Сплескана глава

  • 2 048
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте ! Бебето ми е на 4 месеца и отзад главата му е сплескана 😔😢 !! Може би до 2 месеца - 2 месеца и половина беше добре , но след това започна да спи само по гръб и сега е на 4 месеца и забелязвам че му се е сплескала отзад !! Започнах да го притискам вечер с две възглавници за да може да го задържам да стои настрани . На всеки 3 часа го редувам - ту на лявоту на дясно ! Ако му сложа само една възглавница зад него той започва да се върти упорито и пак заема позиция да спи по гръб !! Заради това намерих изход с двете възглавници да го “заклещя” !! Въпросът ми е дали главата ще му се оправи и за колко време ще мога да постигна резултат главата да му стане нормална !? Помогнете 🙏🏻🙏🏻 !! Много ви благодаря предварително !!

# 1
  • Мнения: 29 342
Не мога да преценя от снимката. На консултацията с педиатъра споделете за проблема. Иначе, да, ще се коригира, ако има спрескване, стига да успеете да въртите главата при спане.  Дори и детето да е по гръб, главата трябва да е настрани заради опасността от повръщане нощем.

# 2
  • Мнения: 6 558
Честно казано, главичката не ми изглежда сплескана, консултирайте се с педиатъра. Има и специални възглавници за бебета, за спане настрани (подпират гръбчето и коремчето и детето не може да се преобръща), може да ви е по-удобно да го намествате с такава.

# 3
  • Мнения: 10 601
И на мен не ми изглежда сплескана. Да не би да очакваш бебето да има шийна извивка и липсата на такава да те притеснява?
Между другото, има ортопедични бебешки възглавници (с дупка по средата, точно с такава цел да не се сплесква).

# 4
  • Мнения: 6 764
Не ми изглежда сплескана главата. Спрете това с възглавниците, звучи опасно. Консултирайте се с ортопед.
Точно на 4м беше моята дъщеря, когато забелязах сплескване странично. Посетихме ортопед, каза че не е нищо притеснително и ще се оправи постепенно когато започне да седи седнало и изправено детето. Наистина до годинката се оправи.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 3 431
По колко време на ден прекарва детето по гръб? Само докато спи или и като е будно седи в люлка, шезлонг, гнездо? Аз бих намалила максимално времето по гръб, да се ограничи до спането. През останалото време ги слагата по корем, държите го във вас, разнасяте го и т.н.

Но от снимката и аз не виждам сплескване 🤷🏻♀

# 6
  • Мнения: 462
Изобщо не се притеснявайте ,моето бебе беше така ! Но понеже имаше доста коса бях спряла да се заглеждам ,на година го подстригахме 1 номер и с удивление установих ,че има прекрасна оформена главичка. Променят се с течение на времето.

# 7
  • Мнения: 8 585
Изобщо не се притеснявайте ,моето бебе беше така ! Но понеже имаше доста коса бях спряла да се заглеждам ,на година го подстригахме 1 номер и с удивление установих ,че има прекрасна оформена главичка. Променят се с течение на времето.
Точно. Няма какво да се добави повече, освен препоръката, да изследваме нивата на 25(OH) Vit.D.
Ако има ниски нива? коригираме приема на Вит Д и извеждаме по-често.

# 8
  • Мнения: 975
И ние бяхме така , точно на 4-5 месеца. Педиатъра ни изписа възглавницата от сайта на др.Фурлакис. Диагнозата е Плагиоцефалия. Със възглавницата се оправи главичката точно за 1 месец. Още има малко за оправяне, но бебето вече не иска да спи на възглавницата. Иначе щяхме да слагаме специална каска която струва 3000 евро и се носи 23 часа на ден с 1 час почивка.

# 9
  • Мнения: 9
И ние бяхме така , точно на 4-5 месеца. Педиатъра ни изписа възглавницата от сайта на др.Фурлакис. Диагнозата е Плагиоцефалия. Със възглавницата се оправи главичката точно за 1 месец. Още има малко за оправяне, но бебето вече не иска да спи на възглавницата. Иначе щяхме да слагаме специална каска която струва 3000 евро и се носи 23 часа на ден с 1 час почивка.

И моето бебче е с плагиоцефалия. Установена от др Фурлскис и той ни препоръча 3Д възглавницата. Бихте ли споделили постоянно ли лежеше в нея бебчето и нощно време ли?
Въртяхте ли го на обратната страна на сплескването?
Благодаря ви предварително

Радеам се че възглавницата ви е помогнала
надявам се и при нас да има ефект

Общи условия

Активация на акаунт