • Мнения: 263
Здравейте,
планирам 4-дневен престой в Карлово като отправна точка за другите градове през лятото.
Моля за препоръки за заведения за хранене, сладкарници, пекарни, паркове, леки маршрути за разходка, красиви и интересни места. Изобщо каквато и да е закачлива хрумка Simple Smile !
Благодаря !
Здравейте,
Вчера се върнахме от подобен маршрут. Ние тръгнахме от София и първо се качихме на Беклемето/към 11ч. в събота едва намерихме място за паркиране/. След това лифта Сопот и манастир Св. Спас до него. Късно обядвахме в Карлово в Едно време и отидохме до водопад Сучурум/до ВЕЦ Карлово/. Вечерта отседнахме в Калофер в бунгала Дара в гората точно до Еко пътека Бялата река /пътеката не е много лесна, но гледките са прекрасни/. В неделя се отбихме в Копривщица като обядвахме в Дядо Либен/точно на централната улица/.
Очаровани сме от всички места, които посетихме и изкарахме прекрасни два дни.
Дано намерите нещо интересно от нашия избор!

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 13:02 от pipinik

# 7
  • Мнения: 2
Темата е стара, но ще споделя и нашия опит от пътуването ни из Подбалкана и нощувките в Карлово, за да съм полезна с по-актуално инфо. Решихме да нощуваме в Карлово 3 дни, като това ни беше отправна точка за Сопот, Калофер и Копривщица. Запазихме си в този апартамент за гости и останахме много доволни като цена/качество - апартамент “Ина” -
https://pochivka.bg/apartament-za-noshtuvki-ina-o59261

Бяхме с двамата ни юнаци на 7 и 10 години, така че апартамента според мен е повече от добър за семейство с деца. Разложен е близо до Стария град и центъра, откъдето се минава и за водопад Сучурум. Сопот и Калофер са изключително близо, а Копривщица е на час път с кола.
Като цяло Карлово е в центъра на България и наистина е много удобен за отправна точка към други туристически дестинации. Надявам се да съм била полезна!

Общи условия

Активация на акаунт