Избор на климатик и всякакви въпроси за тях. Тема N4

  • 39 090
  • 782
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 3 970
Diamond е по-висок клас от Premium въпреки, че от самото име не личи. Но и цената го подсказва. Не казвам, че Premium са лоши. Аз не разбирам от климатици та да се изкажа така. Но разликата в цената никак не е малка.
Обаче пък Премиумът отворен (т.е. като работи) има по-събрана визия. Diamond-ът  малко отворена уста пада надолу.

# 766
  • Мнения: 2 920
Привет, решила съм да сложа климатици на две от стаите (хол и спалня) в апартамент, панелен блок. И двете стаи са южно изложение, среден етаж и има дърво, което прави сянка през голяма част от годината.

Спалнята е 14.8м2 (38м3), има ПВЦ врата и прозорец към терасата, без изолация.
Холът е 21м2 (54м3), също има ПВЦ дограма.

Основното отопелние е на ТЕЦ, като климатиците ще се ползват основно през лятото за охлаждане, както и в междинните сезони преди да пуснат парното. Бюджетът е около 2000-2200 лв/климатик. За сега съм се спряла на следните модели:

За спалнята (9ка):
- Mitsubishi Heavy SRK25ZS-W/SRC25ZS-W2 PREMIUM, 9000 BTU, A+++
- Mitsubishi Heavy SRK25ZTL-W/SRC25ZTL-W Smart plus WiFi, 9000BTU, A+++
За хола (12ка):
- Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W2 PREMIUM, 12000 BTU.
- Mitsubishi Heavy SRK / SRC 35 ZS-WFT/-WFB PREMIUM - предпочитам с вграден WiFi за удобство

Дали съм избрала подходящите размери за помещенията? Разбира се, ако имате съвети и предложения за други модели/марки, ще се раздвам да ги чуя. Благодаря.

Здравейте,
От евтините МИЦУБИШИТА има често проблеми и аз не ви ги препоръчвам тях .Отделно са турски... Погледнете LG S12EW ,до скоро даваха 10 години гаранция на компресора и 5 години пълна гаранция на климатика . Имат WIFI и са доста икономични , като разход на електричество .
Иван Георгиев, производство в Турция имат Mitsubishi Electric, посочените модели са на Mitsubishi Heavy Industries и не са нисък клас. Страхотни машини са - надеждни, икономични, безшумни и комфортни , сглобявани са в Тайланд. LG да не се налага сервиз, всички отказват да го сервизират!

# 767
  • Мнения: 11
Привет, решила съм да сложа климатици на две от стаите (хол и спалня) в апартамент, панелен блок. И двете стаи са южно изложение, среден етаж и има дърво, което прави сянка през голяма част от годината.

Спалнята е 14.8м2 (38м3), има ПВЦ врата и прозорец към терасата, без изолация.
Холът е 21м2 (54м3), също има ПВЦ дограма.

Основното отопелние е на ТЕЦ, като климатиците ще се ползват основно през лятото за охлаждане, както и в междинните сезони преди да пуснат парното. Бюджетът е около 2000-2200 лв/климатик. За сега съм се спряла на следните модели:

За спалнята (9ка):
- Mitsubishi Heavy SRK25ZS-W/SRC25ZS-W2 PREMIUM, 9000 BTU, A+++
- Mitsubishi Heavy SRK25ZTL-W/SRC25ZTL-W Smart plus WiFi, 9000BTU, A+++
За хола (12ка):
- Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W2 PREMIUM, 12000 BTU.
- Mitsubishi Heavy SRK / SRC 35 ZS-WFT/-WFB PREMIUM - предпочитам с вграден WiFi за удобство

Дали съм избрала подходящите размери за помещенията? Разбира се, ако имате съвети и предложения за други модели/марки, ще се раздвам да ги чуя. Благодаря.

Здравейте,
От евтините МИЦУБИШИТА има често проблеми и аз не ви ги препоръчвам тях .Отделно са турски... Погледнете LG S12EW ,до скоро даваха 10 години гаранция на компресора и 5 години пълна гаранция на климатика . Имат WIFI и са доста икономични , като разход на електричество .
Иван Георгиев, производство в Турция имат Mitsubishi Electric, посочените модели са на Mitsubishi Heavy Industries и не са нисък клас. Страхотни машини са - надеждни, икономични, безшумни и комфортни , сглобявани са в Тайланд. LG да не се налага сервиз, всички отказват да го сервизират!
Защо пишете без да сте сигурни ? Мицубишитата са с невероятна реклама ,невероятна цена и чести проблеми . Аз дадох пример за LG , защото от този модел имаме продадени близо 800 броя и за сега само 1 е дал проблем ,а относно сервиза ,в България има няколко официални сервиза , които го ремонтират ??? Какво значи всички отказват да го сервизират ?
Скоро имаше оплакване от ZS-W ,че при промяна на градуси дефроства ...
Не искам да разубеждавам хората за тия климатици , но са много прехвалени .

# 768
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Значи вие продавате климатици и пишете че Хеви се правят в Турция. Покажете етикет на Хеви произведено там. Аз не мога. Ама на Електрик мога.

# 769
  • Мнения: 2 920
Иван Георгиев, на 1000% съм сигурна Simple Smile!
В кой град са продадени тези 800бр. LG?
Доста несериозно от Ваша страна, ако се занимавате с продажба на климатици да не знаете коя машина къде е произведена! Нали трябва да консултирате клиентите, а не да ги подвеждате!?

# 770
  • Мнения: 11
Много сте права ! Подвеждам хората и ги консултирам да изберат грешната марка . Залагайте на шумното Мицубиши , което прави чести дефрости и ще сте топ.  В началото на серията няма тракащи втулки , турбини, пукащи пластмаси , тракащи външни тела и т.н. паразитни шумове..... Друга ми беше мисълта на цялото писане ,но не бях разбран правилно от вас . Исках да кажа ,че доста по-бюджетен климатик се справя по същия начин ,а дори в някой отношения е по-добре .  За да бъдем максимално точни трябва да сравняваме един клас климатици . Но тъй като съм човек ,който подвежда , то по-добро от Мицубишито няма..

# 771
  • Мнения: 3 970
Абе знаете ли... аз мога да потвърдя за един шум - леко пукане на пластмаса сякаш при вътрешното тяло. Когато ги купувахме бяхме чели за този проблем. Май се получава при изстиване, нещо такова. Но е много леко. За външните тела обаче като шум поне... не съм съгласна. Това чудо не се чува въобще. Отзивите ми са от Diamond 7-чка и 9-ка. В хола имаме едно Хитачи (японски, втора употреба). Топли добре. Но е десет пъти по-шумно. Може да е от това, че машините в спалните ни са малки, не зная. Но за шум от външните тела наистина не мога да се съглася. То просто не се разбира че работят.
Що се касае до това лекичко попукване от вътрешното тяло, то не е постоянно. Досега съм го чувала само веднъж. Беше когато беше много студено навън - -14.

# 772
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Lg са едни от малкото климатици, на които процесора не е точно разграничен от високоволтовата част по платката. Най-фините електроники имат те. Нещо леко да има пулсации над нормата и чипа цъфва. Да не говорим, че хардуерно са слаби. От тях само Престиж Нордика е много добър.

# 773
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Не знам имате ли Мицубиши вкъщи, но понеже аз наблюдавам два вече втора година - нито прави чести дефрости, нито е шумен. Единият е в спалнята, тоест работи активно през нощта. Понякога си изсмуквате от пръстите несъществуващи проблеми. Всички машини пукат при промяна в температурата. Свойство на пластмасата, не дефект в уреда!

# 774
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
За тракащите турбини е вярно. Имаха го като проблем, но този проблем беше малко субективен. Климатиците нямат проблем, обаче като се сложат на по крива стена се получава усукване и има оплаквания с притракване. Тези на равни стени не тракат.

# 775
  • Мнения: 11 750
Василе, знаеш ли дали този е шумен? Трябват ми 2 броя за едни малки офиси (предимно за охлаждане) и не искам да им се надуят главите на хората от шум:
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-gree-g … -II-9000-btu.html

# 776
  • Мнения: 11
Василе, знаеш ли дали този е шумен? Трябват ми 2 броя за едни малки офиси (предимно за охлаждане) и не искам да им се надуят главите на хората от шум:
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-gree-g … -II-9000-btu.html
За тия пари по-добре YUKAI 10000 BTU . По-безшумен е.

# 777
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Петя, по принцип, за офис малко се преизчисляват.
Какви са големините. Иначе за охлаждане всичко върши работа.

# 778
  • Мнения: 11 750
Петя, по принцип, за офис малко се преизчисляват.
Какви са големините. Иначе за охлаждане всичко върши работа.
Не съм мерила точно стаите, но са между 15 и 20 квадрата на височина 2.60-2.70. Предимно за охлаждане. Зимата сградата е на ТЕЦ.
Хем се чудех за шума, хем дали да са 9-ки или 12-ки.... (разликата в цената е незначителна)
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-gree-g … -II-9000-btu.html
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-gree-g … II-12000-btu.html

Гледам и да не са скъпи, защото тези 2 офиса не са наши и след няколко години договорът може и да не бъде продължен. А ние климатици няма да сваляме и да местим. Просто ги зарязваме.
Единствената ми грижа е да не бучат на хората.

# 779
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Ако можеш намери това
https://clima.vip/offer/invertoren-klimatik-alpin-asw-35ktn-nordic-wi-fi/

Производство е на ТСЛ. Много тиха машина, с много тихо външно и вътрешно, много икономичен, а най-хубавото нещо е,  че вътрешните хоризонтални клапи, са на дупки и при натискането на бутона бриз, се обръщат всичките напречно и  започва да духа много слабо през тях и така неприятните течения са сведени до минимум

Общи условия

Активация на акаунт