Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 126
Току-що прочетох публикувана обява от сеньор Моралес за предстояща пресконференция по повод стартирането на Асоциация за лечение на деца аутисти. Тя ще се състои на 26.11.2006, т. е. утре от 12.00 часа в сградата на БТА в София. Озадачи ме надсловът на този форум, който гласи "Запазете детето си здраво, предпазете го от аутизъм, ДЦП и умствена изостаналост". Честно казано, идея си нямам как смята да го постигне.
Публикувам тази информация, защото по-рано стана въпрос за методите на Р. Моралес. Ако някой родител от София се наеме да уважи събитието, нека сподели впечатленията си, че изгарям от .... недоумение.

# 1
  • Мнения: 3 504
Мамо В, това ще е интересно, но просто го научавам към този час на нощта, при най-голямо желание да отида, няма да успея, ще е хубаво Софианци да отидат и наистина да разкажат, ако има материали да ги публикат и тук във форума, Ако има някой от Пловдив да отива нека се обади. Също така ще говоря и с моята логопедка, но не виждам кога ще успее и тя да отиде.

Много ми е интересно, но... уви Sad

# 2
  • Мнения: 4 585
     Често пъти съм се изказвал в този подфорум като най-черногледия с най-черното чувство за черен хумор, но не се сдържам. Идва ми отвътре.
     Ако искам някой да лекува аутизма на детето ми с китайска медицина ще отида при човек, който се казва Чън Тяо Пин например.
     Ако искам да ми чете морал или да ми изпече царевична питка или да ми сготви боб - при г-н Р. Моралес ще отида.

# 3
  • Мнения: 3 504
А с какво по-точно се занивама този Р. Моралес?

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ами, виж в другата тема.
Диета с кисело мляко и горнобанска вода и аз мога да ви изпиша, а ще помогне ли?

На това му казвам емоциолнато пре....цакване на родителите, те са готови да дават мило и драго с надеждата детето да се оправи, а се оказва поредния факир, който развива фантасмагорични теории и полза никаква...

Аз дори не съм сигурна дали моето дете е аутист - за някои критерии прилича, за други - никак не прилича, но съм убедена, че проблемите му могат да се решат не с друго, а с поведенческа терапия. Той дори едно кило хапчета за "поумняване" да изпие, ако никой не го учи да говори, няма да се научи.
Все едно студент за изпита да пие хапчета и да не си чете лекциите...

# 5
  • Мнения: 4 585
    На мен ми прилича на продавач на надежди - на метър, на литър, на кило.

# 6
  • Мнения: 126
Обадиха ми се, че в днешния брой на "24 часа" има поместен материал за специалист, който практикува метод за изчистване на организма от токсини. Надявах се да не става отново въпрос за Р. Моралес, но ме осведомиха, че той е въпросният специалист (че кой друг?! Money).
До този момент още не съм прочела материала, защото не успях да си купя вестника, но ще продължавам да търся ...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!
Аз ходих на пресконференцията. Видях въпросният д-р Моралес и чух за интересният метод на лечение, който помага на деца Аутисти, с ДЦП и умствено изоставане. Става дума за очистване на организма от токсини, възстановяване на физиологическото здраве на тялото. Състояло се от няколко етапа.
1.Хелиране
2.Прилагане на фитотерапевтични медикаменти
3.Прилагане на диети
4.Рехабилитация
5.Работа със съответните специалисти-кинезитерапевти, психолози, логопеди, невролози

Пие се мого вода и се прилага по някакъв начин хумата, ядат се много плодове, имало и още нещо, но не го спомена, защото така щяло да се разкрие цялата рецепта.... а все пак е тайна. Стриктно трябва да се спазват препоръките на доктора, за да има ефект... обикновенно първият етап продължава около 1-1,5г... после е възстановителният етап и накрая поддържащият.
Досега има 30 пациента в Бг, които са само с положителни резултати. Едно момче на 14г беше в залата и от това което разказваше за него баща му преди и сега се разбира че има добър резултат от лечението. Запознах се Мартин и проведохме един спокоен кратък разговор. Отговаряше на въпросите на журналистите, които бяха мн внимателни и тактични. Не го тормозиха много детето. За което ги поздравявам. Бащата е щастлив, че има напредък сина му и стриктно спазва всички предписания. Признава че е трудно спазването на диетата, но целта оправдава средствата.
Говори и едно момче с ревматоиден артрит, който само от едномесечен курс по този метод има невероятни резултати. искренно благодари на доктора.

Аз се поинтересувах дали може да се приложи лечението за моето малко дете и д-ра сподели, че най- малкият му пациент засега е 2 годишно дете. Каза че е по-добре е да се започне лечени колкото по-малко е детето, защото по-лесно става очистването и резулататите са по-бързи и добри. Колкото по-гоялм е пациента, толкова по-трудно.
Ще му представя цялата документация, която имаме за Мими и той ще прецени дали може да помогне или не. НО аз предварително ще прочета всичко налично в нета, ще се опитам да се запозная и с др родители прилагащи този вид лечение за децата си и тогава ще се възползвам от услугите му.
Ако разберете нешо повече за методиката и лечението моля ви споделете.

# 8
  • Мнения: 4 585
     Току що ги давха по БТВ. Р Моралес, бащата и детето. Нанди, теб не видях. Това, което ме впечатли бе цифрата 16000 деца аутисти в България - официална.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 333
Мен нямаше защо да ме снимат, аз отидох просто да слушам и да разбера малко повече от първоиточника... Сега като разгледах и сайта на Асоциацията вече знам думите на д-р Моралес дума по дума. Единственото за което си струваше е че видях един спокоен и щастлив татко (или поне в момента беше и имаше надежда за по-добро бъдеще на детето му в очите ).

П.С.: Аз се бях притеснила че все някъде ще ме е засекла камерата,понеже бях седнала през един стол от Марти. Така и се запознахме с него, заговорихме се и после той на няколко пъти се закача, намига докато говореше баща му. Толкова хубаво момче е и  се надявам да има все по-добри резултати,да продължават успехите му в училище и в комуникацията с околните.

Не стана дума за бройката на децата Аутисти по време на пресконференцията, може би журналистката е имала предварително събрани данни за репортажа. Но статистиката е ужасна Sad И искат да ми кажат че не могат да подготвят добре обучени специалисти да работят с толкова много пациенти, че нямат методика за работа и т.н. .... това е поредната абсурдна ситуация в страната ни  Cry

Wolf , когато приказвах с него си мислех за твоето момче. Стана ми мило и топло като ме гледаше това дете с огромните си кафеви очи и на няколко пъти повтори името ми. Ти ни разказваш уникални неща от връзката със сина си и усещам че е богатство за всеки човек да общува с тях. Със сигурност ще ми е много приятно да го слушам как разказва виц и ми се иска през това време да влача краката си в една камара паднали листа. Такива асоциации имам.

# 10
  • Мнения: 126
Ето още инфо за тези, които не са гледали репортажа па bTV:
bTV Новините - кликнете вдясно на:
 Природосъобразна терапия при деца аутисти се прилага от няколко месеца в България.
Има ли други впечатления?

# 11
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз хванах края на репортажа - моето мнение е, че природосъобразния начин на хранене винаги ще е от полза. Не знам как успява да накара децата да ядат здравословно

# 12
  • Мнения: 4 585
      Никак не ми се връзва това с екологично-чистите храни. Сега си произвеждаме по-малко храни, но когато Кирил беше малък си произвеждахме заешко, пилешко, агнешко, яйца, плодове, компоти, зеленчуци, мляко, сирене.

# 13
  • Мнения: 549
Запозната съм с методите на Роберто Моралез.
Принципно във всичко  това, което той използва има истина. Попрочел е за:
•   Диетата без глутен/казеин ( която е основното в методите му и изобщо не я е измислил той. Тя се практикува от повече от 10 години, предимно от родители на аутистични деца в Америка, Великобритания и много други страни по света)
•   Освен основната диета трябва да се съобразите и с индивидуалната непоносимост към определени храни, консумацията на които може да доведе до проблеми-физиологични, неврологични, проблеми с имунната система и т.н. Роберт твърди, че прави изследване с техника, с която разполага и която принципно наистина съществува. Аз проверих в интернет по името на апарата, но той изследва съвсем други неща. Така, че моят съвет е да ви каже какво  точно изследва и как. Аз се консултирах дори с физици и химици , работещи извън България, които ми обясниха, според принципът по които действа този лазер, е невъзможно подобно изследване да се направи от кичур коса. Това става само с кръвна проба.  На стр. 28 Във в. “Нощен труд” от 17-18 ноември 2006г. Може да проверите в коя голяма лаборатория вече и в България , се прави това изследване за непоносимост към храни. Поне знаете за какво си давате парите! Като моят съвет е да се консултирате с гастроентеролог  Аз мисля точно това да направя в самата лаборатория. Те би трябвало да са най-добре запознати с изследването.
•   Следвашата стъпка е това , което Роберто гръмко нарича “хелиране”. Има абсолютна истина в изчистванено на организма с гладолечение, и плодове, но това както знаете изобщо не го е измислил той, а не съм убедена, че вариантът, който той предлага е най- добрият.
•   Що се отнася за фитотерапевтичните продукти, които той съветва да се използват и които могат да се намерят на българския пазар, не съм съгласна, че са добри и подходящи в случая. Някои от тях съдържат вредни съставки , като аспартам например.
•   Използва хомеопатия! Резултатът от едно правилно проведено хомеопатично лечение е поразителен, особено при подобни проблеми. Казвам го от личен опит, работейки с изключителен КЛАСИЧЕСКИ лекар-хомеопат. Знаете ли колко години обучение и опит трябва , за да може да практикуваш ефективно хомеопатия? Ако не знаете запознайте се с принципите на хомеопатичното лечение на този адрес:
http://homeopathia.hit.bg/
може би ще ви стане ясно, че претенциите му да лекува с хомеопатия не са много основателни, но може да сте сигурни, че ако не помага това лечение поне няма да навреди.


И накрая искам да отбележа, че приветствам факта, че за хранителните проблеми на нашите деца се намери някой, макар и в друг контекст, който “зашумя”  в медиите. Това е голяма крачка напред и трябваше да стане много по-рано, а не да слушаме от официалната медицина и “специалистите”, че това са недоказани теории! Така хората ще разберат, че има алтернатива и надежда! Жалкото е че в световен мащаб това се прави много по-добре, от т.нар.DAN! доктори. Със всички необходими изследвания, които за жалост ние  в България не можем да направим. Правят се в Щатите и са много скъпи. Просто направете усилие и се поровете в интернет за повече информация. Аз лично много уважавам този руски сайт:
 http://www.autismwebsite.ru/all_about_autism.htm
 http://www.autismwebsite.ru/Autism_Diet.htm
http://www.autismwebsite.ru/index.html
 
За мен това е пътят - диета, витамини, добавки, изчистване и работа със специалисти(психолог , логопед).

Въпреки всичко, при положение, че е толкова трудно и липсват информация и специалисти в областта на храненето и хелирането, вероятно за много хора Роберто Моралез е стъпка в правилната посока!

# 14
  • Мнения: 126
Здравейте, Nadejda.v.lHug
Това, което пишете, е много полезно и важно. От прочетеното в темите на форума се вижда, че тези, които за пръв път се срещат с г-н Моралес, са силно впечатлени и готови да му повярват. Правилният начин, според мен, е внимателно да се сондират мнения на родители и специалисти. Особено ценен е споделеният личен опит.
Затова Ви приветствам, че споделихте впечатленията си! Те ще помогнат на много родители да се ориентират в ситуацията! newsm10

# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Много пъти в темите за аутизъм съм пускала линка, жалко, ако не говорите руски. Тук са описани принципите на такава диета, а във форума много майки споделят опита си, успехите и трудностите при прилагането. Г-н Моралес не открива топлата вода, това се прави от много години в САЩ и Канада.
Аз се опитах да вникна подробно и възникнаха страшно много въпроси - за чистотата на храните, които се продават, за това, че никъде не е описано какво точно съдържат, за това с какво се хранят животните, които ядем и т.н. и т.н. Колкото по-рано се започнва диетата, толкова резултата е по-бърз. Хелирането според написаното в сайта се прави едва след като организма е готов и подготвен с диетата. Переодично се налага да се правят много изследвания. Могат да ес поръчат и в лабораторията в САЩ, адреса е в сайта. Във форума се спореше за надежността на резултатите в различните лаборатории например. Много сложна материя ми се стори, г-н Моралес е поел функцията на DAN!-доктора.

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 09:42 от ljuboznatelna

# 16
  • Мнения: 4 414
аз не съм много в час, но наскоро гледах едно американско филмче - майка и син, които говореха за оздравяването на детето. та майката тогава разграничи аутизма и живачната интоксикация. каза: "мислехме, че синът ни е с аутизъм, но се оказа, че има живачна интоксикация..."
нали не всички случай на аутизъм се дължат на интоксикация с живак?
 този метод на Моралес изглежда подходящ при интоксикации от всякакъв вид. друг е въпросът, колко професионално се прилагат всички тия неща.

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Защитниците на диетата смятат, че диетата не помага само ако не е приложена правилно.
http://www.autismwebsite.ru/Right_Diet_For_Autists.htm#Кому%20ди … %20выздоравливает

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 11:07 от ljuboznatelna

# 18
здравейте има ли майки които на сто процента са убедени че само тази диета е повлияла на детето им не пренебрегват ли по този начин логопеда и психолога ако има такъв или дори собственната си работа с децата. newsm78не се ли хващаме като удавник за сламка като по този начин се чувстваме полезни бъркоайки манджи край печката.  chef

# 19
  • Мнения: 126
За тези, които не са запознати добре с методите за лечение на сеньор Моралес, ето още малко полезна информация. Той е специалист в следните области (цитирам ги така, както ги е оповестил самият той на визитната си картичка):
 - лечение на аутизъм
 - диагностика с фотонен скенер
 - китайска медицина
 - акупресура
 - рефлексотерапия
 - кинезитерапия
-  фототерапия
 - лазеротерапия
 - мануална терапия
 P. S. Правописът е автентичен!

 Ако някой си мисли, че е забелязал правописна грешка, може би се лъже. Вероятно става въпрос за нов патент.

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 15:36 от mamma B

# 20
  • Мнения: 631
Роберто Моралес е кинезитерапевт и има един интересен апарат за изследване на интоксикацията от косъм.
Метода може да се приложи на всеки със същия ефект. Не мога да коментирам добри или лоши са резултатите, но някак неестествено ми се вижда чрез диета да отстраниш проблем в централния мозък (дали ще бъде ДЦП или аутизъм).
От всички случаи правилното хранене е важен момент и вай - малкото не би навредило наистина.

# 21
  • Мнения: 212
здравейте има ли майки които на сто процента са убедени че само тази диета е повлияла на детето им не пренебрегват ли по този начин логопеда и психолога ако има такъв или дори собственната си работа с децата. newsm78не се ли хващаме като удавник за сламка като по този начин се чувстваме полезни бъркоайки манджи край печката.  chef


Мили родители, четете и вниквайте в информацията която ви се предлага.
Аутистичния спектър включва огромно разнообразие от прояви и поведение. Няма двама еднакви хора по принцип. Да не говорим за аутисти.
http://www.autismwebsite.ru/Books/Children_with_Starving_Brains/ … ving_Brains_4.htm
Тук много подробно и достъпно е обяснено за нещата които питате. Обърнете внимание на думите:
"Много от децата", "при някои от ...." Не може да се предложи еднакво решение за всеки различен случай. И причините също са различни.
Не забравяйте факта от първостепено значение а именно че аутизма или обозначен с ГРР е нарушение на развитието, засягащо социалното взаимодействие, комуникацията / включваща  съответно иупотребата на речта - един изключително сложен механизъм/ и въобръжението   и трите се учат от човек и във взаимодействие със човек за което има и определени периоди. Важно е да не ги пропускате!
Всичко това означава, че те по различен начин  обработват  информацията т. е. наличие на различен когнитивен процес.  Те чуват,  виждат,  слушат речта, изпитват много емоции /които незнаят КАК да изразят/. Но мозъка избира съвсем друг път по който да обработи това. Много от тези деца са визуални /мислят в образи/. Затова в литературата се определя като качествено нарушение /DSM IV/. Не отричам метода на диета или хелирането, когато има предпоставка да се прави. Но си представете как  храната или хелиращия медикамент ще научи детето да ползва своя потенциали да общува?
Не е все едно да имате книжка и да можете да карате с тези си умения ТИР...

# 22
  • Мнения: 549
Скъпа Оля,
Абсолютно съм съгласна със всичко, което казвате.  Диетата е НЕОБХОДИМО, но не достатъчно условие. Диетата, хелирането и добавките не могат да научат децата ни да общуват и да разбират, но могат да им дадат възможност да ни ЗАБЕЛЕЖАТ! И ТОГАВА идва нашата и вашата РАБОТА.
Защо все още лекарите-психолози и психиатри, "специалистите" ,  отричат фактите и споделения опит на родители, че без диета и само с работа, в повечето случаи "наливаме от пусто в празно"!

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 01:09 от nadejda.v.l

# 23
  • Мнения: 549
Основният мотив на лекарите, да не споменават за диетата и хелирането, е че това са НАУЧНО НЕДОКАЗАНИ теории.
Това е една статия, за съжаление на английски.

http://www.sciencedaily.com/upi/index.php?feed=Science&artic … c-ageofautism.xml
 
Накратко:август месец тази година, американският сенат отпуска 45млн. долара, за пет години напред ДЪЛГООЧАКВАНИТЕ клинични изследвания, за влиянието на факторите на околната среда. Само, че аз няма да чакам 5 години някой ОФИЦИАЛНО и НАУЧНО да докаже, че видите ли, моето дете наистина било интоксикирано(при положение, че това се знае от години). И заради начинът му на хранене, през тези 5 години аз съм продължила да го тровя. Представям си вината, която бих изпитала, че тези отрови може би са довели до трайни поражения в мозъка на детето ми. Защото възрастта наистина се оказва основен фактор и ранната диагностика и мерки са от решаващо значение за прогреса на децата ни.

Докато изчакваме и се колебам, времето работи против тях.

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 01:15 от nadejda.v.l

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
 
За тези, които не са запознати добре с методите за лечение на сеньор Моралес, ето още малко полезна информация. Той е специалист в следните области (цитирам ги така, както ги е оповестил самият той на визитната си картичка):
 - лечение на аутизъм
 - диагностика с фотонен скенер
 - китайска медицина
 - акупресура
 - рефлексотерапия
 - кинезитерапия
-  фототерапия
 - лазеротерапия
 - мануална терапия
 P. S. Правописът е автентичен!

 Ако някой си мисли, че е забелязал правописна грешка, може би се лъже. Вероятно става въпрос за нов патент.


 Фототерапия е лечение със светлина.

# 25
  • Мнения: 549
Не вярвам mamma B да не знае, какво е фототерапия. Само, че тя се прилага предимно при дерматологични проблеми. Това обикновенно се прави в специалзирани клиники със съответната техника - лазери и т.н.   Ако пропускам нещо, някой да ме поправи!
Възможно е Роберто Моралес да разполага с такава техника! И  дали докато лекува децата ни от аутизъм, сеньор Моралес няма да ни излекува и акнето! Така ако не сме достатъчно психически здрави, поне ще бъдем КРАСИВИ! Grinning

Благодаря ти mammaB, че обърна внимание върху факта, че Роберто Моралес явно е  добър специалист, практикувайки във всички тези области!

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 01:04 от nadejda.v.l

# 26
  • Мнения: 3 504
...
На това му казвам емоциолнато пре....цакване на родителите, те са готови да дават мило и драго с надеждата детето да се оправи, а се оказва поредния факир, който развива фантасмагорични теории и полза никаква...

Аз дори не съм сигурна дали моето дете е аутист - за някои критерии прилича, за други - никак не прилича, но съм убедена, че проблемите му могат да се решат не с друго, а с поведенческа терапия. Той дори едно кило хапчета за "поумняване" да изпие, ако никой не го учи да говори, няма да се научи.
Все едно студент за изпита да пие хапчета и да не си чете лекциите...

Напълно съм съгласна и аз с теб

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Седя си и си мисля за безглутенова и безказеинова диета.
Синът ми до 8 мес. на практика е хранен основно с АМ, което съдържа много казеин. Не наддаваше добре, защото имаше тежък рефлукс - от дадени 150 мл мляко се случвало да повърне 120 - когато съм успявала да му подам легенче, мерех какво количесто повръща. Когато спря да повръща, почна да расте и да наддава. После като го захраних, ядеше доста картофено пюренце, защото то не му дразнеше, когато му влезе в носа заради цепката на небцето.
И сега много обича всякакви видове картофки, а и аз често готвя картофи, защото и аз обичам много.
Обаче расте хубаво и е много силен и мускулест, не дебел, а наистина мускулест, за което предполагам допринесе Войта-терапията. Храни се сам, храни се хубаво, досега е изял само 2 захарни бонбона, които са му дали в яслата, аз не му давам такива неща, най-прости бисквити и вафли само му се разрешават като лакомство, те поне нямат кой знае каква излишна химия. Понякога яде парченца шоколад, но това е рядко.
Това чипс, солети, сокчета тип "захар с боя" - такова нещо не е ял никога и не давам да се яде в къщи.
Държа на полезното хранене, децата ядат домашно готвена храна, избягвам колбаси и тн.
Водата за пиене и готвене се филтира.
Запозната съм с теориите за гладолечението и самата азгладувам понякога по метода на Л.Ковачева.

ОБАЧЕ: в книгите за гладолечение изрично си пише, че деца НЕ БИВА да гладуват, защото растат.
Пише да оставяме детето да се води по инстинкта си, ако днес отказва ядене, да не го насилваме, но и ако поиска да яде нещо, да не му отказваме. Това обаче важи при положение, че "нещото" не е някое вредно лакомство. Когато едно дете е захранено правилно, кашите му не са посдлаждани допълнително и не знае какво са бонбони, то се радва искрено на плодовете, защото са сладки, така че има естествен апетит за тях.
Голямото ми дете от 4-год. възраст се храни така и от тогава спря боледуването, има-няма 1-2 годишно вдигне Т за една вечер и минава без лекарства. Малкият не знаеше какво е бонбони, до първия си ден в яслата, когато лелката им давала и той си взел заедно с другите деца, че и втори път се е наредил, но нали така или иначе ходене му там беше ден до пладне.

Някак си не мисля, че точно на Насе му трябва диета.
Чета за два дни глад, само на вода, после месни и рибени бульони... Ами зеленчуковия бульон е полезен,а месния и рибения - не, според тези, дето аз ги чета...
Гладуването променя и мисленето в известна степен, това го знам, но го променя като приоритети и като самочувствие, усещането, че можеш с волята да победиш глада, дава чувство за власт.
Но при големите се прави доброволно и много мотивирано психически, как едно дете, на което е трудно да обясниш нещо с думи, ще го МОТИВИРАШ да гладува...

Та, това са ми мислите.....

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 10:51 от firebird

# 28
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
firebird, точно това споделих с някои форумци в чата - на виждам начин да си мотивирам детето да гладува.
Моят дядо си спести операция за премахване на доброкачествен тумор с гладуване и прием само на сокове, а му даваха 2г живот. Но той наистина имаше мотива.
Що се отнася до диетата в руския сайт, там се използват заместители, които на нашия пазар или липсват, или се намират много трудно. Освен това вкусът не е същия. Лесно би било да се приложи при деца, които по принцип си имат апетит и не са много капризни. Има аутисти, които нямат никакви претенции към храната и ядат всичко, но за обратния случай периода на адаптация ще е дълъг и мъчителен.
Много съм мислила да опитам диетата поне за месец, но това означаваше да подложа и останалите членове на семейството на нея. Никой в къщи не беше ентусиазиран от идеята, най-малко таткото. Това значеше да се яде само оризов хляб, който сама да приготвям и който никак не бил вкусен като изстине. Никакви бисквити, солети, картофи, домати(силни алергени), никакво сирене, кашкавал, нищо, съдържащо сух омляко или брашно и нишесте, дори и царевицата не се препоръчва.Никакви колбаси и консервирани храни, нищо оцветено изкуствено.И още, и още...Много трудно за изпълнение от 5 членно семейство, при това сина ми е на година и половина само.Освен това при Наталия причината за тази увреда вероятно е органична, тя все пак е с ДЦП и не съм убедена , че ще помогне. Отделно тя става много нервна при приема на каквито и да е витамини, минерали, хомеопатия, аминокиселини и т.н., което още повече усложнява нещата.
Който има смелостта, нека дерзае, аз не можах да я събера. Sad

От май месец насам съм спряла всякакви допълнителни добавки и имам едно далеч по-спокойно дете. Преди доста време се снабдих с Ризатарун от една майка на дете, много напомнящо Наталия като поведение, която ми сподели същото - откакто е спряла да "лекува" с такива неща резултата е далеч по-добър от преди.

# 29
  • Мнения: 3 504
Аз също съм спряла от август месец да давам всякакви лекарства. Наистина си се чувстваме добре и не виждам смисъл да я тъпча само. Та така..
относно диетата - и аз споделям същото мнение. При нас също е невъзможно да се приложи. Точно тези всички забранени неща, повече от тях са ни любими..

# 30
  • Мнения: 14
Здравейте мили мами и татковци!
Преди година аз подложих детето си на безглутенова и безказеинова диета. Свързах се с една фирма и си набавих няколко вида безглутеново брашно. Изхвърлих всички бисквити и кроасани от шкафа. С мъжа ми решихме да бъдем твърди в името на успешен краен резултат. Докато детето беше с нас, зорко следяхме да не поема нищо с казеин или глутен. Въобще не ме питайте какво ни костваше! Месех му малки питки, които всички ядяхме, но не и той! Бях предупредила в детската градина, да не му се дава нищо друго, освен храната, която му нося от къщи. Издържахме около половин година. Промяна наистина имаше, но по това време започнахме и хомеопатия, както и занятия с логопед и психолог.
Един ден учителката в детската градина ми разказа, че изтръгнал една бисквита от ръката на друго дете и я изял. Освен това тя самата му била дала да си хапне торта, защото е момченце ... и т.н.  Тогава разбрах, че за да контролирам нещата трябва да съм по цял ден със сина си. И тъй като поне за сега е невъзможно ... спряхме диетата.
Наистина е много трудно!!! Ако някой реши да меси в къщи безглутенов хляб, ще му изпратя пакетите, и без това са доста скъпи, поне да свършат работа на някой!

# 31
  • Мнения: 126
В темата "Специалисти по аутизъм в България" поместих откъс от интервю на Р. Моралес във в. "Телеграф". Там той обяснява същността на своята терапия, както и цените на процедурите.
Ако желаете, може да го прочетете и да споделите впечатленията си.
Успешен ден!

# 32
  • Мнения: 3 504
Ще прочета и споделя, мерси Peace

# 33
  • Мнения: 549
Много съм ти задължена mammaB , за статията във в. "Телеграф". Чух за нея, но не успях да си купя вестника.
Споделих личния си опит от метода на  Роберто Моралес, също в темата "Специалисти по аутизъм в България", където си публикувала интервюто.

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 01:07 от nadejda.v.l

# 34
  • Мнения: 3 504
Аз мисля, че тази тема "Предстояща пресконфернция..." е вече минало време, може да остане за архив, а да се следят другите теми.
Ами така е, имаше пускани теми преди за ГРР и аутизма, но не се използваха.

nadejda.v.l , ще следим останалите теми, щом е свързано с аутизма и ГРР, поне аз ги следя, но не винаги се включвам.

Чао

# 35
  • Мнения: 312
Не вярвам mamma B да не знае, какво е фототерапия. Само, че тя се прилага предимно при дерматологични проблеми. Това обикновенно се прави в специалзирани клиники със съответната техника - лазери и т.н.   Ако пропускам нещо, някой да ме поправи!

поправка - фототерапията е метод за лечение на т.нар. сезонни депресии.

# 36
  • Мнения: 549
Всеки може да провери, че фототерапията основно се използва за преодоляване на дерматологични проблеми -акне , псориазис, витилиго, екземи и др. Що се отнася за сезонните депресии и това е вярно. Всички си спомняме, как ни облъчваха в детската градида с кварцови лампи. В този смисъл можете дори сами да си приложите фототерапия, излагайки се по-дълго време на слънчева светлина. Предполагам всички знаем, колко са полезни разходките в слънчевите зимни дни . Ето тук пише по-подробно по въпроса за преодоляването на есенната умора:
http://%20www.rozali.com/health.php?l=a&p=87

Основната ми идея, коментирайки приложението на фототерапията беше да обърна внимание на факта, че Роберто Моралес твърди, че е вещ в твърде много области- лечение на аутизъм, китайска медицина, акупресура, рефлексотерапия, кинезитерапия, фототерапия, лазеротерапия, мануална терапия, масаж.
Хората работят и се обучават години наред , за да твърдят, че са специалисти само в една от тези области newsm78., особено за китайската медицина! Дали не е малко нескромно, дори бих казала -нагло един кинезитерапевт да твърди, че практикува всичко това, предвид своите скромни 29 години.  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 4 585
   Горкия проф. Чавдаров. Той само да овладее епилепсия може.

Общи условия

Активация на акаунт