По-свити юмручета 8 месеца

  • 560
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Здравейте,

Имам момченце на 8 месеца и половина и от новороден си държи палците на ръцете свити на вътре. След 3тия месец започна да ги отваря, хваща с тях, но в спокойно състояние все ги прибира на вътре.
Ходихме на ортопед, каза да сложим шина, с която да изпъваме нощем палците. Но и като цяло ръчичките му седят по-свити.
Ходихме и при доц. Чавдаров, той не видя проблем в двигателното развитие, въпреки че все още не може сам да седне от легнало положение, както и не лази, а се придвижва като червей и то в краен случай ако нещо му е много интересно.
Бихте ли ми дали насоки и съвети какво може да направим и къде да го заведем?

# 1
  • Мнения: 8 585
Здравейте,

Имам момченце на 8 месеца и половина и от новороден си държи палците на ръцете свити на вътре. След 3тия месец започна да ги отваря, хваща с тях, но в спокойно състояние все ги прибира на вътре.
Ходихме на ортопед, каза да сложим шина, с която да изпъваме нощем палците. Но и като цяло ръчичките му седят по-свити.
Ходихме и при доц. Чавдаров, той не видя проблем в двигателното развитие, въпреки че все още не може сам да седне от легнало положение, както и не лази, а се придвижва като червей и то в краен случай ако нещо му е много интересно.
Бихте ли ми дали насоки и съвети какво може да направим и къде да го заведем?
Това, което описвате, се нарича cortical grip (по Капуте/ Акардо)-ако правилно съм разбрал...


Ако не съм? ... палецът е ОТГОРЕ (а не "прищипан" от свитото юмруче), но просто ръцете повечко време са свити в юмручета? това е друго... .
Уточнете моля Ви...

Цитат
Ходихме на ортопед, каза да сложим шина, с която да изпъваме нощем палците. Но и като цяло ръчичките му седят по-свити.
Наред ли сме? или онези там, " специалисти "... са си загубили " чувството за реалност "?

Цитат
въпреки че все още не може сам да седне от легнало положение, както и не лази,
На 8м искате това? Кой твърди, че трябва да прави тези неща на 8 месец? там, "специалистите"?? Лошо, много лошо за " специалистите ".

Имате трудност да го обличате?? много е "стегнат"??

Последна редакция: пн, 12 сеп 2022, 17:23 от Birdie

Общи условия

Активация на акаунт