Шум от деца

  • 1 103
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 468
Здравейте , имаме следния проблем всеки ден точно на обяд стане и 13-14-15ч (просто забравяш за обедна почивка камоли да си преспиш детето) група деца на възраст 10-12 год се събират до блока (нямаме детска площадка) на пътечката, която води до задните блокове и се започва едно крещене , пищене , псуване , ритане на топка изпочупили са всички улуци на блока половината плочки по пътеката ги няма, удрят колите спрени на паркинга, за боклука който оставят след себе си изобщо няма да коментирам. Децата дори не са от нашият нито съседния блок, правено им е забележка многократно, събрания на блока са правени точно поради този проблем и без никакъв ефект.
Някой попадал ли е подобна ситуация?!

Последна редакция: пт, 26 авг 2022, 14:47 от puppylover

# 1
  • Мнения: 105
да, има оправия, казва се районен инспектор, който отговаря за вашият район, говорете с него

# 2
  • София
  • Мнения: 13 485
Звъниш или на кварталния, или на 112 и те имат грижата.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 248
Привикват ги с родителите и всичко се решава.

# 4
  • Мнения: 1 555
Пред нашият блок има детска площадка, вечер е някакъв ужас от подрастващи. Бира, семки, чипс, вода разпиляно, обърнати кошчета за боклук... пълен погром. Трета вечер се прибирам около 23-23.30 и там има патрулка, викат ги от нашият блок и съседният отсреща. Отзовават се веднага районните полицаи, доколкото разбрах (от бабите на пейката, пред входа😁) са привикани родителите и децата в районното управление. Имало е деца под 14г.късно вечерта.
Така, че полицията би трябвало да свърши работа... аз в началото реагирах с неразбиране( чак пък полиция) обаче от друга страна, ако си караме така оправия и правила няма да има никога.

# 5
  • Мнения: 11 752
Веве, наистина така е правилно и както се казва "всяка жаба да си знае гьола", а непълнолетните (ученици) да си знаят домовете. А ако те не си ги знаят, родителите им са длъжни да ги прибират навреме, а не после да се чудят "ама що така стана с доброто ми дете".....докато аз кротко си пия пиенето, а детето ми е някъде там навън по нощите.

# 6
  • Мнения: 1 555
Веве, наистина така е правилно и както се казва "всяка жаба да си знае гьола", а непълнолетните (ученици) да си знаят домовете. А ако те не си ги знаят, родителите им са длъжни да ги прибират навреме, а не после да се чудят "ама що така стана с доброто ми дете".....докато аз кротко си пия пиенето, а детето ми е някъде там навън по нощите.
Да, да и аз, като поразмислих в последствие стигнах до същото заключение. Понякога сме доста либерални в неподходящи моменти. После се чудим що така живеем и кво стана.

# 7
  • Мнения: 134
В такива ситуации разбираш едно време бабите с кофите вода. Не го препоръчвам принципно, ама успешно е раздигало седянки (само един път поискаха и сапун).
Иначе много зависи кварталния колко му се занимава...

Общи условия

Активация на акаунт