Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване - 77

  • 43 306
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 6 731
Вземи си Зофран за следващия път, няма нужда от повръщането според мен, иначе е страхотно, че се чувстваш добре!

# 721
  • Мнения: 51
Alik, как се чувстваш след първата химия?
Добре съм, благодаря, че попита. В деня след вливането ми беше малко замаяно, спеше ми се, гадене, вечерта повърнах два пъти и това беше. Работя дистанционно, чистя, готвя, никакви добавки не пия, зофран също. Настройвам се за утре - ще си острижа и даря косата. После ще правим с дъщеря ми коледни меденки.
Алик , браво момиче. Дано леко да ти минат химиите. Зофрана наистина помага. Светли коледни празници ти пожелавам.

# 722
  • Мнения: 112
Оф не мога да се освестя от страх вече,то чакане и докато почакам може и да умра от някой стрес...поне да разбера доката чакам биопсията на лимфен възел с преспиване ли се прави или само с местна упойка за да не усещаш допир и реже ли се или само се боцка, оцелели след рак на лимфния възел да има ако се окаже това....

# 723
  • Мнения: 3 350
Мили момичета,
Искам да ви пожелая весели коледни и новогодишни празници ! Нека всичките ни образни изследвания и туморни маркери са чисти ! Нека болестта остане зад гърба ни в миналото, като лош сън, от който сме се събудили.
Наздраве !
❤👍🍀

# 724
  • Мнения: 328
Оф не мога да се освестя от страх вече,то чакане и докато почакам може и да умра от някой стрес...поне да разбера доката чакам биопсията на лимфен възел с преспиване ли се прави или само с местна упойка за да не усещаш допир и реже ли се или само се боцка, оцелели след рак на лимфния възел да има ако се окаже това....
    Еее,хубава работа има и отцелели.И да се притесняваш не можеш да промениш нищо.Не пишеш нищо освен за лимфния възел.Други оплаквания,прекарани вируси,инфекции.Предполагам,че ще ти вземат биопсия с местна упойка.Лимфните възли реагират дори и на болен зъб.Кога ти е датата на биопсия.

# 725
  • Мнения: 48
Момичета, имате ли идея има ли някакво удължаване за 14-дневния срок за заверка на Телк решение в София. Днес успях да мина и да получа решение. По наредба е 14 дни, но имам някакъв спомен, че се чакаше месец…но защо се чака толкова всъщност и къде го пише това? Нямам никакво намерение да ги чакам повече от законноустановения срок.
Привет, днес бях в картотеката за заверка, срока е 29 дни от получаване на решението. При мен се заядоха, че съм го получила на същата дата с явяването.
На вратата даже има бележка  от коя дата се заверяват ЕР.
Но можеш да си подадеш навсякъде документи и без печата- НОИ, АСП, данъчно.

# 726
  • София
  • Мнения: 6 731
Мерси, Juppas, при мен е подновяване, не нов ТЕЛК - имам от няколко години, затова в НОИ отива по служебен път. Не съм сигурна обаче дали може да го подадеш навсякъде без печат "влязло в сила", сигурна ли си за това?

# 727
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Само в Социалните минава номера без заверка при нас в Русе. Навсякъде другаде го искат.

# 728
  • Мнения: 356
Здравейте, някой правил ли е химиотерапия във ВМА София? Можете ли да препоръчате от къде сте доволни - за София става дума, химиотерапия, до колкото знам освен в Сити клиник - поискаха ни сума около 500 лв между другото, има и други места, където правят химиотерапия в София, моля за препоръка, благодаря предварително

# 729
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Аз правих в Сити Младост, но после се изместих в Токуда. Три дена клинична пътека и се плащаше нещо от рода на 150 лв.. Много по-уредени са нещата в сравнение с Младост.

Хвалят и Надежда. Май там няма доплащане.

# 730
  • Мнения: 356
Много благодаря, оказа се че във ВМА не приемат външни пациенти, Токуда ни е неудобна като локация. Остава Сити клиник Младост - до сега там е правена химията и Надежда - някой може ли да сподели мнение за Надежда ако е правил химиотерапия там? В болница Сердика също ми казаха че правят но нямам информация - също ще помоля ако може за препоръка, благодаря

# 731
  • София
  • Мнения: 6 731
Защо се водите външни пациенти за ВМА, спомням си, че оператор при вас беше проф. Байчев - тоест там трябва да е била операцията и хистологията, съответно трябва да има решение на тяхната онкокомисия?
При мен за 2 операции, проведени там, направиха съответно и хистологията там и за първата бяха написали химиотерапия /за втората нямах химия/, съответно ходих да говорим с шефката на онкологията във ВМА какво точно предстои и трябваше там да я правя, но аз избрах Сити през 2016 /тъкмо започваха и реших, че при тях ще е по-добре/.

# 732
  • Мнения: 356
Решението на онкокомисията е от Сити клиник където майка ми е на диспансерно наблюдение, а действително операциите до момента са при проф.Байчев. Вероятно е трябвало да я представят на онкокомисия във ВМА - само за военни е химията там, проверих пак нямали места

# 733
  • Мнения: 48
Мерси, Juppas, при мен е подновяване, не нов ТЕЛК - имам от няколко години, затова в НОИ отива по служебен път. Не съм сигурна обаче дали може да го подадеш навсякъде без печат "влязло в сила", сигурна ли си за това?
Ходиха в АСП на 18.11 и всичко подадох, даже ми пуснаха интеграциоона добавка този месец.  В НОИ също.
На баба детето - аз правих химиотерапия в Сердика и в двете бази. Др. Койнови много ге хвалят, аз бях при Хубавенски. Там дойде и една др. Митева - от Иван Рилски и за нея само добри неща чех от пациентите и.

# 734
  • Мнения: 89
Много благодаря, оказа се че във ВМА не приемат външни пациенти, Токуда ни е неудобна като локация. Остава Сити клиник Младост - до сега там е правена химията и Надежда - някой може ли да сподели мнение за Надежда ако е правил химиотерапия там? В болница Сердика също ми казаха че правят но нямам информация - също ще помоля ако може за препоръка, благодаря

Аз бях във Сердика при д-р Митева. От доволните съм. Винаги всичко ми е обяснено, химиотерапиите минаха добре. Бяха в другата база на каска, и косата си запазих. Един лев не съм платила, освен процедурите с каската.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт