Странни обръщения

  • 4 088
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
Моята баба например (на майка ми майка от Перник) винаги, и до ден днешен, се обръща към мен със "сине". Вижда ми се странно...
И дядо(който е на 83г. от Благоевград) така нарича мама. Но на мен не ми се вижда странно. Там така се обръщат към всичките си деца, независимо от пола. Много ми е мило и някак родно това обръщение.
Иначе в моменти на нежност сестра ми и досега ми вика Чопи - идва от филмчето Чопър и патето Яки. Защо обаче съм точно Чопи, а не Яки, за мен и досега е загадка Simple Smile
Сетих се за още едно обръщение, с което обичаше да ме нарича татко, Бог да го прости. За него аз бях Бочко... Уф, ще се разплача...

# 16
  • Мнения: 446
С брат ми се обръщаме един към друг на "Ду", идва от "дУсада".

# 17
  • Мнения: 1 813
Ахм. Към кучето ми се обръщам "какво правиш малък простааак" ама с огромна нежност  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 271
Моята баба например (на майка ми майка от Перник) винаги, и до ден днешен, се обръща към мен със "сине". Вижда ми се странно...
И дядо(който е на 83г. от Благоевград) така нарича мама. Но на мен не ми се вижда странно. Там така се обръщат към всичките си деца, независимо от пола. Много ми е мило и някак родно това обръщение.

Да, и аз съм родом от там. Майка ми и сега вика и на двете ми деца "сине" и синът ми, който е на 5.5 няколко пъти я пита защо така (и дъъъълги доводи как не й е син, особено пък дъщеря ми), но вече свикна  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 262
Ние сме три приятелки - Гела, Мара и Камшик Тодора. Или трите Грации.
А съм чувала: "Болест да те яде" и "Чумата да те тръшне" (за здравей)

# 20
  • Мнения: 3 818
Помните ли от детството си необичайни обръщения към вас? Откъде идват?

Моята баба например (на майка ми майка от Перник) винаги, и до ден днешен, се обръща към мен със "сине". Вижда ми се странно...

Да, тук в Перник така казват старите хора, много е мило. Сине за тях значи чедо.

Иначе баба винаги ме е наричала "куне" или "кунчо"- нещо средно между "кукле" и някакъв герой от някаква приказка "Кунчо" Grinning Сега и на дъщеря ми казва така- "малкото кунЕ" Laughing

А когато говори ми за брат ми, казва "нана ти"

# 21
  • Мнения: 1 341
Дядо ми,ме наричаше "Мичо" или "Миче".Не знам на какво е производно... Rolling Eyes
Брат ми и до ден днеше мен нарича "Онка",някакво си негово идва от Вероника...когато е бил мялък му е било трудно да ми казва цялото име...дразни ме,дано някой ден се отучи
Има и други,но сега не се сещам...

# 22
  • Мнения: 95
Миче е съкратено от момиче/ момичето ми. Така мисля. И тук по варненско съм чувала такова обръщение от по-възрастните хора.

# 23
  • Мнения: 6 164
За мъжа ми съм "кукумише" от 'кукумицинче', за баща ми "бръмбар" - като малка, "шуши" от майка ми.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 750
Блонди, и моята баба, която родом е от Трън, казва на мен и сестра ми "сине" - това е обръщение към дете, чедо Simple Smile На мен ми е много мило.
А майка се обръща към татко с "Фифче", което няма нищо общо с името му, а и  не знам откъде идва... Simple Smile

# 25
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
И аз да се включа  Grinning
Майка наричаше брат ми като малък "сънене" - от слънчице, което братлето така и неможеше да каже правилно, и колкото и да се опитваше, все се получаваше "сънене"  Laughing.

# 26
  • Мнения: 6 472
Баща ми ми викаше "зайо", което само по себе си не е нищо особено. Страното  е че продължава и сега да миказва така, пък аз от където и да го погледнеш съм си почти на 30 Joy

# 27
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Баща ми - 'конче', 'коне', бандитче', 'фърги', 'джоли' (голям фен е на френският език)...

Майка ми - 'бодилче' Simple Smile , 'магаренце'  Mr. Green (като не слушам) ..

за тези се сещам в момента Simple Smile

Иначе едно гадже ми викаше 'моя малка захарничке'  #Crazy

# 28
  • Мнения: 27 524
Я, темата пак изплувала минус няколко страници  Grinning

Блонди, и моята баба, която родом е от Трън, казва на мен и сестра ми "сине" - това е обръщение към дете, чедо Simple Smile На мен ми е много мило.

И баба ми е родена в Трън, явно идва и от там  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 857
Laughing Laughing Ами на една моя приятелка и викам Попи,а тя на мен Лопи.Та тфа попи аз го измислих.Тя се казва Тара и т`ва се римува с попара  Laughing и от попара Попи  Laughing Laughing По някога като се разделям с приятелките ми им казвам "Bye Bye Bitchhh! Embarassed 

Общи условия

Активация на акаунт