Боледуване на децата ни - тема 68

  • 77 361
  • 2 592
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 989
Аз изобщо не пуснах сина ми на ДГ. Тръгна на 4г. Съвсем умишлено го отложих, защото не бях карала нито варицела, нито цитомегаловирус, а те са опасни за бременни, както и за малки бебета. Изчаках дъщеря ми да стане на 7м. и го записах в един малък център с общо 6 деца. Веднага се разболя, зарази и малката. Тогава тя пи първия си АБ, въпреки че я кърмих (пиша го за тези, които вярват, че кърмата е панацея). Сега синът ми ходи на ДГ и двамата са вечно болни. Аз бих спряла детето, ако не попада във възрастта на задължителна предучилищна, докато бебето не стане поне на 7-8 месеца.

# 61
  • Мнения: 2 352
Аз изобщо не съм спирала дъщеря ми от ясла. За 5месеца тя изкара няколко хреми, нищо сериозно. Бебето се зарази веднъж и изкара и той за около седмица хрема. Изобщо не съм ги ограничавала и разделя. Нито съм ползвала маски. Няма как да ги предпазя от всичко. Ако не е от яслата, то от площадката ще лепне нещо.

# 62
  • Мнения: 140
Сребърна вода ползваме цялото семейство. Децата от 6-тия месец или с пипета или слагам в шишенце от капки с разпръсквател за по- лесно.
Спрях дъщеря ми 1 седмица преди и месец след като се роди малкия. После плъзнаха скарлатини из градината и пак я спрях. Разделях ги като се разболееше, бебето беше наказано в другата стая, а ако имате баба наблизо на която можете да разчитате при нужда си е по- добре да ходи.

# 63
  • Мнения: 949
Моите деца имат 5г разлика. Работя в детска градина и от втория месец на бременността излязох в болничен, понеже имахме в 6гр скарлатина, аз съм музикална и ги обикалям всичките. Спрях дъщеря ми от градина още тогава, пусках я рядко, защото тя е изключително болнаво дете и предпочетох да си я гледам здрава вкъщи, а не болна вкъщи.
След като се роди бебето (вече на 3г), отново не я пусках. Причината не беше, че може да зарази бебето, а това, че боледуванията на каката протичат с всички екстри и реших да си го спестя максимално. И като казвам всички екстри имам предвид инхалации с кортикостероиди поне месец, че и повече, температури, зелени сополи, които влачи с месеци и тн.
Боледуванията се разредиха, после хвана и ковид и някак бебето израстна между другото, а каката май укрепна или просто порасна.
Аз съм от родителите, които при всяка възможност си оставят детето вкъщи, особено лятото. Може би защото съм и от двете страни. За мен е безумие да виждам групи с по 33-35деца в 30кв стая, но има много майки, които са си вкъщи и си ги водят. Не ги упреквам, просто не ги разбирам.

# 64
  • Мнения: 1 318
Аз нямам две деца, но си спрях детето от градина лятото. Септември започва втора група, аз ще работя, така че само се моля да не се разболява пак на втория ден и да си стоим по две седмици вкъщи. Не знам какъв точно е проблема с тия ясли и градини, имам чувството, че нарочно ги разболяват там. Два месеца почти не е на градина, не сме я затворили вкъщи, на площадки ходи, играе с децата, на плаж и т.н., всичко си е окей.
За сребърната вода да кажа и аз - такива с пипети не ползвам, но мога да похваля спрея Скалер силвър, чудесна работа върши. Силвъртус спрей също е ефективен, но аз лично не го препоръчвам, отвратителен е, толкова силно ментолов, щипе. Бяха го изписали на дъщеря ми, пищеше всеки път след впръскване и накрая спрях да я мъча.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 719
Силвъртус може да е всичко, но не и ментолов. Щипе, защото има прополис, а не ментол. При нас помага много, особено голям фен съм на спрея за гърло.

# 66
  • Мнения: X
+1 за Силвъртус, облекчава го, но и той позволява в общи линии да му пръскам почти всичко.

# 67
  • Мнения: 949
Applegarden, може и да ги разболяват умишлено на места, видяла съм много неща и съм склонна да вярвам. Но според мен една от причините както споменах е големият брой деца и малката квадратура, която обитават. Да не говорим, че децата в детската градина имат почти нулева хигиена - кой кихнал в ръка, опипал половината моливи, друг и той взел молив, бръкнал си в устата или в носа и те така по верижката.
Още мога да кажа - излизат на площадката с едно шише вода и 5 чашки. Сещай се колко деца пият от една чаша. Не навсякъде е така, разбира се, но се случва и това.
Като добавим и ниския филтър и как всяко второ е с алергична кашлица и градински сопол и картинката е пълна.
И преди съм споменавала - за едно дете е просто сопол че, за моето е било брутални бронхоспазми и сума ти кортикостероиди. Но всеки гледа от собствената си камбанария.

# 68
  • Мнения: 7 275
Аз съм + тест от аптеката утре ще се тестваме двете в лаборатория,вече нз кой кого е заразил.
Мислех,че нейното е просто настинка от плажа,но едва ли

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 931
То всъщност домашния тест може да е фалшиво отрицателен, но не и фалшиво положителен. В смисъл - ако е положителен, значи сте си с корона вирус със сигурност.
Ако единият е + , почти сигурно е, че ако и другият е болен, то и той е +. Просто мн лесно се предава вируса.
Ние нали също бяхме болни последната седмица, мм оше се влачи, та се тествахме и двамата и сме отрицателни. Нещо друго сме лепнали от малката .

# 70
  • Мнения: 3 288
Аз съм + тест от аптеката утре ще се тестваме двете в лаборатория,вече нз кой кого е заразил.
Мислех,че нейното е просто настинка от плажа,но едва ли
ако излезете положителни е 10 дни карантината от датата на теста, независимо от кога имате симптоми. Бързо оздравяване! Аз лично препоръчвам да се обадите и в градината, за да знаят и да спестите на някоя майка притеснението, какво му е на детето, ако вдигне температура.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 557
Благодаря за споделеното относно сребърната вода. Аз преди години я използвах, но не видях впечатляващ ефект. Сега пак ще започна, като заместител на Степимар и Фитаназал, които използвям ежеднемно с цел дезинфекция ако е легнал някъде нещо през деня.

# 72
  • Мнения: X
Mimi, леко да минава!

# 73
  • Мнения: 3 124
Мими, вие не го ли карахте вече?
Дано бързо мине, доста изтормозващо е и затова детето е било така омърлушено, ти имаш ли симптоми

# 74
  • Германия
  • Мнения: 3 458
Ние сме в спешното, малкия падна от леглото и е с леко мозъчно сътресение. Започна да повръща почти веднага и дойдохме да го видят. Ще останем в отделението поне до следобед за да е под наблюдение 😭

Общи условия

Активация на акаунт