Бебе да спи само в кошарата

  • 943
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте мами,как научихте вашите бебета/деца да заспиват самостоятелно в леглото си.Ние се успиваме на ръце и след това се местим в кошарата,но от няколко дни я мъчат зъби и иска все да е в мен и когато я оставя в леглото веднага се буди и иска близост.Искам вече,ако е възможно да си я науча сама да си заспива.😢

# 1
  • Мнения: 3 208
Ами баш като я мъчат зъби няма да стане, има нужда от теб. Бих изчакала по-спокоен момент.

# 2
  • Мнения: 8 952
Ох, честно казано, няма такова чудо... да се научи да заспива самичко...
Като минат зъбите, ще почнат приказките за лека нощ.
Моите и двете с години им четох приказки и всъщност стоях при тях докато заспят. В това време пробвах какво ли не.
Само една приятелка успя да научи детето си да заспива самичко в леглото и започна с това още с прибирането от родилното. Още й се чудя на дисциплината.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Моята спеше самичка в кошарата, самичка в стаята си от ден първи след прибиране от болницата. Но заслугата не беше моя, т.е. не съм я учила, тя така си беше от болницата още. Там бебоците вечер бяха отделно от майките. Така си продължи и вкъщи. Но пък беше кротко бебе, с което не разбрахме нищо от колики и зъби, а от третия месец си спеше вече и по цяла нощ без да се буди, та си е до дете според мен.

# 4
  • Мнения: 1 489
Аз имам 2 деца- батко на 9 години и малчо на 1г4м. Голямото си заспиваше сам- изпие си млякото и го оставяхме. Беше кротко, спокойно и спящо дете. Не знаех какво е да плаче бебе. Ни колики усетих, ни зъби...
Малкото е съвсем различно. Случвало ми се е да го друсам в кошарата над час, за да спи 15-20 минути. Напоследък заспива сам, без да го люлея. Само съм в стаята.
Та до дете си е.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Не "сме" се учили. Никога не ми е било самоцел. Когато, тогава.
Ако го мъчат зъби, изобщо не е моментът.

# 6
  • Мнения: 1 035
Всичко е инвидуално. Нашата не сме я учили. Започна да заспива вечер сама към 10м. Сега е на 1г и 3м и от 2 седмици се е научила да се качва по леглата, та дойде ли обяд се качва и си ляга, но тя проходи на 11м. Без учене, показване и т.н.т. Някои деца са по самостоятелни, други имат повече време нужда от мама. Кураж, тези дни ще ни липсват, когато пораснат.

# 7
  • Мнения: 404
Имам момиченце на 3 и бебе на 1г. Никога никоя не е заспивала сама. Докато ги кърмя,да, на ръце-да. Дири на леглото до мен се гушкат и заспиват. Но да си се приспят сами…. Е тва искам да го видя. Кръст не ми остана, то аз съм виновна, но като съм сама по цял ден с тях, как да стане. От друга страна, нито колики са имали, нито проблем при зъбките, засега.

А и нали казват, да ги гушкаме докато са малки, че после се почва с блъскането на врати и айде. 😄.

# 8
  • Мнения: 8 952
А и нали казват, да ги гушкаме докато са малки, че после се почва с блъскането на врати и айде. 😄.

Гушкайте ги, момичета! Времето лети!

Моята малката вече е тийнейджър. А сякаш беше вчера, когато беше залепена за мен. Кърмих я три години и още толкова я приспивах с приказки. И на мен ми дотежаваше. Като погледна назад - не съжалявам нито за миг, който съм прекарала с нея.
В момента се караме и на лягане, и на ставане. Ужасно е. На мен ми е гадно. На нея май не й пука. Disappointed Relieved Не знам как хората изобщо минават през пубертета на децата си и оцеляват. /А ми е за втори път... и имам представа./

# 9
  • Мнения: 6 769
На 3 години. До тогава винаги имаше някаква форма на приспиване. Да легне и да заспи сама не се е случвало.

Общи условия

Активация на акаунт