СНБМ - инициативи - 2 част

  • 28 510
  • 736
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 068
 Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 08:53 от renci

# 31
  • Мнения: 934
Момичета, имаме резервация за ресторант "Тукан" (до х-л Хемус) за 16.12.06 г. от 13:00 ч.
ОООООО йееее ша пием бира и ша са клюкариме на воля. Този път без кола съм да знаете, да си смукна доволно количество бира.

# 32
  • Мнения: 2 070
Момичета, имаме резервация за ресторант "Тукан" (до х-л Хемус) за 16.12.06 г. от 13:00 ч.
ОООООО йееее ша пием бира и ша са клюкариме на воля. Този път без кола съм да знаете, да си смукна доволно количество бира.

Аз не знам дали ще съм в Сф по това време, ще направя всичко възможно да дойда.

Понеже има предложенията за сайт, а се разговорихте и за клип си пускам пак мойто предложение от старата тема. Малко по-глобална е гледната точка и пак уточнявам, че не става дума за проект, а по принцип ако някой реши да финансира подобно нещо. Изброила съм кадрите, които си представям, сменящи се набързо и подходящи по-скоро за два клипа.

Цитат

- майка с количка се опитва да се качи на тротоар безуспешно, принудена е да върви по шосето и да заобикаля спрените коли, а тези които се движат по шосето минават на косъм от нея и бебето /с мръсна газ/... Или - докопва се до тротоар, но в последния момент я изпреварва кола и заема голяма част от пространството и жената е принудена да се върне или заобиколи
- щастливи деца играят на детска площадка, чува се смях, някой се катери на дърво...окачва флагче или "простира пране". На другият ден мястото е заградено и разкопано...Дървото стои отсечено наблизо или се вижда как мрачни работници го качват на камион...Децата са учудени и разочаровани, поглеждат към надпис / В близък план табелка/ - "строителен обект - бензиностанция"...
- притеснена майка с количка на близнаци чака тролея/трамвая/автобуса /аз се чудя има ли такива ентусиастки и дали е реална ситуация/... Минават един, два - не успява да се качи, защото е претъпкано... На третия ученици или възрастни хора /в тях ми е надеждата или съм много наивна/ слизат и и помагат да се качи и остават да чакат следващия рейс. /може и без щастливия край, да я оставимда си чака..ух
- детски клуб/сграда на квартално читалище/црд/куклен театър - /каквото сметнем за най-заплашено/ - излизат усмихнати родители и деца, или две момиченца с пачки на балерини или карнавално облечени смеещи се личица и палячовци /клиширано ли е   /. При следващо идване - надпис - "сградата е реституирана, читалището е закрито", или подобен...
/пример - преди няколко години някой див кмет или не знам кой там в Плевен реши, че трябва да връща сградата на кукления театър /прекрасна като малък замък с куличка/ на Евангелистката църква /една от всичките/...//
- кадър /действителен/ на сграда, използвана в миналото за ясла или градина, а сега за склад, административна сграда или подобно.. /идеята - възрастните са се настанили навсякъде, няма място за децата/
- не знам има ли още Сънчо - детски очички, вперени в телевизора - гледат рекламите /на бърз кадър, потропващи крачета... започват новините и въпрос - "мамо, а Сънчо?", майката го милва по главичката, въздиша, вдига рамене /Салай псува   / и го подканя да си изпие млякото   /понеже съм засичала все пак някакъв орязан вариант на сънчо, но не знам всяка вечер ли е - може да се измисли нещо, че да се покаже колко  е кратък..не знам. Идеята - и в тв пространството мястото "за децата" е все по-малко и орязано.
- момченце и момиченце на плажа, строят замък, събират миди и ръпани, грижливо увиват във вестник това и разни други морски съкровища, прибират го в кутиика и го заравят в изкопана в дъното на плажа дупка.. Кадър на широк плаж, няколко палатки, огън.... На следващата година децата с нетърпение очакват да изровят съкровището си... На "тяхното" място обаче е израстнал хотел...нещо такова
Може да се помисли и за други "превзети" от възрастните места на децата...

Накрая надпис или някой казва нещо от рода на         Да направим място на/за децата..
                                                                                         Да оставим място на/за децата...

Може един три минутен клип или два три по полвин или една минута - защото да оставим и да направим все пак са вде различни неща и всеки от изброените кадри влиза или в едното или в другото,тоест може да се разделят в две клипчета...

                           

# 33
  • Мнения: 1 671
Момичета, аз съм режисьор по професия, въпреки че в момента съм в майчинство и не се занимавам активно с това мога да опитам да измисля нещо за клипа. Освен това мога да напиша необходимите неща освен сценария, а това са-синопсис, календарно постановъчен план, работна книга на клипа и разни такива. Върти ми се една идея в главата, но ще ви я напиша като ми се избистри. Иска ми се да е нещо по-нестандартно и оригинално, а не традиционните катастрофи и разни такива.

Коала, ти в София ли ще бъдеш за базара бе душо?

Ренци,  имам намерение да ида за срещата с момичетата, а ако успея да ида по-рано, може и през НДК за базара да мина Laughing

Моите уважения, нищо лично, ама директно си агитирам против тоя вариант на Кравичка дето последно гласувате за него, тотално погребално излъчване ми има и като изпълнение не е професионален.
...

Дес, моите уважения, нищо лично Wink, обаче на мен пък черният сайт на Летящата най-много ме кефи. Не съм виждала нищо подобно, оригинален и нестандартен е, дори и черният цвят не ме притеснява особено, и не ми навява погребални асоциации, а асоциация за сериозност.

Разбира се, тук нали обсъждаме визия, все пак. Черното от фона може да се промени, но не искам да се махат черно-белите снимки. В тях е разковничето на оригиналността.

А относно професионалността - колкото аз, толкова и ти разбираме от направа на сайтове Mr. Green. Затова аз избирам експресията и впечатлението, което оставя у мен, а не се изказвам за професионалността му.

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 20:46 от Коала

# 34
  • Мнения: 3 336
Кали идеите ти ми харесват. Може да станат 3 или повече отделни клипа като тези за болните деца с Бербатов. А коли, бастуни и тн. все ще се намерят. А ако снимаме на ул. Гогол и от коли няма да имаме нужда, само от баба, бебе и инвалид Mr. Green
 В случая МВР и аз не вярвам да ни финансират, но ако имаме подкрепата им предполагам по-лесно ще се навие някоя фондация да ни финансира.  Ще помисля по въпроса.нищо, че мисленето не стихията ми
 


  Я без такива приказки, ааааа ма ха !:naughty:  Ради, като се снима клип всичко трябва да си е наше - на хора, които са съгласни да им се снимат колите или каквото там друго ще се снима, защото може по средата на снимките да дойде разярен собственик и да извади някое чифте Laughing Наси вече има опит и знае как изгледжа отблизо Rolling Eyes

Иначе скромното ми мнение е, че трябва най-напред с КАТ да се говори, а общината ни трябва дотолкова, че да получим разрешение както за улица за снимане /по възможност без пари, защото иначе са страшни суми ooooh! /, така и за зелена светлина за инициативата ни, това по градове. Така смятам.

Няма как да се снима на която и да е улица без разрешение от съответната община, защото може някой възмутен гражданин да сигнализира и да осуети снимачния процес.

Когато и ако сметнете за нужно, ще поискам от шефа ми примерен бюджет, с който да можем да поискаме финансиране и съдействие. Но първо трябва да уточним кого искаме да включим в инициативата и откъде може да дойдат парите. Също и по коя телевизия ще се излъчва и да се тръгне оттам с преговорите, за да е ясно дали излъчването ще ни струва пари или ще ни подкрепят в начинанието безплатно /което малко не ми се вярва  newsm78 / Всъщност  ние тук с Деси и Ради си говорим з аклипове, но не разбрах мнението на останалите момичета newsm78

# 35
  • Мнения: 1 671
Цитат
Всъщност  ние тук с Деси и Ради си говорим за клипове, но не разбрах мнението на останалите момичета 


Идеята си е добра, обаче нали първо трябва да я защитим като проект, ако ще го правим, и да получим финансирането. А сега, като говорим вече за снимки и т.н, малко рибата в морето, а тиганът на котлона става Laughing

Кали, не е лошо да имаме някакъв базов разчет колко най-евтино би ни струвало заснемането на подобен клип, просто за да знаем дали изобщо да се захващаме с подобна инициатива.

# 36
  • Мнения: 2 070
[
Моите уважения, нищо лично, ама директно си агитирам против тоя вариант на Кравичка дето последно гласувате за него, тотално погребално излъчване ми има и като изпълнение не е професионален.
...

Дес, моите уважения, нищо лично Wink, обаче на мен пък черният сайт на Летящата най-много ме кефи. Не съм виждала нищо подобно, оригинален и нестандартен е, дори и черният цвят не ме притеснява особено, и не ми навява погребални асоциации, а асоциация за сериозност.

Разбира се, тук нали обсъждаме визия, все пак. Черното от фона може да се промени, но не искам да се махат черно-белите снимки. В тях е разковничето на оригиналността.

А относно професионалността - колкото аз, толкова и ти разбираме от направа на сайтове Mr. Green. Затова аз избирам експресията и впечатлението, което оставя у мен, а не се изказвам за професионалността му.

Не знам как да го кажа, че да ме разберете. Гласуваме за структура и цвят, а не за снимки. А на вас ви харесса това предложение именно заради снимките. Първо - това е художествена фотография, има си автор и не се знае може ли да я използваме ей така просто... /не че някой ще тръгне да се занимава с нас за права, но има теоретична вероятност/. Второ - доколкото си спомням на събирането в Пица Хът решихме снимки на нашите деца, на български деца, да са по сайта. Трето - снимките са много хубави, но по никакъв начин не се връзват с идеята на сдружението, повече биха били подходящи за нещо свързано със закрила на детето. Освен това ,ако тези снимки са на заглавна страница няма да се връзват с нито една снимка на наши деца, нито пък с одобреното лого. четвърто - решихме да има снимки на деца на различни възрасти и от двата пола, тези са само на бебета. Пето - всички изброени от мен и Влади неща. Оранжево и черно е крайно мрачна комбинация, дори да е нестарндартно предложението /не виждам с какво/ не е добре изпълнено.

И подобна хубава художествена фотография не се връзва с това, което правим...

# 37
  • Мнения: 2 070
Кали, много са сладки малките на тая снимка, диванета. Прати я в албумчето, щура е.
Аз продължавам да твърдя, че клиповете не може да ги предлагаме за проект поне по тези линкове, не виждам да влизат много в изискванията. Може да търсим отделно финансиране за тях. Мгат да бъдат част от някаква сериозна кампания, от която и ние да сме част.   bouquet

# 38
  • Мнения: 2 534
Моите уважения, нищо лично, ама директно си агитирам против тоя вариант на Кравичка дето последно гласувате за него, тотално погребално излъчване ми има ... а пък въпросното си е направо вещерско.
Подкрепям , не ми харесва този вариант
Ресторанта добре , а кога ще ходим на базара в НДК на ДБМ , преди или след

# 39
  • Мнения: 4 978
Момичета,

Днес в НДК е учредителното събрание на ГЕРБ (като политическа партия).
Познайте кой видях (по ТВ-то).... г-жа Фандъкова. Интересно, да видим каква позиция ще има.
А и кой ще бъде лидера на партията.



Ресторанта добре , а кога ще ходим на базара в НДК на ДБМ , преди или след

предлагам преди това, към 10-11 ч.


За клиповете - мнението ми съвпада 100% с написаното от Коала.
Дайте да изчетем линковете, които дадоха Деси и Кали, и на срещата да обсъдим вариантите, да се спрем на един (или няколко) и да действаме.

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 11:46 от LadyAutumn

# 40
  • Мнения: 4 978
Момичета, давам ви линк към темата в близнашкия за делото, защото има интересна информация, която касае всички ни, вижте схемата за детските в Австрия, ще ви падне шапката  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143134.new#new

Кали,

На мен ми дадоха това инфо за Австрия  newsm78

Май4инството е 2 години по zакон и 2 години можеШ да си стоиШ в кьЩи при детето.До навьрШването на 2.5 години на детето имаШ право на детски пари и да работиШ паралелно с това,които са около 15 евро на ден цели 2.5 години от самото раждане.Това са около 470 евро на месец.НО zависи дали си работила преди това,дали си студентка,дали мьжа ти има доходи и тн..
Отделно се дават на месец около 160 евро (детски) до навьрШване на 27 години на детето (т.е.докато zавьрШи следване).Ако zапо4не на 18 работа ги спират теzи 150 евро.

При блиzнаци се иzплаЩа майчинство само zа 1 дете.Т.е. теzи 470 евро са само zа едното дете.А другите 160 (детските) се удвояват.Т.е. на месец идват 470 плйус 320 обЩо zа двете деца.
Няма много сметка да имаШ блиzнаци.. Laughing


Детските надбавки от 160 евро се увели4ават годиШно,но много ниЩожно...до кьм 27 година са около 200 евро.

Няма раzлика в сумата,освен надбавките.След 3то дете теzи 160 стават около 200.
Т.е. 1 дете вzима 160.второ дете вzима 180,трето дете около 180.4етвьрто дете 200 и тн.Ама и раzходите по толкова деца са многоооо...

Не полу4ават вси4ки деца.Такива на туристи,които се опитват да "намажат" не става.Но по принцип всеки редовен гражданин тук има право на май4инство и детски.


В данните на Eurostat пък пише, че Австрийската система на майчинство и детски надбавки е най-либералната в съюза....

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 12:55 от LadyAutumn

# 41
  • Мнения: 1 671
[
Моите уважения, нищо лично, ама директно си агитирам против тоя вариант на Кравичка дето последно гласувате за него, тотално погребално излъчване ми има и като изпълнение не е професионален.
...

Дес, моите уважения, нищо лично Wink, обаче на мен пък черният сайт на Летящата най-много ме кефи. Не съм виждала нищо подобно, оригинален и нестандартен е, дори и черният цвят не ме притеснява особено, и не ми навява погребални асоциации, а асоциация за сериозност.

Разбира се, тук нали обсъждаме визия, все пак. Черното от фона може да се промени, но не искам да се махат черно-белите снимки. В тях е разковничето на оригиналността.

А относно професионалността - колкото аз, толкова и ти разбираме от направа на сайтове Mr. Green. Затова аз избирам експресията и впечатлението, което оставя у мен, а не се изказвам за професионалността му.

Не знам как да го кажа, че да ме разберете. Гласуваме за структура и цвят, а не за снимки. А на вас ви харесса това предложение именно заради снимките. Първо - това е художествена фотография, има си автор и не се знае може ли да я използваме ей така просто... /не че някой ще тръгне да се занимава с нас за права, но има теоретична вероятност/. Второ - доколкото си спомням на събирането в Пица Хът решихме снимки на нашите деца, на български деца, да са по сайта. Трето - снимките са много хубави, но по никакъв начин не се връзват с идеята на сдружението, повече биха били подходящи за нещо свързано със закрила на детето. Освен това ,ако тези снимки са на заглавна страница няма да се връзват с нито една снимка на наши деца, нито пък с одобреното лого. четвърто - решихме да има снимки на деца на различни възрасти и от двата пола, тези са само на бебета. Пето - всички изброени от мен и Влади неща. Оранжево и черно е крайно мрачна комбинация, дори да е нестарндартно предложението /не виждам с какво/ не е добре изпълнено.

И подобна хубава художествена фотография не се връзва с това, което правим...

Гласуваме за структура и цвят - именно структурата и нестандартното внушение на черно-бялата фотография във варианта на Летящата ми допадат.

Гласуваме - това е най-важното обаче. Ай стига пропаганда, стига пуйки и бири  Mr. Green, просто си казвам за какво гласувам.

Кали, нещо изпуснах нишката - все още ли имаш намерение да съдиш държавата за близнаците? От свое име, доколкото разбрах, или бъркам?  newsm78

# 42
  • Мнения: 2 534
Момичета , много има нужда от вас , ше се видм на 16 -ти
толкова далеч ми се струва
Раде ... много вероятно е да се причисля към твоя отбор миличка ... ще се борим заедно за правата на ...

# 43
  • Мнения: 4 978
Момичета , много има нужда от вас , ше се видм на 16 -ти
толкова далеч ми се струва
Раде ... много вероятно е да се причисля към твоя отбор миличка ... ще се борим заедно за правата на ...

Жени, миличка, какво се е случило?
Няма нужда от чакане до 16-ти, казвай от какво има нужда, да помагаме!

# 44
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Момичета, имаме резервация за ресторант "Тукан" (до х-л Хемус) за 16.12.06 г. от 13:00 ч.
ОООООО йееее ша пием бира и ша са клюкариме на воля. Този път без кола съм да знаете, да си смукна доволно количество бира.

Аз не знам дали ще съм в Сф по това време, ще направя всичко възможно да дойда.

Понеже има предложенията за сайт, а се разговорихте и за клип си пускам пак мойто предложение от старата тема. Малко по-глобална е гледната точка и пак уточнявам, че не става дума за проект, а по принцип ако някой реши да финансира подобно нещо. Изброила съм кадрите, които си представям, сменящи се набързо и подходящи по-скоро за два клипа.

Цитат

- майка с количка се опитва да се качи на тротоар безуспешно, принудена е да върви по шосето и да заобикаля спрените коли, а тези които се движат по шосето минават на косъм от нея и бебето /с мръсна газ/... Или - докопва се до тротоар, но в последния момент я изпреварва кола и заема голяма част от пространството и жената е принудена да се върне или заобиколи
- щастливи деца играят на детска площадка, чува се смях, някой се катери на дърво...окачва флагче или "простира пране". На другият ден мястото е заградено и разкопано...Дървото стои отсечено наблизо или се вижда как мрачни работници го качват на камион...Децата са учудени и разочаровани, поглеждат към надпис / В близък план табелка/ - "строителен обект - бензиностанция"...
- притеснена майка с количка на близнаци чака тролея/трамвая/автобуса /аз се чудя има ли такива ентусиастки и дали е реална ситуация/... Минават един, два - не успява да се качи, защото е претъпкано... На третия ученици или възрастни хора /в тях ми е надеждата или съм много наивна/ слизат и и помагат да се качи и остават да чакат следващия рейс. /може и без щастливия край, да я оставимда си чака..ух
- детски клуб/сграда на квартално читалище/црд/куклен театър - /каквото сметнем за най-заплашено/ - излизат усмихнати родители и деца, или две момиченца с пачки на балерини или карнавално облечени смеещи се личица и палячовци /клиширано ли е   /. При следващо идване - надпис - "сградата е реституирана, читалището е закрито", или подобен...
/пример - преди няколко години някой див кмет или не знам кой там в Плевен реши, че трябва да връща сградата на кукления театър /прекрасна като малък замък с куличка/ на Евангелистката църква /една от всичките/...//
- кадър /действителен/ на сграда, използвана в миналото за ясла или градина, а сега за склад, административна сграда или подобно.. /идеята - възрастните са се настанили навсякъде, няма място за децата/
- не знам има ли още Сънчо - детски очички, вперени в телевизора - гледат рекламите /на бърз кадър, потропващи крачета... започват новините и въпрос - "мамо, а Сънчо?", майката го милва по главичката, въздиша, вдига рамене /Салай псува   / и го подканя да си изпие млякото   /понеже съм засичала все пак някакъв орязан вариант на сънчо, но не знам всяка вечер ли е - може да се измисли нещо, че да се покаже колко  е кратък..не знам. Идеята - и в тв пространството мястото "за децата" е все по-малко и орязано.
- момченце и момиченце на плажа, строят замък, събират миди и ръпани, грижливо увиват във вестник това и разни други морски съкровища, прибират го в кутиика и го заравят в изкопана в дъното на плажа дупка.. Кадър на широк плаж, няколко палатки, огън.... На следващата година децата с нетърпение очакват да изровят съкровището си... На "тяхното" място обаче е израстнал хотел...нещо такова
Може да се помисли и за други "превзети" от възрастните места на децата...

Накрая надпис или някой казва нещо от рода на         Да направим място на/за децата..
                                                                                         Да оставим място на/за децата...

Може един три минутен клип или два три по полвин или една минута - защото да оставим и да направим все пак са вде различни неща и всеки от изброените кадри влиза или в едното или в другото,тоест може да се разделят в две клипчета...

                           

Дес идеите ти ми харесват, просто забравих да го напиша - извинявай за което  Embarassed  bouquet  Особено съм съгласна с лозунгите "Да направим място на/за децата.." и " Да оставим място на/за децата..."  Направи всичко възможно и ела на срещата. На живо по-лесно се обсъждат тези неща.
  Момичета много се радвам, че си имаме резервация! Тъкмо до тогава ще ми е свършила диетата и ще мога прилично да се освиня! Mr. Greenтази мисъл ще ме крепи в предстоящите тежки, гладни дни.



Общи условия

Активация на акаунт