Функционалност и сигурност в дома – помислете преди ремонта!

  • 1 138
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Най-накрая сме готови с досадния и изтощителен ремонт и изведнъж… кабели навсякъде, телефонът се зарежда в другата стая, защото контактите не стигат или „ще изкъртим само един малък канал тук, за да добавим управлението на щорите, няма да си личи“.
А същевременно гамите ключове и контакти от Schneider Electric предлагат толкова много възможности.



Ще се учудите колко много практични функции за дома може да добавите в обикновена рамка за ключ на стената с последната серия нова UNICA – от девиаторен или сериен ключ през всякакви розетки до USB или C зарядно. Ключът за щори изисква само да се сетите и да го предвидите предварително. Същото важи и за нощната лампа до леглото, в комплект с която получавате и вход за зарядно в същата малка стилна рамка на стената. ФМ радио, функции за хотела и офиса като ключ карта и паник бутон, програмируем седмичен термостат и още, и още…

Помислете навреме колко контакта ще ви трябват и сложете няколко повече – винаги се оказват полезни. Огледайте помещенията и предвидете всички точки, от които искате да управлявате осветлението в тях, така че да сложите точните ключове.

Към новата UNICA и напълно съвместима с нея е и гамата продукти Unica System +. Повечето от тях са подходящи за бизнеса, но покрай домашните офиси и стаите кабинети все по-често започнахме да се замисляме за подови кутии или модули за бюро или за най-удобната джаджа – безжичното зарядно, монтирано в плота на самото бюро.



Разкажете ни за някои от гафовете си по време на ремонт – какво пропуснахте и допълвахте впоследствие, но и за малките победи – с кое се справихте като истински професионалист!

Понякога партньорът е против или не разбира докрай, споделете ни за малките настойчиви спорове и добрите решения, които се раждат от тях, за да стане домът едно по-добро място за живеене! С нетърпение очакваме вашите истории!

Последна редакция: пн, 25 юли 2022, 10:12 от Жaклин

# 1
  • при него
  • Мнения: 1 232
Не знам дали е хитринка, но според мен е необходимост:
Скрит текст:
Защити на всички електроуреди. Понеже някои от електроуредите са вградени и малко бяхме оплели графика кое след кое, спешно ги издирвахме защитите. Примерно, тази която е зад микровълновата, трябваше да влезе там преди да се монтира микровълновата, както и тази, която е зад съдомиялната. Не ги бяхме купили, та търчахме спешно. Но сега сме спокойни за уредите.
Драми имаше много, но една ще си помним като епична.
Скрит текст:
След като направихме стените на тоалетната с Венецианска мазилка, от другата страна на стената трябваше да се монтира голяма гардеробна конструкция. От друга страна на стената е коридор. Въпросната стена е около 8 см. При пробиване, минахме през стената от коридора в тоалетната и в резултат на това, от стената на тоалетната се откърти парче от чисто новата мазилка, което на всичкото отгоре падна в отвора на тоалетната чиния.... (Не правете това у дома)
Рисково-ремонтни:
Скрит текст:
Лепене на тапети зад вече монтиран климатик... как?... ами идват монтажниците, за да монтират друг климатик...но, посрещаме ги с нашата идея. След настоятелно професионален спор от тяхна страна, успяваме да ги убедим. Свалят съществуващия климатик и го подпират на... ще видите... с мъжа ми скоростно сваляме 2 дължини от старите тапети и скоростно лепим новите. След това климатика бива грижовно върнат на мястото му

# 2
  • Мнения: 39 450
Преди две години реших, че е крайно време да претапицираме дивана. Цената на услугата беше колкото нов диван от същия модел, но ние искахме нашия да се подсили и да се застраховаме, че ще бъде по- качествен от нов( защото всички знаем, че днешните стоки са със съмнително качество). Дълго избирахме цвят на дамаската, купихме подходящи столове, декорации и се надявахме на "уау" ефекта след завършване на мисията. Е, издавам ви, че черна дамаска е супер неподходяща за диван. Тя изглежда мръсна от всяко едно боклуче, ежедневен прах и задържа бели следи от ....примерно боси крака. Не мога да я търпя.

# 3
  • Мнения: 29 531
В никакъв случай тъмни мебели. Всяка прашинка отгоре свети като с фенер....

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 400
Поръчахме врати, когато подът все още не беше готов. После се наложи да ги скъсим

# 5
  • София
  • Мнения: 6 167
Мивка в банята от цветно стъкло- голяяяма грешка.

# 6
  • Мнения: 417
Махане на каса в панелно жилище най голямата грешка  Simple Smile
Сложихме си контакта зад спалнята и няма как да се използва дори и с разклонител.
Заради бебе сложихме плафон на стената , уж за по лесно хранене вечер е никога не е ползван освен за  слушане на зайченцето бяло 😅

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 6 641
Гафове по време на ремонт - колкото искаш Joy
От това, че избрах кофти качество контакти първоначално, до грешка в рисуването на стената в едната детска Joy
Контактите, които си избрах, се оказаха ужасни - нямаше такъв, който да не се "изтръгна" от стената. В последствие поетапно започнахме подмяната им.
Друга грешка, която допуснахме е разликата в нивата между коридора и трапезарията - компенсирахме с преходна лайсна, но определено е нещо, което ме дразни.
Още нещо, което отчитам като огромна и непоправима грешка е това, че не предвидихме сифон в пералното помещение! Дано не се налага!

Смея да твърдя, че вече сме професионалисти в измислянето и правенето на мебели Simple Smile Успяваме, да оползотворим всяка една чупка и дупчица Simple Smile

Нещо, за което се карахме е броят на контактите в кухнята Joy Аз исках 22, мъж ми твърдеше, че са твърде много. В крайна сметка това е бройката, но пак не са достатъчни Rolling Eyes

# 8
  • при него
  • Мнения: 1 232
Мъниче, това с 22-та контакта ми е много интересно. Предполагам в повечето от тях са постоянно включени уреди, като печка, хладилник, кафе машина. В този смисъл , колко са контактите, които са за инцидентно ползване ( ако мога така да го нарека)?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 6 641
2 имам до котлоните, в които включвам най-често пасатора Simple Smile
По един свободен имам в краищата на плота.

# 10
  • Мнения: 5 386
Купих сребриста врата с красива форма на стъклените прозорчета, нещо като дърво с клони - стилизирано.   И ес.ок, но ...  при монтиране се оказа по-тясна от нужното и от дадените размери, сега, има луфт и всичко се чува,все едно вратата не е плътно затворена.

   Детето искаше синя стая, момиче е. Купихме латекс и бурканче оцветител.....сипвахме, стои бледо, пак сипвахме - бледо.....Накрая, като боядисахме и изсъхна, разбрахме, че синьото е наситено, нетъмно, но уморява очите, напряга и действа на психиката. И информация по цветознание има в интернет, но....сгафихме. Синият цвят е рисков.
Преместихме детето в друга стая - люляк стени, бели мебели и това е. Синята стая още я има, но аз не я ползвам.

# 11
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Реших, че ще правя всичко поетапно и когато ме питаха искам ли да местим контакти, казах не...в момента три броя се паднаха точно над печката:(  А там където евентуално ще е МВ май няма контакт.

# 12
  • Matera Italy
  • Мнения: 67
В интериора избягвам черни контакти/ключове и акценти, не търся контрасти, а естествено преливане на цветовете. Гафове при ремонти много, като грешка отчитам дървения паркет в детска стая, бързо се захаби, лаковото покритие не издържа много или поне ние не намерихме дълготраен лак.

# 13
  • Мнения: 134
Преди месец лепих тапети в хола и обърках посоката на няколко от тях та се наложи да купувам нова ролка.

Общи условия

Активация на акаунт