тесен таз и раждане

  • 23 073
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 274
познавам две жени при които нормалното раждане беше почти невъзможно.Много крехки,слаби и с изключително тесен таз,но в крайна сметка и двете родиха нормално големи бебчета-около 3 500 по естествен път PeaceТака,че преди всичко е преценка на лекаря,но не е невъзможно Hug

Абсолютно вярно Peace . И аз съм с много , ама много тесен таз , а три нормални раждания имам . Като първото бебе беше почти 4кг. Така , че успех !!! Каквото докторите преценят !
П.С. Сега видях , че питате за размера . Ами аз и преди съм споменавала - при мен е 16см. Да , точно толкова . И не си мислете , че е мерен само с "пергел" . При моето раждане са ми "извадили" тазобедрените стави , след което съм стояла доста месеци в "каишки" и в резултат - частично сплескване на таза (не използвам мед. термини) и размера му , към днешна дата , след 3 деца е 16см. Това е положението .

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 19:05 от Djulichka

# 91
  • Мнения: 4 292
И аз съм с тесен таз и при мен до последно се смяташе, че ще родя със секцио. В крайна сметка стана така, че родих по нормален начин. Не беше лесно, определено. Не съжалявам обаче.
Все пак смятам, че това е рисково и трябва много внимателно да се наблюдава и преценя от лекарите.

# 92
  • Мнения: 42
Тази тема наистина е и винаги ще е актуална, защото в момента след около 20 - тина дни ми предстои раждане и ми препоръчват секцио заради тесен таз. Всички мами, които са споделили тук преживяванията се много ми помогнаха. След всичко прочетено мисля да не рискувам, защото някои ми дават съвети,че няма по - хубаво от нормалното раждане, но аз съм на мнение, че няма по- хубаво от това да родиш здраво бебе и това е най- важното!

# 93
  • София
  • Мнения: 44 120
radi81 - просто отиди на още 2-3 специалиста. ако всички са за секциото нека - но ако само един е за секцио, а другите за нормално - защо не....
тебе правиха ли ти ренген за да кажат че е тесен таза? колко е голямо бебето? как е застанало? освен таза има още доста фактори за това как ще протече едно раждане....а таза все пак в процеса на раждане се пораширява така да се каже Wink

Просто поискай още няколко мнения - освен ако не се радваш на решението да раждаш секцио и не държиш на всяка цена да е така....

# 94
  • Мнения: 1 371
Не знаех, че съм с тесен таз до започването на раждането на сина ми. Наложи се секцио по спешност. Ако знаех предварително, че така ще се стекат обстоятелствата, направо щях да си легна доброволно под ножа, а не да се дърпам и да си искам естественото раждане.

# 95
  • Мнения: 194
Не знаех, че съм с тесен таз до започването на раждането на сина ми. Наложи се секцио по спешност. Ако знаех предварително, че така ще се стекат обстоятелствата, направо щях да си легна доброволно под ножа, а не да се дърпам и да си искам естественото раждане.

Все едно аз съм го писала това Peace

# 96
  • Мнения: 2 376
Прави се рентгенова снимка на таза,мери се обиколката на главата на бебето и се преценя.

Как ренгенова снимка  Shocked

Всеки случай е индивидуален.

# 97
  • София
  • Мнения: 44 120
Прави се рентгенова снимка на таза,мери се обиколката на главата на бебето и се преценя.

Как ренгенова снимка  Shocked

Всеки случай е индивидуален.

Понеже от значение за раждането е единствено големината на малкия таз, който няма как да бъде измерен външно, единствения способ да бъде направено е именно ренгенова снимка. не е индивидуален случай - просто таз така се мери...това дето го мерят по консултациите с пергела нищо не показва реално...
а главата на бебето се мери с ехограф ест.....

# 98
  • Мнения: 2 376
Аз небременна не смеех да направя такова нещо, пък камо ли ако нося дете... И въобще има ли лекари които искат ренгенова снимка в такъв случай?
За индивидуален случай имах предвид - таза е голям или малък за конкретното бебе. Няма общо правило.

# 99
  • София
  • Мнения: 44 120
Много рядко....само ако има и нещо допълнително...иначе риска е неоправдан.
принципно може и с ехограф, но тогава резултатите пак не са особено точни....

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 18:13 от Angel_Dust

# 100
  • Мнения: 673
 До колкото съм запозната рентгеновите лъчи действат негативно на половите органи на бебето. Лекарите имат предвид това. При самото заснемане бебето почти не попада под това лъчение - снима се само част от главата му, която е постъпила вече в таза. На базата на тази рентгенова снимка се правят замервания на главичката и таза на майката. Просто няма по-точен начин да се установи дали тазът на майката е достатъчно широк ,за да премине главата на бебето. Освен това самото рентгеново лъчение е намалено да минимум.
  Тези въпроси можете да ги зададете и във форума за гинекологични консултации, където отговаря на въпроси и лекаря , който ме е снимал на рентген и в последствие -оперирал - Ивет Райчева.   bouquet
 Peace

# 101
  • Мнения: 42
Благодаря ви за отзивчивостта  bouquetДа ви кажа ще се посъветвам и с още един специалист, но по принцип не ми се рискува, даже и да съм  на границата. Страх ме е да не преживея и двата вида раждане - и нормално и секцио. Досега през цялата си бременност съм си мислела, че ще родя нормално, но не ме е страх и от операция. Както повечето мами казват- ЛЕСНО НЯМА!
Благодаря Ви

# 102
  • Мнения: 17
само жената знае колко много боли и с колко мъка идва на бял свят едно бебче.иска ми се мъжа да можеше да разжда..
и при мен се получи нещо такова..акушерката като ме преглежда за разкритие само каза:"малее,колко е тясно тук!"хваня тя един пергел,все едно бях в час по математика,измери ме и след това измериха главичката на бебето на ехограф.незнам какво и как са мерили,оставиха ме да родя нормално.по време на раждането молих ли се,ама молих ли се да ме срежат-ама Не!и сега,след 50 дена от раждането умирам от болки.бях обездвижена,болките поизчезнаха,но от два дена пак съм с тях.ходих на лекар и  казаха,4е е диастаза или лукация на симфизата,но никакво ле4ение не ми наложиха.сега тарся сама лек...ако можете помогнете!

# 103
  • Мнения: 7 947
Имах тесен таз и това беше единствената причина за секцио. Не съм правила рентген и не мисля, че трябва, дори напротив. вярвах на избраните лекари и по тяхна преценка родих секцио и не съжалявам, както и не се радвам. Така просто стана, само дето възстановяването е малко по-трудно от нормалното раждане.

# 104
  • София
  • Мнения: 44 120
И все пак - темата е от НОЕМВРИ 2008 newsm78 newsm78 newsm78 за чии точно сте я избутали на пред, като гледам мамата си е родила детето отдавна, отдавна Whistling

Общи условия

Активация на акаунт