СУЕ 75 МОЛЯ ЗА СЪВЕТ

  • 1 111
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81

Здравейте, нуждая се от вашите мнения, дали на някоя от вас се в случвало подобно нещо и в действителност да се е оказало нещо незначително. Реших да отида на профилактичен преглед на кардиолог и си направих пълни изследвания преди това. Прегледа е на 18-ти и не ме свърта на едно място. Показателят СУЕ ме притесни много 75 при норма до 20. Всичко друго е нормално, освен  три показателя, които имат леки отклонения. През този месец менструацията ми беше кошмар. Закъснея ми с 10 дни, но преди това ми беше много зле ниско кръвно и всички екстри на ПМС, даже и поддържах температура до 37,3 , принципно доста рядко имам ПМС, също така беше и доста обилен. Свърши ми цикъла вчера и днес си пуснах издледванията. Според вас дали това е оказало влияние на СУЕ да се покачи толкова. Прикачила съм изследванията по-горе. Благодаря предварително на тези, които ще отговорят. 🍀 🌼 🍀

# 1
  • Мнения: 8 806
Толкова висока утайка показва възпалителен процес в тялото. Температурата спадна ли вече?

# 2
  • Мнения: 81
Толкова висока утайка показва възпалителен процес в тялото. Температурата спадна ли вече?

Да, спадна още на следващия ден когато ми дойде менструацията и направо ми олекна като цяло не разположението.

# 3
  • Мнения: 46 518
СУЕ по принцип се увеличава по време на менструация, но само лекар може да каже дали при вас това е причината.
За закъснението и обилната М, трябва да направите преглед при гинеколог и да пуснете полови и щитовидни хормони.

# 4
  • Мнения: 2 495
Аз бих направила още веднъж изследването  преди прегледа. Температурата по принцип се повишава след овулацията с 0,3-04 градуса и спада след менструацията.

# 5
  • Мнения: 2 030
СУЕ спада бавно, около 2 седмици, дори месец след възпаление се нормализира.
Щом CRP е в норма, не се притеснявайте. Показва в момента дали имате възпаление.
 Повторете изследването след 2 седмици

Общи условия

Активация на акаунт