Семейството ми не ме търси.

  • 4 862
  • 132
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 13 678
И как майка ти си представя да се стараеш, когато хората не стават? Или трябва да натрупаш материални средства, за да им привлечеш вниманието.
И защо реши, че са материално настроени? Аз не видях да са искали нещо от теб или от бившето ти гадже с парите. Явно това е някакъв комплекс на майка ти, който ти е прехвърлила.
Излиза, че ти и тя сте бели и добри, а те са черни. Тогава защо майка ти те бута към тях? Тя няма ли желание ти да имаш свое семейство? На колко години си, та смята, че ще останеш самичка? Хубаво, мъжете и приятелите си отиват, но не мислиш ли да имаш деца? И защо пък да си отиват непременно мъжете? Повечето хора в един момент срещат постоянен партньор, с когото си изживяват живота.
Във вашия случай явно роднините си отиват и не са завинаги.

# 76
  • Мнения: 5 357

Казва ми вие сте една кръв, трябва да сте си близки. Старай се. Утре други ден, ще останеш самичка. Нямаш си брат, нито сестра. Приятелите, мъжете, идват и си отиват. Роднините са завинаги. Не става въпрос те да ме издържат или нещо такова. Просто да ми бъдат някаква опора в живота.
Грешна нагласа. Ти споделяш ли искрено тези нейни виждания? Много е изморително да се опитваш да се сближиш с човек, който не иска да бъдете близки. Не си заслужава да се товариш. Майка ти не жали ли твоите нерви, време и всичко, което влагаш в тези безплодни опити за сближаване? Или й е важно да стане каквото си е наумила, независимо от цената, която ти плащаш?

# 77
  • Мнения: 6 901
Майка ти и ти трябва да проумеете, че никой не ви е длъжен и че сами трябва да се оправяте. И дори един ден да останеш сама, трябва да имаш достатъчно характер, за да се справиш.
Страшно грешно мислене, не ви завиждам.

# 78
  • София
  • Мнения: 4 370
Значи, наистина всичко идва от майката.
Отърси  се от този начин на мислене.
На колко си години? Да не се окажеш сама един ден, не заради липсата на братовчеди, чичовци, ,учинайки и прочее

# 79
  • София
  • Мнения: 13 678
Пък и да останеш сама, как точно ще са ти опора братовчедите ти в представите ти?
Всеки от тях си има личен живот, свои близки (мъже/жени, деца, родители, приятели), свои проблеми. Не бива да очакваш те да са ти насреща при проблеми. Проблемите човек си решава сам или с най-близките си, а най-близките определено не са хора, с които те свързват някакви проценти обща кръв.

# 80
  • Мнения: 1 064
Е, хора писна ми вече с тез братчеди. Ами намери си мъж, приятели, колеги, съседи, компания да ти ангажират времето и да не се чувстваш самотна и отхвърлена от тези пусти братчеди. А мама да разбере, че не е едно време с 200 човека роднини минимум на панаир, сватба, изпращане на новобранец. Сега са други години. Всеки е поел своя път в своята си посока и гради настоящето си повече в обкръжението на приятели и съидейници, а не с родата.

# 81
  • Мнения: 5 357
Така е, и аз обичам леля ми и нейното семейство, но също така осъзнавам, че те си имат свой живот и това е съвсем нормално.

# 82
  • Мнения: 12 922
Това, че някой не поддържа връзка с теб, не те прави нечовек. Я малко се осъзнай, че ти си стойностен човек сама по себе си, а тези хора са затънали в някакво блато. Вдигни си главата и не се обръщай.

Не знам случай роднините да са били опора на когото и да е. Не казвам, че няма, просто аз не съм чувала за нито един такъв случай, а съм живяла доста.

# 83
  • Мнения: 6 901
Може би майката на авторката няма високо мнение за дъщеря си щом смята, че е наложително дъщерята да поддържа близки отношения с кофти родата, иначе няма да се оправи в живота. Тук какви съвети да се дадат..

# 84
  • София
  • Мнения: 35 326
Съмнявам се, че всички роднини са блато.
Хора, като хора.

Нагласата в тез скачени съдове е объркана.

# 85
  • Мнения: 5 357
Може би майката на авторката няма високо мнение за дъщеря си щом смята, че е наложително дъщерята да поддържа близки отношения с кофти родата, иначе няма да се оправи в живота.
Ако е такъв случаят... Наистина жалко за момичето. Действително има родители, които съсипват самочувствието на децата си.

# 86
  • Мнения: 12 922
Не знам защо авторката трябва да се старае. Не го разбирам. За какво?
Мисълта ми се движи в посока имотни въпроси, друго не се сещам.

# 87
  • София
  • Мнения: 35 326
Имам познати - майка и син, на които им се случиха някакви неща във времето, преди 10 г да речем и те просто там си останаха.

Синът е вече на 20-5-6-7, но, продължава като мама да е жертва на обстоятелствата и са същите - ние сме бедни, ние сме нещастни, но ние сме ИСТИНСКИТЕ хора, бла, бла.
С кеф ги махнах, хем съм била всякакъ съпричастна.

Тази тема ми навява за тях.

# 88
  • Мнения: 12 922
Поне тази дъщеря ако може да се измъкне от матрицата...

# 89
  • София
  • Мнения: 35 326
Силно се надявам да чете с разум мненията на непознати за нея хора.

Защото този манталитет съм го виждала някога, някога, но хронично съм го отхвърляла.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт