Стягане в гърлото

  • 1 236
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте. Имам нещо като стягане в гърлото, буца в гърлото ли се нарича не знам. От доста време изпитвам и паник атаки от страх че нещо ми има. Като съм в стрес ми излиза и акне в устата. Ходих 2 пъти на УНГ и 1 път на зъболекар и казват че нищо ми няма. По едно време имаше период от 2 месеца това чувство го нямаше, не изпитвах и паник атаки и акне тогава не се появяваше. Но като почнах да мисля по тази тема всичко започна пак.

# 1
  • Мнения: 5 144
Това стягане, което оприличаваш на буца, колко дълго продължава?
Имала съм нещо сходно нещо наричено спазъм на хранопровода и е супер стряскащо, но не е опасно. При мен минава с Валидол и дрямка, за да се отпуснат мускулите. Прочети за симптоматиката и виж дали наподобява твоето.

# 2
  • Мнения: 4
Сутрин като се събудя попринцип го няма, но като почна да мисля веднага св появява чувството. После се успокоява, но не мога да го зарбавя и като започна да си мисля някакви страшни работи пак започва. Може да е и с мускулите нещо но не знам…

# 3
  • Мнения: 5 144
Погледни симптомите, много е специфично, макар често да се бърка с проблем със сърцето.
И говори с психолог, УНГ и зъболекар няма да помогнат Simple Smile

# 4
  • Мнения: 422
Имах подобни проблеми. Посетих ендокринолог, който каза, че това оплакване го чува по няколко пъти на ден от пациенти. При стрес щитовидната жлеза се увеличавала понеже е силно кръвоснабдена и за това се получавало това чувство. Разбира се, направи ми обстоен преглед и пусна изследвания, всичко излезе нормално. В момента, в който приех това обяснение, стягането в гърлото премина. Очевидно наистина е било от стрес. Разбира се, хубаво е да се консултираш с лекар, но до тогава опитай да се успокоиш, ако трябва и Валидол си вземай и се наблюдавай. Вярвам, че не е нещо притеснително.

# 5
  • Мнения: X
Имам абсолютно същия проблем. Дори и в момента да не съм притеснена, усещам буца в гърлото при преглъщане и не само.
Това е един от най-често срещаните симптоми на тревожност/стрес.

# 6
  • Мнения: 4 348
Освен изследвания и необходимите лекари, бих препоръчала и анализ на мислите, при които се появява това усещане.
Може ли да ги споделиш с твой близък
Има ли таен страх, който те притеснява?
От опит знам, и то през последният месец, че ако няма с кого да споделиш страх или натрапчиви мисли, точно така става...
Ако нямаш достатъчно близък, сподели с психотерапевт. Те държат тайна историите на клиентите си.

Общи условия

Активация на акаунт