ВАЖНО! Семинар за неонатолози, педиатри и семейни лекари! Поканете вашите лекари

  • 1 826
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Бу, Националния план за действие 'Храни и хранене' 2005-2010 не го видях в библиотеката; може би той е обобщение на нещата, които са ни известни?
Чакаме за материала за транс-мазнините Grinning
  bouquet
НПДХХ 2005-2010 е 80 страници  Rolling Eyes Множко си идва да се качи тук  Laughing
Можеш да го свалиш в Уърд формат оттук: http://www.mh.government.bg/stat.php?id=1222
като четеш избирателно - частите, засягащи кърменето и захранването са общо 2-3 страници с все препоръките. Впрочем сме го дискутирали и по-рано, нищо особено - изключително кърмене и захранване след навършени 6 месеца, препоръка за възможно по-дълго кърмене и общо взето, това е  Grinning

А транс-мазнините ги забравих  Blush Днес и утре няма да е, че съм много заета, но ще се постарая в неделя да препиша.

# 16
  • Мнения: 747
Много благодаря!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Бу аз ти писах на е-меила( ако съм го направила правилно) и си оставих телефона .Иначе по отношение на срещата повечето медици са за кърменето, но самите те не могат адекватно да помогнат на маиките със съвети относно проблеми с кърменето,нито подобни неща са застъпени в учебниците по медицина.Ето аз например като имам проблем питам майките въвфорума, неси  правя труда да ровя учебниците,защото там просто няманищо.Освентова мисля, чеинициативата ви трябва да е насочена към гениколозите, които да подготвят жените минимално за кърмене,но пък тях това неги интересува(как ще се храни след това бебето)Въоще една размита отговорности резултатите са налице!Това е моето мнение по въпроса. Ако все пак искаш да поговорим пиши ми!

Общи условия

Активация на акаунт