Писма до дядо Коледа - 4.12. - 10.12.

  • 5 379
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 743
Кажете ми какъв съвет да дам... Една приятелка скоро роди (преди 2 седмици), бебчето е 2 800кг., родено е в 9-тия месец. Имат проблем с храненето, не иска да яде хапва по 30-40 гр кърма и то с големи мъки. После заспива, след половин час се буди и започва да плаче... не иска и адаптирано мляко. Водили са го на лекар, но нищо не са им казали. А всъщност казали са им да го извеждат навън Shocked като се вдигне мъглата.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 412
Силве, не знам какъв съвет да дедаш - лекарите ще разтакават майката и ще се наслуша на какви ли не съвети. От мед. гледна точка - може би пълна ехография на всички органи. В Майчин дом неонатолозите правят такава и са достатъчно добри да насочат жената, ако има нещо по-съмнително.
Много ми е гадно и се чудех дали да го споредям - днес в банята на тавана виждам един паяк хванал в мрежата си една хлабарка и я яде. Яденето продължава от сутринта, хлебарката е вече 1/3 и още не е завършило. Аз през час проверявам и вече имам чувството, че аз съм в мрежата...

# 32
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
да ви се оплача - след като се върнах от болницата с Мария хукнах с Дани че кашляше и се почна нашата епопея - той кашля, после вдигна )Т, после повръща един ден, вчера дриска един ден. Днес ... още не знам, но сега съм аз на ред. От болницата излезнах със суха кашлица, която от вчера беше и с Т, а днес се събудих с повръщане и коремобол.
ВЕче не знам на кой свят съм.
А и нали Мари е на антибиотик заради добри лекари - и това е допълнителен проблем щото тя не иска да го гълта, плюе и е "весело".
А и се развали UPS-а точно на 7-ми когато изтича гаранционната му карта.
И ето влиза мъжа да каже, че джантите на форчето ми са откраднати.
МОже ли да ме застреля някой щото с тоя ми късмет ще пропусна ако аз пробвам

# 33
  • Мнения: 3 743
Наде spoko доста неща са ти се насъбрали... дано ти и децата бързо се оправите Praynig За съжаление има такива моменти, в които като че ли целия свят е против теб и само гадости се случват Confused

# 34
  • Мнения: 3 504
catnadeen, трябва да посрещнете празниците излекувани и като нови. Съгласна съм с s_vasseva, че има такива моменти, за това вземи да прикадиш къщата с тамян,  Praynigда се махне лошото, напръскай и с розова вода, също помага.

От все  Hugсърце ти желая да се оправите всички и др. проблеми да няма също.

# 35
  • Мнения: 1 193
Хубави снимки от Пловдив,усеща се празничното настроение.само сега трябва да ви се вдигне мъглата и да има пухкав сняг Flutter

# 36
  • Мнения: 3 504
Благодаря bebo4e , с празничното настроение, ще се сещам винаги и за нашата първа среща вчера в Пловдив. Много се радвах, тя украси още повече настроението от празничния ден за клуба, а и църковен празник. Винаги се случва на тикав важни църковни празници. Няма нищо случайнооо на този свят, уверила съм се.

Успех,  :hug:bebo4e  bouquet

# 37
  • Мнения: 4 414
Кажете ми какъв съвет да дам... Една приятелка скоро роди (преди 2 седмици), бебчето е 2 800кг., родено е в 9-тия месец. Имат проблем с храненето, не иска да яде хапва по 30-40 гр кърма и то с големи мъки. После заспива, след половин час се буди и започва да плаче... не иска и адаптирано мляко. Водили са го на лекар, но нищо не са им казали. А всъщност казали са им да го извеждат навън Shocked като се вдигне мъглата.
2800 и в 9 месец - бебето е доносено. иначе как се държи, жизнено ли е? нещо странно има ли? тя откъде знае колко кърма изяжда, изцежда и дава с шише ли?
може да поема въздух, което от една страна му създава чувство за пълен корем, а от друга го тормози. ако като плаче след 1/2 час му даде да яде, то успокоява ли се? може би просто се изморява и затова яде по толкова. аз бих го слагала на гърдата винаги, когато плаче, ако това го успокоява.
съветът на Таня е добър - нека го заведат в МД и да му направят ехография, за да са сигурни, че всичко е наред. ако нямя здравословен проблем, нещата ще се нормализират в близките седмици. стискаме палци и да пишеш какво се случва  bouquet

# 38
  • Мнения: 3 743
Бебчето е доносено, не съм го виждала все още и не знам дали е жизнено, майката изцежда кърма и му дава с биберон. Тя казва, че е неспокоен, събужда се често и плаче.Спомням си, че Марти кара много дълго време жълтеница и от това беше много вял, не искаше да яде и много спеше. Може и това да е причината!

# 39
  • Мнения: 3 504
А може и самата кърма да не го засища. Гери като бебе почти не искаше да пие вода, а сега е като жаба.. Баткото пък ми беше гладен през  2 часа, насучи се за 5 мин и е готов.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 412
Наде, много ти се е събрало. Мобилизирай някой да ти помогне, и дано това да е края на лошата серия Hug

# 41
  • Мнения: 1 193
Catnadeen как се нещата при вас,болнички сте но за празниците бързо оздравяване.

# 42
  • Мнения: 2 543
Не знам дали сте забелязали, ама вижте какъв потребител разглежда нашия форум.

# 43
  • Мнения: 313
И интересна тема е пуснал преди половин година:
аутизма проблем на 21 век

# 44
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И тази неделя да напомня на Волф за снимките.

Общи условия

Активация на акаунт