Среднощно хранене

  • 876
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте! Бебчо е на месец и половина. Храни се с АМ.
Банята му е към 20.30 ч, 21 ч хранене. Следващото му хранене е около 1.00 посреднощ, като той почти не се буди, храня го спящ, и чак сутринта около 4.30 -5 ч.
Наясно съм, че всяко дете си е индивидуално,но все пак въпроса ми е рано ли е да пробвам да прескоча това нощно хранене или още е малък?

# 1
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 690
Малък е. Като е готов да не се буди, сам ще направи паузата по-дълга.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 877
Защо ще го прескачаш, проблем ли има?

Иначе синът ми постепенно сам си спря нощните хранения (2 бр.). Също беше на АМ.

# 3
  • Мнения: 67
Няма проблем. Просто се чудя дали не е малък още да прескачам ако си спи

Защо ще го прескачаш, проблем ли има?

Иначе синът ми постепенно сам си спря нощните хранения (2 бр.). Също беше на АМ.

# 4
  • Мнения: 491
Всяко дете си прави по различно време режим. Ние сме на 3м и от 3-4 седмици си има режим като последното хранене е към 21 :30ч., а следващото в 6:30ч. Преди това първото хранене за деня беше в 1-2, след това 3-4, след това 4-5, сега е 6-7ч. Дано след още някой друг месец се измести поне към 8ч.
На нас педиатърката ни каза в началото като се събуди през нощта да го лъжем с вода. Не ставаше. Детето като е гладно си иска да си хапне, а не да пие вода.

# 5
  • Мнения: 6 791
Има си препоръчителен брой хранения за 24 часа. Ако не сте го достигнали, не прескачате, защото бебето е все още новородено. Ако храненията са в повече, прескочете, ако е гладен, ще покаже.

# 6
  • Мнения: 13 900
Според мен бебето само ще покаже дали и кога иска да се откаже. По-малките бебта по-слаби с по-ниско тегло не винаги се будят се нощем, но ако е нормално хранещи се и наддаващо ориентирайте се по него. Онова за "почивка на стомахчето нощем" е отдавна развенчан мит.

# 7
  • Мнения: 8 585
Здравейте! Бебчо е на месец и половина. Храни се с АМ.
Банята му е към 20.30 ч, 21 ч хранене. Следващото му хранене е около 1.00 посреднощ, като той почти не се буди, храня го спящ, и чак сутринта около 4.30 -5 ч.
Наясно съм, че всяко дете си е индивидуално,но все пак въпроса ми е рано ли е да пробвам да прескоча това нощно хранене или още е малък?
Не се прескачат нощни хранения- те са гарант за добро наддаване.
Детето само ще си се откаже от тях, когато само поиска. Следваме го.

Общи условия

Активация на акаунт