Майчин дом заплащане на спешна помощ

  • 445
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте, в 30 г.с 3 дни подред имам болки ниско долу в корема.
Реших днес да отида до спешния кабинет на Майчин дом....
Прегледаха ме и на тръгване стана ясно, че дължа 45лв заради това, че са ме гледали с ехограф. Имах парите и платих... но какво става, ако ги нямаш. Никой не те уведомява предварително, че спешната помощ се заплаща... меко казано съм възмутена.
От др страна... ехограф се използва и за др здравословни проблеми... един вид, ако отида и трябва да ми се прегледат бъбреците, сърцето, корема или нещо друго... няма да платя, но понеже съм бременна - 45лв.

# 1
  • Мнения: 828
Ако състоянието не налага хоспитализация прегледа се заплаща като стандартен без направление. Ако се води спешен ,то и състоянието ви трябва да е такова. Щом не се налага постъпване в болница не е спешно. Така е и в АГ болницата във Варна.

# 2
  • Мнения: 40 943
Така е, в ИСУЛ имаше едни табели на всеки кабинет - ако случаят не се окаже спешен се плаща. Това е, защото много хора злоупотребяват със спешната помощ.

Последна редакция: пн, 03 окт 2022, 13:37 от Не се сърди, човече

# 3
  • София
  • Мнения: 35 110
Така е във всички софийски болници, колкото ми е известно.
Всичко е с цел да не се натоварват спешните центрове и да не се трупат борчове.

Последна редакция: пн, 03 окт 2022, 13:38 от Не се сърди, човече

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 609
Какво значи "един вид, ако отида и трябва да ми се прегледат бъбреците, сърцето, корема или нещо друго"? Аз доколкото знам ехограф винаги се заплаща. Да, освен в случаи, които са спешни.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 569
Никога не съм плащала за спешен преглед в Майчин дом в София.  Имах и престой от 5 нощувки по клинична пътека и не платих и 1 лв. Имате ли здравни осигуровки? Само това ми хрумва.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 110
Защото състоянието вероятно е счетено за наистина "спешно", тогава не се заплаща.

Общи условия

Активация на акаунт