УСАГБ "СЕЛЕНА" - гр. Пловдив - ТЕМА 24

  • 79 865
  • 1 351
  •   1
Отговори
  • Мнения: 380
🏥АГ СЕЛЕНА 🏥



  https://agselena.com/

🧑🏼ЕКИП

  https://agselena.com/за-нас/нашият-екип/

💻Онлайн проверка на резултати💻

https://web.agselena.com/login

✅В настоящия момент много лекари водят женска консултация по ЗК.

✅Необходими са следните документи и изследвания при постъпване за раждане:

* лична карта
* направление за хоспитализация
* картонче с кръвната група /или изследване от лаборатория с подпис и мокър печат/
* копия от други кръвни изследвания, направени по време на бременността
* лична амбулаторна карта - служи за издаването на болничния лист - не е задължителна
* изследване за Хепатит Б - валидност 6 месеца
*изследване за Васерман - валидност 6 месеца
* изследване за Спин - валидност 6 месеца
* изследване на влагалищен секрет - валидност 2 седмици

✅В случай, че нямате актуални изследвания за Хепатит Б, Васерман и Спин, същите ще ви бъдат направени в момента на постъпване и трябва да заплатите по ценоразпис на болницата.

✅Какво е необходимо да носите в болницата, когато постъпвате за раждане:
* чехли, чорапи, гащи, четка и паста за зъби, душгел, шампоан, гребен или четка, ластик за коса /ако косата Ви е дълга/, зарядно за телефон, сешоар, крем за зърна Лансилох или подобен.

✅Какво влиза в цената на раждането:

👩🏼за майката - превръзки /различни размери/, нощници, халат, хавлия, обезболяващи, ръчна помпа за кърма, /която обаче е само една на етажа и има моменти, когато не стига/, храна три пъти на ден, минерална вода, която може да си наливате от диспенъсър в коридора, консултация с психолог, раздвижване от рехалибитатор /при секцио/, показване как се къпе и сменя памперс на новороденото, съвети и помощ за кърмене.

👶🏻  за бебето - адаптирано мляко /ако майката няма кърма или желае/, дрешки за престоя в болницата, одеалце, лигавник, беберон, шапка, памперси, мокри кърпи.

✅По желание и срещу заплащане, може да се направи ортопедичен преглед на новороденото от д-р Янакиев.

✅За актуални цени за раждане /нормално или секцио/, Ви съветвам да се обръщате към Регистратурата на АГ Селена.

💕Успех на всички бъдещи майки! 💕

Последна редакция: ср, 17 авг 2022, 08:48 от Di@

# 1
  • Мнения: 190
Здравейте, можете ли да ми кажете д-р Матев в кой кабинет преглежда? И дали апаратурата във всички кабинети е една и съща?
Въпроса ми е провокиран от това, че скоро бях на преглед при д-р Ненев и той доста се поизмъчи докато да види един  миомен възел, който имам. Трябваше аз да му обяснявам подробно точно къде се намира. А днес бях по друг повод на преглед в друг град, при една гонеколожка с видимо по-модерна техника, която веднага го видя без изобщо да съм споменавала. Та се чудя проблема в техниката ли е или просто д-р Ненев нещо не е бил в кондиция? Сега съм решила да посетя и д-р Матев, да видя как ще ми се стори, но след случката днес се замислих дали оборудването в Селена е достатъчно добро.

# 2
  • Мнения: 1 857
Има разлика в оборудването на лекарите. Не зная дали на всички или не. Ходих веднъж при един от младите лекари за преглед по ЗК. Като видях ехографа и го сравних с този на моя си лекар - разликата беше огромна.

# 3
  • Мнения: 3 597
Д-р Матев е в първата врата в ляво , би трябвало 1-ви да си води . Апаратурата е различна и не е от най-новите в обикновените кабинети / ако не са ги подновили / .

# 4
  • Мнения: 190
Значи д-р Матев и д-р Ненев са в един и същ кабинет. А имате ли представа кои лекари преглеждат на по-добра техника. Малко ме притесни това с остарялата апаратура.

# 5
  • Мнения: 173
Здравейте на всички има ли някой който си е правил цветна снимка в Селена?
Ако може малко повече информация как протича процедурата горе долу колко време е и упойката каква е?
Благодаря предварително

# 6
  • Мнения: 1 857
Силно се съмнявам лекари със стаж като Матев или Ненев да имат остаряла техника и то в тази болница.

# 7
  • Мнения: 3 597
Ивелина , никой не твърди , че имат остаряла апаратура . Ехографите им не са лоши , просто не са като тези , на които се правят феталните морфологии примерно .Ако правим сравнение с Борис Стоилов , Иванов , Тотев … но в никакъв случай не става въпрос за стари .

# 8
  • Мнения: 156
За добра апаратура препоръчвам Борислав Иванов. Кабинета му е в Медлайн.

# 9
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 769
За мен важен е операторът на ехографа, а не толкова самата машина. Все пак в Селена разполагат с хубава апаратура, не е допотопна. Да, има и много по-нови и хубави ехографи в частните кабинети на някои лекари, но ако докторът е на ниво, знае какво да гледа, всичко ще е наред. Например, Стратиева прави ФМ на ехограф, който е по-обикновен, спрямо този на Ставрев. Но тя знае какво гледа и всичко е наред. Долу, в приемен кабинет също не е толкова добър ехографа, но там видяхме как бие сърчицето на дъщеричката ми посред нощ, когато постъпих с кървене и не се знаеше има ли изобщо пулс. Така че, избирайте лекар, а не лъскави кабинети и супер-дупер апаратура.

# 10
  • Мнения: 62
За добра апаратура препоръчвам Борислав Иванов. Кабинета му е в Медлайн.
Също препоръчвам. Всеки преглед е внимателен и обяснява всичко. Винаги отговаря и на всичките ми въпроси. Но е в отпуск до края на месеца.

# 11
  • Мнения: 72
Някоя мама,която скоро щи ражда при С.Петрова? Или е родила скоро.. как беше

# 12
  • Мнения: 2 744
А втората фетална морфология  в кои седмици се прави?

# 13
  • Мнения: 100
Мисля, че около 20 седмица. Но обикновено следящият ви лекар би трябвало да ви насочва кога да се запишете, аз имам записан час за 21 седмица, така ми препоръча докторът.
А втората фетална морфология  в кои седмици се прави?

# 14
  • Мнения: 72
В куфара за болницата носи ли се шишенце за бебето, изобщо как се случват храненията? Не съм наясно и честно казано малко ме страх..

Общи условия

Активация на акаунт