Име на бебе

  • 3 740
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте мами , с риск да бъда упрекната ще ви споделя какво ме мъчи.. Имам син на една година.Още докато бях бременна не исках да го кръщавам на никого и таткото беше на същото мнение.Но като наближи момента моите родители започнаха да ме питат как ще го кръстим и като им казах те много се ядосаха започнаха да ме убеждават , че не може така трябва да е кръстено на родителите на мъжа , след това той попита родителите си и те бяха на същото мнение , че трябва да е кръстено на тях ,аз не исках .. , но след тези думи на родителите на мъжа ми и той започна да се разобеждава за това име и да се опитва да ме убеди , че трябва да го кръстим на неговите родители и така след като никой не ме подкрепяше , аз отсъпих и го кръстихме на тях. но оттогава това ми тежи и не мога да го приема , че така ме принудиха да го кръстя на тях...

# 1
  • Мнения: 8 805
Не се ядосвай, така е трябвало да стане.
Наричай детето си с официалното му  име.

# 2
  • Мнения: 1 797
Точно, ти го наричай както си искаш. Имам приятелка,която нарича мъжът си с името на бившия.

# 3
  • Мнения: 14
Мечта ми е да си имам момче и да се казва Александър , но и да реша за второ моите родители пак ще ме тормозят да е кръстено , такива са им разбиранията , баща ми звънеше по 10 пъти на ден да ме убеждава  за това име и до нас идваше ...

# 4
  • Мнения: 24 334
За какво е темата?! Детето вече е на 1 година! Искате да му сменяте името или просто да споделите, че ви тежи, че сте послушали родителите си?!

# 5
  • Мнения: 2 757
Как се казва детето? Не ви харесва името му или само Ви тежи, че сте му дали име под натиск?
Така или иначе, на този етап вече няма какво да се направи. Единствено можете да се опитате да си отстоявате мнението за второто дете.

# 6
  • Мнения: 1 395
Направете си второ, като ви питат и настояват да кръщавате на някой си просто се съгласявайте и кимайте, за да не ви тормозят и накрая си го кръстете както вие искате. В крайна сметка майката носи детето и има пълно право да го кръсти по нейно осмотрение. Може да се посърдят после известно време, но ще им мине.

# 7
  • Мнения: 5 140
Човек трябва да се научи да живее с изборите си. Избор е да клекнеш и да кръстиш детето според вижданията на друг, избор е да се опълчиш и да рискуваш лошо гледане с години. Правилно, неправилно - след като изборът е направен е безпредметно чудене, самосъжаление, вайкане и гледане назад.
Моето скромно мнение по въпроса даже няма значение. Изборът също така учи и евентуално помага в бъдещи такива.

# 8
  • Мнения: 14
Казва се Мартин , тежи ми това , че бях под натиск

# 9
  • Мнения: 24 334
Казва се Мартин , тежи ми това , че бях под натиск
Ама ти си допуснала да си под натиск! И си се съгласила преди 1 година така да кръстиш детето си. Научете се с твоя мъж да не питате мама и тате за всичко, а двамата си вземайте решенията

# 10
  • Мнения: 1 395
Мартин е хубаво име, можеше да е много по-зле.

# 11
  • Мнения: 6 150
И при мен имаше натиск, авторке. Да им се не начудиш на роднините, сякаш въобще не ме познават. Дори и мъжа ми по едно време изплю да бъдело на баща му. Естествено на мен няма как да ми се въздейства по никакъв начин, но само за успокоение го написах, че си е съвсем естествен процес да те понатиснат от всички страни.
Ще свикнеш, свършено е вече.

# 12
  • Мнения: 14
Да , но при нас мъжът ми е зависим от техните и за това най-вече  , понеже работи с тях  , но сега съжалявам , че не бях по-решителна

# 13
  • Мнения: 5 140
За мен е голяма грешка тези неща да се говорят когато "бебето е на прага". Родителите ми знаят, че ще си кръстя детето, както решим с бащата и напълно ме подкрепят (ако не ме подкрепяха пак щеше да е моето, но поне ще имат едно на ум да не се пробват даже, да се мусят тихо). Това го знаят още от преди да сме  заедно с него, просто сме си говорили на тази тема. ММ по същия начин с неговите родители. Изговорихме го още при идеята за бебе.
Проблемът е на очаквания и реалност - те да очаквали ти да се сетиш сама да го кръстиш на тях. Ти си очаквала мъжа ти да не е безгръбначен и роднините ти да не са неандерталци. От там идва разочарованието.
Изключително важно е тези неща да се говорят предварително, наистина. И да не се споделят идеите с родата. Това ми е закон. Пред свършен факт да се сърди, който иска, колкото иска.

# 14
  • София
  • Мнения: 13 151
Щом детето вече е родено и му е дадено име, няма смисъл от негативни емоции. Или свиквай, или заведи дело за смяна с всички семейни последици. Ти решаваш.
Но преди всичко се научи да си отстояваш мнението и желанията. Щом си се омъжила и имаш дете, значи си пълнолетен човек. Бъди и зрял такъв.
И променете, заедно с мъжа ти, тази зависимост от родителите, за да не ви манипулират. И зависимостта от твоите също, защото явно си зависима поне емоционално, щом са си позволявали да те тормозят, докато си била бременна.

Общи условия

Активация на акаунт