Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 55

  • 20 442
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12 892
Ние не знаем какво е закусила.
Аз, когато се стреснах в началото, и ме прати джипка на трикратна кръв, закуска ми беше варено яйце, аз нали не закусвам, та едва го намухах.
После обяд, ядох кюфтаци и лютеница.
И трите ми стойности бяха под 5, и това на две седмици режим.

Неве, не съм изпила и грам розе от три месеца, бре 🤫.
Всичко съм спряла,  / мъже, купони, приятелки, ха ха, пълен въздърж/ плодове, само малко бОровинки и замразени вишни с йогурт, ама и това спрях от месец и половина .
Докато си пиех розето, кз падаше под 5 🤪.
Въх, ама ти вярно на светица го докарваш вече... Ако получиш главоболия нещо, сигурно от ореола ще е Grinning

А пък аз съм му поотпуснала края напоследък и нямам търпение да се кротна на едно място вече и да си влизам в релси. За сега не ми се отразява така че и да го усетя, но си знам че не е хубаво да е за дълго... При нашите съм, добре че не закусвам защото представата на мама за закуска е мекици и подобни Grinning Останалите хранения са малко по-добре, а и пресни зеленчуци бол, ама не е и баш каквото трябва да ми е храненето. Но пък и не мога цяла къща хора да карам да се съобразяват с мен, нито все да казвам на мама че напразно е готвила и това няма да го ям... Та така за сега, поне се наслаждавам на компанията че от години не сме прекарвали толкова време заедно. Другото ще си дойде по местата после, няма де да ходи.

# 46
  • Мнения: 14 966
Нати, чудех се защо ме наболва гърбът, сигурно крила ми никнат. Ще се възнасям🤣
Госпожа ВъздЪрж ще ми викате вече 😁.
Аз съм се спекла заради предстоящите кръвни другата седмица, дотогава ще кротувам, защото ако пак съм издънка, много ще се демотивирам.

Още ми е чудно как в началото за 5 месеца свалих 6 кила и всичко беше наред, пък за следващите 6 се влоших. Екстра ми е на режима, свикнах, правя по поне 10 х крачки, пфу.
Само аз съм издънка тука, Азара се оправи, Миневра и тя, аз се помайвам . 😫
А се чувствам прекрасно и вече влизам в 36 мярка дрехи, кеф.
Ще видим.

# 47
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Първа.
❤️🤗
Упс, докато пишех, някой ме изпревари - Долчето.
Трябваше да изчакам да пуснете нова тема и тук да си пусна дългия чаршаф, но... нищо.
Надявам се и Невена да види и да се включи, както и всички са добре дошли да ме коментират.
Тайс, благодаря ти! 🤗
Много ме стряскат мене тези холестероли. И защо уж на режим, пък този холестерол се качва. 🤔 Четох в началните теми, че в началото така било. Кога да пусна пак контрола?
Иска ми се там да оправя нещата и да отмазня този черен дроб. Много обездвижване ми си беше събрало, преди да се взема в ръце от края на февруари досега. Може от обездвижването така да се докарах.🤔
Нали ти беше с хомоцистеина, та щото и аз то години имам проблеми с него на последното изследване отпреди няколко дни все още е над норма (ама вече с няколко десети, а не с няколко единици така, че съм на прав път ), виж витамините от групата б и по точно б12, б9 и б6, също може да почнеш да приемаш омега 3 и пробиотици
но всъщност щом пишеш в тая тема не знам дали пиеш, ама метформина го вдига.
Здравейте, от известно време не бях влизала във форума и съм изпуснала и новата тема кога е дошла.. за жалост се връщам с доста лоши нагласи.. след някои събития в живота ми се озовах не на стартовата линия, а километър зад нея.. случиха се неща, които ме поразбиха емоционално и не просто зарязах режима,  който правих 8 месеца и виждах резултати, свалих килограми...ами направо го прегазих с камион по най ужасния начин..още се опитвам да се измъкна от дупката, в която съм, но е много трудно... за 10 дена качих 3 килограма, ако не и повече..няма да казвам какво си причиних с храните, които ядох, но не знам дали съм жива в момента или не общо взето..

Но, влизам не за да се олаквам от живота, че на всеки му де случват гадни неща..ама някои могат да де справят с тях просто..
Опитвам се бавно и полека да де вкарам обратно в релси, но сега ми се вижда 100 пъти по трудно от първия път, когато започнах режима.. не искам да опирам до антидепресанти, че те допълнително скапват нещата, но не знам дали няма да се наложи, никога в живота ми не съм била толкова слаба срещу емоционалното ми състояние..

Та, пак ще питам въпроси, колкото мога да ги формулирам адекватно разбира се..
На първо място искам ударно да сваля инсулина и кз (които знам че са в небето, няма нужда да ги изследвам, знам какво ядох тези 10 дена и че вероятно стойностите ми са били чисто диабетични в някакви моменти, предвид кетото на което бях 8 месеца и рязкото бухане с ВХ)
Не знам кой е най-правилния начин да се върна в релси..дали да започна с фастове..колко да са дъги..или да започна с поне 5 дена на ниски калории 600-800..или да започна просто да се храня отново както преди от веднъж...
Работата е че не искам да продължа кето, но не знам дали няма да е по добре да го запопна поне за месец отново за да нормализирам нещата..искаше ми се да мина на веганската диета..но със всичко което де случи  така и не можах, а сега не знам дали е добра идея..

Заразях и всякакви добавки...нищо не съм пила..и спорта и движението..сега разбирам как се чувстват всички онези хора, които съдим че се оставят на произвола на съдбата... не искам да съм от тях и се надявам да успея да се измъкна..

Дали ще е добър вариант да започна 5 до 7 дни на ниски калории 600- 800 с малко мазнини и умерено ВХ ( от леща, боб, нахут,  зеленчуци,  сладки картофи) но без месо, млечни, т.е някакъв вариант на веган диетата...и после да мина на нормална веган диета с повече ВХ ,без мазнина..няма да спортувам усилено..нямам силите за това..даже за разходки и да се измъкна от леглото нямам желание..
Не знам от къде да започна...
Живота не е цел, а път, така, че всеки има такива моменти, ето давам ти пример с мен, дето някои хора толкова се впечатляват от писанията ми и ме изкарват някакво хранително гуру (та чак и аз се учудвам Laughing ) една седмица живях на сладолед (буквално и в момента докато пиша ям надявам се последния за тая година), и аз качих 2 кила, ама всички останали симптоми сърцебиения брутални смущения в съня, събуждане по нощите нервност, сънливост и т.н. и какво от това, всеки изпада в дупки, но по-важното е човек да успее да излезе от дупката или да премине препятствието, то това е човешкия живот не цел, а път, така, че това че си кривнала от него е без никакво значение, има една приказка, че прекаления светец и богу не е драг, след като знаеш какво правиш отново ще влезеш в пътя. Hug
п.с. Hug и за Бриа

# 48
  • Мнения: 312
Нали ти беше с хомоцистеина, та щото и аз то години имам проблеми с него на последното изследване отпреди няколко дни все още е над норма (ама вече с няколко десети, а не с няколко единици така, че съм на прав път ), виж витамините от групата б и по точно б12, б9 и б6, също може да почнеш да приемаш омега 3 и пробиотици
но всъщност щом пишеш в тая тема не знам дали пиеш, ама метформина го вдига.
М.. да. Аз съм. Писах ги в предната тема резултатите, но ще ги напиша и тук.😊 Вит Б12- 381при референтни 145-569
Б9- фолиева 31.2 при референтни 12.9 - 60.80
Хомицистеин - 13 при Горна 13.9
вит Д в момента - 34.4
Метформин бе пия. Никакви лекарства не пия. Мъча се с цедка на устата и спорт 😁
Така ми се яде едно реване. 😂
Приемам само Б12 подезичен метилкобаламин, Вигантол - два пъти по 25капки +вит К от 100mcg. Това е. Вит 6 никога не съм пускала, уви. Пробиотици - кои щамове са ОК за нас?
Ще купя магнезиев цитрат да пия. В тази връзка някой маже ли се с Шуслерова сол номер 7- магнезиум фосфорикум.

# 49
  • Мнения: 368

kokix, съжалявам за всичко, което ти се случва ❤❤❤. Не ти помня историята наизуст, но връщане на 3 кг е очаквано в такъв момент. 3 кила са нищо, реално. Качвала съм и повече, не веднъж, но като не съм ИР, просто чистя хранене, постя повече и ги свалям без драма. Мисля, че на всяка от нас се е случвало.

КЗ мериш ли? Колко е?

Аз не бих се подкарала на ниски калории, че и с леща. Това е нюкасълската, но:

1. Тя работи при хора, които никога не са били на диета.

2. Половината се връщат там, където са, след 5 години.

3. Непрекъснато ядене на малко калории сваля метаболизма.

Аз я правих в супер строг кето вариант. Правих модифициран пост за запазване на протеин. Не съм яла леща, никакви ВХ извън суров зеленчук и така. Правила съм я веднъж в живота си и повече не смятам да повторя за няколко дни или седмици. Мога да я правя през ден. Сега постя, по 36ч, примерно, но ям това, което ядях преди диетата и даже повече. Да ям редовно, всеки ден по 500 калории не ми се случва (често). Ще се сдобиеш с перманентно понижен метаболизъм и после хапнеш ли над 500 калории, ще дебелееш. Пълен глад е различно. Там става зануляване. Другото е, че си свалила мазнина и мускул, но си качила основно мазнина. Сега пак обратно. Няколко такива сваляници и се оказваш мазно слаба. После и да идеш в зала, ще качваш мазнина и мускул, ще седиш на дадени кила и калории за да сваляш мазнина и мускул и става една.....

А мериш ли КЗ? Може пък да не е диабетична? Или след първите 3 дни да е ОК. Колко кила общо ти остават, долу горе?

На твое място бих си дала още 2 кг толеранс. Бих си изчистила храненето и бих забравила за отслабване още месец. После бих постила, може би. В стрес се качва кортизол, а той пречи да слабеем.

Ти искаш да ядеш ВХ, така ли?

Можем ли нещо да направим за тебе?
Неве, благодаря много, както и на останалите момичета, които ми дадохте насоки и съвети! Не мога да опиша колко е леко на сърцето човек да получи подкрепа , а вие наистина помагате толкова много на страшно много народ..дано повече хора го оценят..

Неве, бях 53 кила някъде..преди 10 дена..днес се теглих 56..да кажа че е водна задръжка..някаква  част може, но аз де виждам в огледалото че съм надебеляла..и го усещам.. не се трая..

КЗ не я мерих..не можах да се накарам от чист страх че ще е като за болница..усещах че не е нормална, нито тя, нито инсулин защото ми се доспиваше адски, прималяваше ми, че на моменти след изварещения със сладко( купени, гнусни, гадни захари) ми ставаше зле, повръщаше ми се..сега като се замисля голяма част от тези дни са ми черни петна в съзнанието..просто знам, че покрай всичко останало исках да ям сладко и тестено, ама премирах..не можех да се контролирам и после ми беше зле..това е.. самобичувам се за каквото си причиних, но няма какво да направя вече..

От една страна разбирам, че дългото кето има малко вина за това че не ми понесоха извращенията..преди режима съ яла тройно на тези количества купени сладки, теста и какво ли не..ама никога не съм се чувствала зле от това..даже на ОГТТ си ми беше супер...
Но за толкова време на 30 - 50 гр ВХ дневно и организма отвиква и като го натъпча рязко с по 300 гр ВХ наведнъж...мрази ме не, ами сигурно иска да ми прекрати съществуването..

Да, искам да ям ВХ..но хубави..леща, боб, тиква..затова и от край време се каня на веганската диета..чета,струвам разни изследвания из нета..

Но засега ще я отложа...май не е време точно сега..

Работата е че покрай кетото, доста дълго имах период на 1000 калории дневно без да се усетя и това вероятно ми е повлияло на метаболизма...

Ще започна отново със НВ ВМХ, но ще се опитам да не го давам кето този път... ще намаля мазнините за сметка на ВХ и ще гледам какво става..

Сега ме е страх да погледна глюкомера..май няма да го барна поне още 5 дена..не мога да си предствя какво е ставало в организма ми като ядях сладко  просто..

От наблюденията ми -  прилолаваше ми само от нещата, в които има захар или подсладители..
Ядях банани, защото винаги съм обичала, а на кето не бях ги пипала- от един банан, два банане не ми се доспиваше, нв ми прималяваше..така го помня  поне..това не значи че инсулин  и кз не са били в небето де..но пак е нещо..
От тестени също не ми ставаше зле и не ми се доспиваше..или не винаги...не знам, не помня..всичко ми е като на сън просто..

# 50
  • Мнения: 4 595
Единственото непроменливо в живота е неговият край - винаги настъпва, желан или не, а ти го пишеш за втори път… самият живот е като виенско колело - веднъж си горе, после долу и така колелото се върти докато имаш дни на тази земя. Помисли случващото се около теб колко е непроменливо и дали този край би решил въпроса. За последиците от него също…
Ох, отплеснах се…
Тайс, не си само ти издънката, аз затова си трайкам и рядко пиша, да не демотивирам останалите. Ти поне имаш напредък с килограмите, а аз съм се закотвила и не мърдам. И колкото и смешно да звучи, добре че се разболях от ковид, че да сваля някое килце поне Joy Явно трябва да гладувам повече, че да видя резултат и в тази посока Stuck Out Tongue Winking Eye

# 51
  • Мнения: 12
Ние не знаем какво е закусила.
Аз, когато се стреснах в началото, и ме прати джипка на трикратна кръв, закуска ми беше варено яйце, аз нали не закусвам, та едва го намухах.
После обяд, ядох кюфтаци и лютеница.
И трите ми стойности бяха под 5, и това на две седмици режим.

Неве, не съм изпила и грам розе от три месеца, бре 🤫.
Всичко съм спряла,  / мъже, купони, приятелки, ха ха, пълен въздърж/ плодове, само малко бОровинки и замразени вишни с йогурт, ама и това спрях от месец и половина .
Докато си пиех розето, кз падаше под 5 🤪.
Закуската ми беше кисело мляко с овесени мюсли(знам че не е много правилно)
Вечерях шопска салата с 3 кебапчета от домашна кайма
Кз един час след вечеря 6,1ммол
Винаги ли трбява кз да варира около 5 за да съм Ок дори и след храна?

# 52
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Нали ти беше с хомоцистеина, та щото и аз то години имам проблеми с него на последното изследване отпреди няколко дни все още е над норма (ама вече с няколко десети, а не с няколко единици така, че съм на прав път ), виж витамините от групата б и по точно б12, б9 и б6, също може да почнеш да приемаш омега 3 и пробиотици
но всъщност щом пишеш в тая тема не знам дали пиеш, ама метформина го вдига.
М.. да. Аз съм. Писах ги в предната тема резултатите, но ще ги напиша и тук.😊 Вит Б12- 381при референтни 145-569
Б9- фолиева 31.2 при референтни 12.9 - 60.80
Хомицистеин - 13 при Горна 13.9
вит Д в момента - 34.4
Метформин бе пия. Никакви лекарства не пия. Мъча се с цедка на устата и спорт 😁
Така ми се яде едно реване. 😂
Приемам само Б12 подезичен метилкобаламин, Вигантол - два пъти по 25капки +вит К от 100mcg. Това е. Вит 6 никога не съм пускала, уви. Пробиотици - кои щамове са ОК за нас?
Ще купя магнезиев цитрат да пия. В тази връзка някой маже ли се с Шуслерова сол номер 7- магнезиум фосфорикум.
Увеличи още фолиевата, б12 за момента е ок (ако си направила изследването с поне две седмици пауза на пиенето му), пробиотици гледаш да са голямо количество, също и ферментирали зеленчуци също са добра идея.

kokix, съжалявам за всичко, което ти се случва ❤❤❤. Не ти помня историята наизуст, но връщане на 3 кг е очаквано в такъв момент. 3 кила са нищо, реално. Качвала съм и повече, не веднъж, но като не съм ИР, просто чистя хранене, постя повече и ги свалям без драма. Мисля, че на всяка от нас се е случвало.

КЗ мериш ли? Колко е?

Аз не бих се подкарала на ниски калории, че и с леща. Това е нюкасълската, но:

1. Тя работи при хора, които никога не са били на диета.

2. Половината се връщат там, където са, след 5 години.

3. Непрекъснато ядене на малко калории сваля метаболизма.

Аз я правих в супер строг кето вариант. Правих модифициран пост за запазване на протеин. Не съм яла леща, никакви ВХ извън суров зеленчук и така. Правила съм я веднъж в живота си и повече не смятам да повторя за няколко дни или седмици. Мога да я правя през ден. Сега постя, по 36ч, примерно, но ям това, което ядях преди диетата и даже повече. Да ям редовно, всеки ден по 500 калории не ми се случва (често). Ще се сдобиеш с перманентно понижен метаболизъм и после хапнеш ли над 500 калории, ще дебелееш. Пълен глад е различно. Там става зануляване. Другото е, че си свалила мазнина и мускул, но си качила основно мазнина. Сега пак обратно. Няколко такива сваляници и се оказваш мазно слаба. После и да идеш в зала, ще качваш мазнина и мускул, ще седиш на дадени кила и калории за да сваляш мазнина и мускул и става една.....

А мериш ли КЗ? Може пък да не е диабетична? Или след първите 3 дни да е ОК. Колко кила общо ти остават, долу горе?

На твое място бих си дала още 2 кг толеранс. Бих си изчистила храненето и бих забравила за отслабване още месец. После бих постила, може би. В стрес се качва кортизол, а той пречи да слабеем.

Ти искаш да ядеш ВХ, така ли?

Можем ли нещо да направим за тебе?
Неве, благодаря много, както и на останалите момичета, които ми дадохте насоки и съвети! Не мога да опиша колко е леко на сърцето човек да получи подкрепа , а вие наистина помагате толкова много на страшно много народ..дано повече хора го оценят..

Неве, бях 53 кила някъде..преди 10 дена..днес се теглих 56..да кажа че е водна задръжка..някаква  част може, но аз де виждам в огледалото че съм надебеляла..и го усещам.. не се трая..

КЗ не я мерих..не можах да се накарам от чист страх че ще е като за болница..усещах че не е нормална, нито тя, нито инсулин защото ми се доспиваше адски, прималяваше ми, че на моменти след изварещения със сладко( купени, гнусни, гадни захари) ми ставаше зле, повръщаше ми се..сега като се замисля голяма част от тези дни са ми черни петна в съзнанието..просто знам, че покрай всичко останало исках да ям сладко и тестено, ама премирах..не можех да се контролирам и после ми беше зле..това е.. самобичувам се за каквото си причиних, но няма какво да направя вече..

От една страна разбирам, че дългото кето има малко вина за това че не ми понесоха извращенията..преди режима съ яла тройно на тези количества купени сладки, теста и какво ли не..ама никога не съм се чувствала зле от това..даже на ОГТТ си ми беше супер...
Но за толкова време на 30 - 50 гр ВХ дневно и организма отвиква и като го натъпча рязко с по 300 гр ВХ наведнъж...мрази ме не, ами сигурно иска да ми прекрати съществуването..

Да, искам да ям ВХ..но хубави..леща, боб, тиква..затова и от край време се каня на веганската диета..чета,струвам разни изследвания из нета..

Но засега ще я отложа...май не е време точно сега..

Работата е че покрай кетото, доста дълго имах период на 1000 калории дневно без да се усетя и това вероятно ми е повлияло на метаболизма...

Ще започна отново със НВ ВМХ, но ще се опитам да не го давам кето този път... ще намаля мазнините за сметка на ВХ и ще гледам какво става..

Сега ме е страх да погледна глюкомера..май няма да го барна поне още 5 дена..не мога да си предствя какво е ставало в организма ми като ядях сладко  просто..

От наблюденията ми -  прилолаваше ми само от нещата, в които има захар или подсладители..
Ядях банани, защото винаги съм обичала, а на кето не бях ги пипала- от един банан, два банане не ми се доспиваше, нв ми прималяваше..така го помня  поне..това не значи че инсулин  и кз не са били в небето де..но пак е нещо..
От тестени също не ми ставаше зле и не ми се доспиваше..или не винаги...не знам, не помня..всичко ми е като на сън просто..
Е виж след кето е по-брутално, аз все пак две седмици преди мойте глупости бях изцяло на растително хранене.
Ние не знаем какво е закусила.
Аз, когато се стреснах в началото, и ме прати джипка на трикратна кръв, закуска ми беше варено яйце, аз нали не закусвам, та едва го намухах.
После обяд, ядох кюфтаци и лютеница.
И трите ми стойности бяха под 5, и това на две седмици режим.

Неве, не съм изпила и грам розе от три месеца, бре 🤫.
Всичко съм спряла,  / мъже, купони, приятелки, ха ха, пълен въздърж/ плодове, само малко бОровинки и замразени вишни с йогурт, ама и това спрях от месец и половина .
Докато си пиех розето, кз падаше под 5 🤪.
Закуската ми беше кисело мляко с овесени мюсли(знам че не е много правилно)
Вечерях шопска салата с 3 кебапчета от домашна кайма
Кз един час след вечеря 6,1ммол
Винаги ли трбява кз да варира около 5 за да съм Ок дори и след храна?
Аз смятам, че кръвната захар не би трябвало да се вдига над 7 след хранене.

# 53
  • Мнения: 27 591
Кokix, Бриа, 🤗🤗! Абсолютно на всеки се е случвало да наруши режима. На мен ми се е случвало в миналото (преди да знам за съществуването на ИР) даже и с някакви обикновени филии с олио и чубрица, без да съм гладна, без да са някакви супер вкусни и изкушаващи неща...😆 Всеки човек понякога изпада в лошо настроение и му се случват лоши неща. Някои ги избива на преяждане, други на глад (а мен и към двете ме тегли според различните ситуаци🤪). Е, сега, като знам за ИР, ако ще хапвам нещо извън режима, то поне гледам да е нещо, което си заслужава, а не с някакви филии прост хляб!😅
Бриа, съжалявам за баща ти! Надявам се да има какво да се направи!
Моята вечеря- телешки бургер, ферментирали морковчета, няколко парченца сладък картоф (придърпах си от порцията на детето😁), салата айсберг (в купа имаше още от айсберга):

Извън кадър- няколко ч.л. дроб и мазнина от треска.😉
Закуско-обядът ми беше изключително млечен- микс от кефир, кремообразна извара и кисело  мляко, семена и цейлонска канела (щипка-две отгоре, не повече).🙃
Следобеда пих кафе с малко сметана, а за вечерната разходка си взех 500 мл вода с две щипки сол в нея.🙂
Скрит текст:
Ако котка не ми мине път, утре ще ви се похваля с -3,5 кг от последните 5 дни- а съвсем скоро се оплаквах тук какво ям и как въпреки това качвам...Жалко, че не се сетих малко по-рано да сменя Л-тироксина...

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 00:00 от dolce miele

# 54
  • Paris, France
  • Мнения: 14 044
Fiore, щом с метилирани Б витамини не става, пробвай триметилглицин! Също аденозилкобаламин.

kokix, ми нищо са 3 кила. Ти можеше да ги качиш и без да ядеш боклуци. Спри да ги мислиш! Върни се на режима, гледай да ядеш чисто и после виж какво ще стане. Можеш да пробваш едно веганско хранене с бобови, плодове или каквото искаш и след това кардио, ама виж, че при tays не работи. 53 на 56 е нищо. Просто като отслабнеш, ще трябва да се приучиш да гориш глюкоза с ходене, бавно да увеличаваше ВХ и ще се получат нещата, мисля. ИР е физиологична, не е болест и е нормално да се вдигне при стрес. Диабет 2 е вече болест, но не се дължи само на ИР. ИР не седи една и съща, не бива да седи една и съща и се променя с промяна на условия. 3-4 кила да качиш е напълно ОК. Даже 10 може да е ОК за някои хора. И дивите животни качват тегло и мазнини. Проблем е да качваш непрекъснато без да сваляш. Ако всяка година качваш по 10 кила и същата година ги сваляш, това си е физиология. Ако 5 години подред качваш по 10 кила, а сваляш по 2 или 3, килата се акумулират, теглостатът свиква с дадено тегло и почват проблеми. Не трябва да се самобичуваш.

beki8, tays не е издънка и няма кила за сваляне. Няма и проблем с холестероли, реално 🌞. Вероятно има лека дисбиоза, причинена от Егеноза, дето вика самата тя😻. С възрастта лигавиците променят пропускливост и спадът на хормонални нива също води до промяна на микроби в целия организъм.

FBID...., мюсли не е зле по принцип ако няма добавена захар, но сутрин трябва протеин ако искаш хубава КЗ. Консумацията на протеин сутрин качва мелатонина нощем. Кебапчетата не са много ОК по принцип. Аз съм изключила всякакво мляно месо, извън 2-3 пъти месечно, когато пия оцет, челебитка, и още 10 билки, които трепят гадини. ОК ти е КЗ.

tays, не ти трябват доктори. За манастир си, всъщност. Там, на бобена чорба без мазнина и малко винце ще си екстра. А и от планината ще литваш по-бързо в небесата. Алкохолът е приоритетен, понеже е отрова. Оцетът прави същото. Алкохолът не е ужасия, но омазнява дроб 🤐. В някои вина има сулфати, които трепят лоши бактерии, но май само в червените (Не съм много сигурна) Алкохол и оцет ползват пътищата, които ползва и Метформинът. Само дето Алкохолът, освен оцетна киселина, дава и една отрова. Всичките гореизброени не позволяват на черен дроб да бълва глюкоза, но пък го спират да се опразва от глюкоза за да започне да пуска мазнина. Оцет и Метформин не омазняват дроб, но и не отмазняват ☹.

Дълго стана, а домашните ми дрънкат, дрънкат. Освен да им вдигна 🥳

# 55
  • Мнения: 33 411
Сутрин на гладно веднага след ставане ли я мерите, или чакате малко?
Колко  най-много трябва да е сутрин при здрав човек?
Какви ланцети си купувате за Concour plus elite? Прочетох, че се сменят след всяко убождане.
Сигурно задавам глупави въпроси, но хич не съм наясно.

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 08:03 от Hurricane~

# 56
  • Мнения: 1 221
Ползвам Contour plus elite ( той върви с 150 ленти за 50 лв) ползвам лентичката и я изхвърлям, за еднократна употреба са.
Сутрин Долчето каза: тоалетна, миене на зъби и лице и може да я измериш.

# 57
  • Мнения: 2 319
Dolce, след колко време мислиш да пускаш изследвания, за да видим как са ти хормоните? Сериозно ме замисли, обаче първо ще си пусна изследвания и тогава евентуално ще сменям с течен.

# 58
  • Мнения: 33 411
Ползвам Contour plus elite ( той върви с 150 ленти за 50 лв) ползвам лентичката и я изхвърлям, за еднократна употреба са.
Сутрин Долчето каза: тоалетна, миене на зъби и лице и може да я измериш.
Благодаря ти! Аз за иглите попитах. Лентички си взех 50 за 20 лв аз.

# 59
  • Мнения: 2 864
Има и иглички (ланцети) за контур плюс, ама малко дефицитни бяха кутиите с много бройки. Последно купувах от Ремедиум. Аз също хвърлях след всяко убождане, тук май бяха споделили, че си ползват тези, които са дадени към глюкомера.
https://epharm.bg/bayer-contour-plus-test-lenti-lanceti.html?gcl … KCI4aAogeEALw_wcB

Общи условия

Активация на акаунт