Към майките на момиченца!

  • 2 000
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 504
Моля да ми простите ако разводнявам темата ви, но ми се видя малко неуместно да пускам тема нова за това, което ме вълнува...
Въпросът е в това, че момиченцето ми /през януари прави четири/ не ме пита нищо за разликите между половете newsm78 Знае, че момчетата имат пишка, но хич и не любопитства. Само веднъж, по своя инициатива й обяснявах, че те пишкат прави ,изслуша ме без повече въпроси. И това е. Нормално ли е да не я интересува? newsm78 

# 16
  • София
  • Мнения: 630
Добре е това, че сте говорили по темата.
Може да и се случи и по-късно, но все пак нека има време да се подготви, че и на нея и предстоят промени. Важно е да знае, че може спокойно да разговаря с теб и да не изпитва притеснение.

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Az смятам, че не е рано. По- добре да е подготвена.
Рано ми е още да мисля на мен затова, но си мисля, че точно около 9- 10 год. е най- подходящата възраст. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 819
Аз бих говорила и мисля,че всеки интелигентен родител Е ДЛЪЖЕН да подготви детето си за тези неща.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 552
Дъщеря ми е на 10г. висока е 1.50 и тежи 50кг. и да Ви кажа чесно очаквам всеки момент да ми се похвали за това.Тя е информирана отдавна ,но най подробно от миналата година , на 1.12. е световен ден за борба със спина и тя си дойде с презерватив в ръка.Имало в училище акция по повод това и големите ученици са ги  раздавали.После поговорихме на дълго и на широко и за "домашно "и дадох да чете "Книга за девойката" с уговорката, ако има въпроси да ме пита.И понеже навремето темата беше табу,моята майка нищо не ми беше обяснила,научих от съученички.Сега за всичко информирам децата си за да са подготвени,а не да учат всичко от улицата и да растат невежи.

# 20
  • Мнения: 306
и моята голяма дъщеря е на 10г. вече съм говорила с нея,че както скоростно се развиват знае ли се кога ще я изненада

# 21
  • Мнения: 61
Дъщеря ми е на осем и половина ,но съм и очяснила още преди повече от година за цикъл и превръзки. Даже скоро я забелязах ,че когато тръгне вечер към банята и е с голо дупе се срамува да не я види някой. Изчаках малко време /няколко дни / и един път докато се къпеше влязох  под предлог да и помогна да се изкъпе и видях ,че са  започнали да и никнат косъмчета . Казвам ви изпаднах в транс та тя е само на осем. Казах и че маже да и доите скоро а тя ми отговари "Спокойно мамо нали всички са така ,не се притеснявай".
Така,че не е рано поне аз така мисля,- по добре е да са запознати отколкото да научават такива неща навън и от приятели.

# 22
  • Мнения: 1 403
Мали какво ме 4ака  Laughing

# 23
  • Мнения: 2 109
малко встрани, но все пак...
миналата седмица една моя близка 13-годишна девойка много се успокои, като и дойде..... "ух, не съм бременна "  и се усмихна .....

та по темата:
говори и се подготвяй бързо за следващия разговор....
стискам палци.
и да кажеш как е минал разговора.

# 24
  • Мнения: 902
ами, моето моми4енце е прекалено малко за да мисля за тия неща сега, но нека ви кажа как направи майка ми... тя пъхна просто между книжките ми , които аз оби4ах да 4ета без аз да забележа една книжка за деца и  юно ши в която подробно и с картинки е обяснено кое какво е , за какво служи, какво е  секс, защо е приятно, но защо не бива да се прави с всеки и про4ие и про4ие,,мисля 4е бе ш една от книжките на Мари-Клод Дьолае , тя има доста на тема женското тяло, сексуалитет и про4ие,както и няколко разли4ни издания за деца в зависимост за деца на каква възраст става дума... Аз, естесвтвено я намерих и това доведе до разговора, от който вси4ки майки се страхуваме...
Това също ми се струва един подходящ метод...

# 25
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Здравейте момичета, ние в нашето семейство сме две сестри и си спомням много ясно когато на сестра ми която е по голяма с две години и дойде , тя небеше подготвена и изпадна в ужас ,то бяха крясъци и всичко от страх че нещо и е станало , а на мен като ми дойде по късно и бях подготвена тя дойде даже да ми честити .Сега развитието на децата е по напред и мисля че трябва да е подготвено детето, то си е направо голямо , леле и аз имам момиче и мен ме чака това, успех

# 26
  • Мнения: 4 737
Аз още миналата седмица говорих с малката момичета.Подсмихна се детето, каза добре мамо ако се случи в училище ще ти се обадя и ще отида при сестрата и разговора приключи Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз още миналата седмица говорих с малката момичета.Подсмихна се детето, каза добре мамо ако се случи в училище ще ти се обадя и ще отида при сестрата и разговора приключи Grinning
ей това е целта на занятието - да знае детето как да реагира и да сте спокойни и двете. Simple Smile

# 28
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 35
moqta golqma da6terq e na 13 i otdavna i e qsno za kakvo stava vapros , no po malkata mi e na 8 i na neq sa6to i e qsno taka 4e, kato 4e li kolkoto po rano znaqt tolkova po dobre.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 493
...първия път, когато е видяла превръзки у дома или в магазина, знае за какво служат.

eеееее, то е щерката е наясно за какво служат...(че даже и племенникът, когато нямаше и 10г. всичко разбираше и подозираше).
НО не е за това Темата  Stop. Не е важно да знаят само за какво служи превръзката, а и маааааааалко повечко по въпроса!
Касиди - все още не знам, как и какво да спомена. Ще попрочета и ще се посъветвам и чак тогава ще си позволя да ти дам съвет и насоки на ЛС-а ти Wink
Защо на ЛС и другите може да прочетем и да се подсетим за неща които не сме обяснили  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт